Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti mit tennétek ilyenkor?

Ti mit tennétek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nagyszülők házában élek a nagyszüleimmel bátyámmal. Ott lakott még a nagybátyám/keresztapám aki egy hónappal ezelőtt meghalt a korházban a kezeim között. Viszonylag minden rendbe is volt egymás közt viszont ma mentem wc-re és meghallottam hogy azon idegeskednek hogy ha meghalnak akkor mi is örökölnénk. Nagyon rosszul esett és azóta ideges vagyok.
2020. febr. 20. 09:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

nem érthetö a kérdésed. Ki idegeskedett ezen és mi köze a nagybátyád halálának ehhez?


Jogilag a nagyszüleid halála után az összes gyerekük örököl egyenlö mértékben, ha valamelyik gyerekük meghal(t), az ö részét a meghalt gyerekei öröklik, ha nincs gyereke, akkor meg a többi örökös közt lesz felosztva a része.

2020. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Beszéld meg velük, hogy ez mi volt.

A nagyszülők után első körben a gyerekeik örökölnek.

Ha a gyerekeik meghaltak közben, akkor az unokák. Egyenesági rokonok örökölnek, ha nincs végrendelet. Ha van, akkor is jár az örökség 20%-a mint köteles rész.

2020. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ti mit tennétek ilyenkor?"


Mit kellene tenni? Semmit, egyrészt a nagyszülök magánügye, kire akarják hagyni a vagyonukat, másrészt meg a félig kihallgatott beszélgetésekre nem szokás reagálni.

2020. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

1!


Egyértelmű, hogy a nagyszülők és a nagybácsi halálának az a köze hozzá, hogy kb minden emberben felmerül a saját halandósága, ha valaki a környezetében meghal.


Kérdező!


Semmit. A nagyszüleid nem sokat tudnak tenni a törvényes öröklés ellen. Ha zavar a helyzet, akkor a költözés a megoldás. De oda is lehet eléjük állni és feltenni a kérdést, hogy konkrétan mi a problémájuk ?

2020. febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a dologgal. 2 okból. Életükben arra íratják a vagyonukat akire akarják. Ha végrendelet van és másra íratják, akkor jár a köteles rész bizonyos %-a. De ahhoz meg kell támadni a végrendeletet. Vagy előbbiek hiányában minden a törvényes rend szerint öröklődik. Tehát a nagyszüleid gyerekei egyenlő arányban, vagy ha azok közül valaki meghalt akkor annak a gyerekei. Ha jó a kapcsolatotok, ne idegeskedj a hallottakon. Elhiszem, hogy rosszul esett, de ha nem tudsz túllépni, akkor beszélj velük.
2020. febr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az a köze hogy a nagybátyám az ő gyerekük volt. Így azt is mi örökölnénk.Lehet hogy az volt a baj hogy tegnap nem vettem részt a nagytakarításban de reggel jöttem haza éjjelesből és aludnom kellett valamennyit.Fejenként 100 eurót adunk a közösbe emellett további 90 eurót adok kajára mivel a kaját azt a nagybátyám állta. Lehet hogy keveselik vagy nem tudom.
2020. febr. 20. 09:49
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ki az a mi?
2020. febr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Bátyám, én és édesanyám (aki a középső testvér).
2020. febr. 20. 09:55
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kozolheted veluk, hogy csak anyukad orokol, ti nem. Ti anyukátok után lesztek örökösök. Nagyszülőtök akkor örököl az unoka, ha a szülő meghal.
2020. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben az édesanyád és a (még élö) testvére örköl fele-fele arányban, te meg a testvéred nem.

Ti csak akkor lennétek örökösök, ha édesanyád megghal, akkor az ö részét öröklitek töle (édesanyádtól), te meg a testvéred.

2020. febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!