Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Én nem tudnék...

Mit csináljak? Én nem tudnék úgy élni mint ők.

Figyelt kérdés

A szüleink elváltak és mi apukánkkal maradtunk. Ő nem nagyon szeret takarítani, a kaja amit főz...hát nem vagyunk oda érte :D és olyan mint egy nagy gyerek. Van 1 öcsém, egy húgom és egy bátyám. Apukám nagy rocker a tesóimmal együtt én nem nagyon vagyok az. Ők sokat szoktak buliznak együtt, apával mindent meg lehet beszélni (olyan mint egy haver). Én szoktam takarítani meg néha "főzök" :D sokszor mondják hogy lazítsak egy kicsit de hát én nem tudnék úgy élni mint ők...egész nap nem csinálnak semmit, ha én nem takarítanék úszna a ház, a szomszédok már feljelentettek volna csendháborításért.

Amúgy apukám dolgozik, megvan mindenünk ami kell, el tud tartani minket és foglalkozik is velünk :). Nekem csak az az egy bajom van vele hogy lusta. Fél órát kell neki könyörögni hogy segítsen. Anyám után biztos nem megyek. Mit csináljak?

16/L


2010. júl. 11. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Egyrészt beszéld meg vele, hogy neked jól esne, ha rend lenne, és osszátok be. Akkor mindenkinek csak egy kicsit kéne hozzátennie, nem gyakran. Ha van pénz, beszéld rá egy heti egy alkalmas bejárónőre/takaritónőre. Nem annyira drága, és pikk-pakk csillog a lakás :) Amúgy pedig éld a magad stilusa szerint az életet. Ők ilyenek, te más vagy, attól még nem kell olyanná válnod, amilyenné nem akarsz, de őket sem fogod tudni megváltoztatni gyökeresen, mert ez adottság és akarnak-e változni kérdés :) Örülj neki, hogy jól megvagytok, aztán pár év és úgyis elköltözöl.
2010. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BlackSword ***** válasza:

Óhhh! Miért is nem vagyok pár évvel fiatalabb... Értelmes, aranyos lány vagy... A pasikkal meg nehéz... Velem is az... Anyum is minig elmondja ezeket...

Nem mondom a szokásos sablonokat, hogy költözz el, mert ahogy érzem, azért jól érzed magad otthon... Talán beszélnetek kéne mindannyiótoknak, hogy legyen meg mindenkinek a maga feladata, amit megcsinál... És még talán ért is hozzá... Mindenki szeret lustulni, de ez nem mehet a feladatok rovására... És Te még 16 évesen nem veheted a nyakadba az összes házimunkát... Vedd rá őket, hogy segítsenek!!!

Sok sikert!!! Nem lesz könnyű!!! De szerintem meg tudod csinálni...

2010. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!