Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene viselkednünk?...

Hogyan kellene viselkednünk? Hogyan kell élni valás alatt de egy háztartásba 2 gyerekkel? Miközbe én 3-szór anyi pénzt keresek mint a feleségem.

Figyelt kérdés
A feleségemmel válni fogunk, persze ő akarja! Én még mindi szeretem, de már nem akar velem élni. Részéről kialakúlt valami utálkozás, amit nehezen viselek.Bármit teszek vagy kérdezek mindig úgy gondolja, hogy őt akarom boszantani.Anyagi dolgokban mi lenne a reális?Én úgy gondolom, hogy 50,50százalákba kellene fizetni mindent.
2009. ápr. 8. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A reális tényleg fele-fele arány lenne. Miután elváltatok a bíróság úgyis meg fogja állapítani a gyerektartás összegét.
2009. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a reális, ha egy jól kereső apuka gyerekei anyagilag nem nagyon kerülnek a válás miatt rosszabb helyzetbe, mint egy hasonlóan kereső apával és házasságban élő gyerek. Végül is, nem a gyerekek akartak válni?

így is megszják csórók.

Az anya esetleg kevesebb pénzt ad és ugyanakkor több természetbeni szolgáltatást: pl. zoknimosás, uzsonnakészítés, kíséret, korrepetálás.

2009. ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne megmenteni ezt a házasságot? Hátha csak besértődött? Párterápia?
2009. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Rezsi 50% - gyerek arányosan (keresethez)

Nem mehet segélyért, félárú ebédért, tankönyvtámogatásért ha házas.

Számold ki egy gyerek egyhavi költségét!Úgy könnyebb lesz reálisan tervezned.

Rezsi(víz, villany fűtés, internet), kaja, ebédbefizetés, bérlet, füzet, zsebpénz, ajándék, gyógyszer, ruha, cipő, könyv, barát, fagyi, bicikli..telefon..

2009. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

én nem gondolom, hogy a költségek felezése igazságos lenne, őt sokkal jobban megviseli a harmad annyi fizuból mint téged, sokkal kevesebb marad amit pl belátása szerintm még a gyerekekre költhet.

Én ilyenkor a fizetésetekhez mérten arányos költségvállalást találnám igazságosnak.

2009. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nem akarok válni. A gyerekekkel való teendőket közösen oldjuk meg, ezzel nincs gond. A gond ott van, hogy ő el akar hagyni mert egy idegennek érez. És ha ő idegennek érez, nem kapok tölle egy normális szót illetve megértést. Akkor én miért fedezzem egy ilyen embernek a költségeit?
2009. ápr. 8. 15:26
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem érdekli az én nyomorom. Az hogy én veszítem el a gyerekeimet, feleségemet az otthonunkat amit nem az ő minimálbéréből építettünk fel és az egész jólétet amit megteremtettem. Nekem miért kell néznem az ő problémáit hogy menyit keres vagy hogy kijön-e ezekután a fizetéséből. Ti mit tennétek? Valahogy új életet kell kezdenem ha ő nem akar velem élni és ez megszorításokkal nem megy.
2009. ápr. 8. 15:33
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
A kérdező kommentjére válaszolok. Nő vagyok, átéltem ezt, azt, 65 éves vagyok. (csak azért, hogy nem tapasztalat nélkül mondom) Érdemes lenne legondolkodnod, mi okozza ezt nála. Állj! Nem azt mondtam, hogy kérdezd meg! Mert vannak dolgok, amit lehetetlen elmagyarázni valakinek, mert az a valaki nem érti azt a nyelvet. Hanem gondolkodj el rajta. Próbáld meg beleélni magad. (empátia) Mer ebből a pár sorodból, én azt vettem ki, hogy Te egy pénzcentrikus hapsi vagy, a feleséged meg lehet, hogy érzelem centrikus. Lehet az is, hogy szexuális téren is különféle felfogásúak vagytok. Szerintem a válást vagy nem válást először lelki síkon kellne megoldani, és azután a gyakorlati síkon. Agyerekek úgyis a lelketekbe látnak, jobb őszintének lenni legalább velük.
2009. ápr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Ha tényleg úgy érzed-érzitek,hogy jobb lenne mindenkinek külön akkor...


el kell adni a lakást annak fele-fele arányban osztozni kell, ha van egyéb ingóság, vagyon ami a házasság alatt szereztetek (akármelyik fél)annak is a fele-fele... szerintem így már új életet kezdhetsz-kezdhettek.


gyerektartás : gyermekenként a fizetésed nettó 20%-át jelenti. amíg nappalin felsőoktatásban tanulnak illetve ez az első diplomáig érvényes....

2009. ápr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Miért nem veled maradnak a gyerekek?

De szerintem is korai nektek válni. Ha nincs harmadik. Próbálj egy őszinte beszélgetést összehozni. Vidd el hazulról valahova, ahol tudtok meghitten beszélni, és hallgasd meg. Egyelőre ne válaszolj, csak Ühümüzzél, és próbáld megtudni, miért csalódott benned. Hátha nem is olyan kezelhetetlen az a baj? Vagy tényleg, egy szakember..

2009. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!