Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz a férfiaknak...

Miért olyan nehéz a férfiaknak besegíteni a háztartásba?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 20:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Mert az édesanyjuk nem nevelte rá őket.
2009. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek az első hozzászólóval. Az én párom arra lett nevelve, hogy takarítson maga után, sőt más helyett is, főzzön, vegye meg, ami kell egy háztartásba stb. De nagyon sok anya elkényezteti a fiát, meg tényleg úgy neveli mint egy fiút, hiszen a lányok dolga a háztartás rendben tartása.
2009. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Ha rá lennének kényszerülve besegítenének hidd el!

Ha minden nap minden eléjük van téve, akkor hiába döntesz úgy egy szép napon, hogy márpedig mostantól besegít nekem, mert nehezére fog esni, vagy meg dósem csinája amit kérsz.

Én a férjemnek napokig könyörögtem, hogy legyen szíves kisúrolni a kádat(kisbabánk lesz és már nehéz behajolnom), de addig vártam, amig be nem mérgesedtem és megcsináltam magam!

eddig is mindent én csináltam, jól el is kapattam.

2009. júl. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés kérdése. Anyósom három műszakos munkarendben dolgozott, apósom is, és korán megtanította a fiainak a háztartás alapjait. Egyszer mondták neki, hogy "majd megcsinálom helyetted". Erre nagyon bepöccent, és elmagyarázta, hogy a háztartás addig nem csak az ő dolga, amíg mindenki más is eszik, iszik, jár a padlón, fürdik, öltözködik. Nincs enyém, vagy tied munka. Munka van és el kell végezni.

A páromnak természetes, hogy ha van piszkos edény, elmosogat, ha tele a szemetesvödör, kiviszi, ha összegyűlik egy adag szennyes, mosógépbe teszi, majd tereget.

Most este is ő törölte fel a parkettát és sikálta ki a zuhanytálcát. Mindezt egyetlen rossz szó nélkül.

Imádom is nagyon!:) Szerencsés nő vagyok. :D

2009. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Már azt hittem, hogy én vagyok ennyire konzervatív! Úgy vettem észre, hogy a férfiakra utaló nem éppen pozitív kérdésekre jönnek bizony olyan válaszok, ahol arra utalnak, hogy a nő legyen rugalmasabb és önfeláldozó.


Az pedig nem nyugtat meg, hogy ilyenek, így kell elfogadni őket!


Annyira mondjuk nem is panaszkodhatnék, de már sokat szenvedtem az előző házasságomban emiatt, most viszont félek, hogy idővel ugyanaz lesz.

2009. júl. 3. 20:37
 6/21 A kérdező kommentje:
Még nekem van időnként lelkiismeretfurdalásom ha a férjem segítségét kérem, mert ezek szerint nem vagyok elég strapabíró nő, mint más!
2009. júl. 3. 20:39
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nevelés kérdése. A pároméknál négy fiú volt, és mindegyiket úgy nevelték, hogy a háztartást el tudják látni. A főzést kivéve tényleg mindent tudnak. És a párom már főzni is tud. :) Ez nem azt jelenti, hogy ne szolgálnám ki, vagy ne kényeztetném. De nem várja el. És ő is megteszi nekem ugyanezt.


Szóval szoktatás kérdése. Ha a férjednek nem tanították meg ezeket a dolgokat, akkor javasolnám, hogy osszátok fel a házimunkát. Ha te főzöl, akkor ő mosogasson. Ha ő tereget, akkor te takarítasz. Ha te porszívózol, ő bevásárol. Legyenek minden nap elvégzendő munkák és időszakos munkák is, és próbáljátok egyenlően elosztani. Mert az úgy nem fair, hogy te főzöl, takarítasz, mosogatsz (naponta), ő pedig háromhetente megpucolja az ablakokat, és kéthetente felporszívózza a lakást. És igenis szoktasd rá, hogy azt ő kell megcsinálja. Nyilván vannak kivételes esetek, de ne legyen rendszer abból, hogy "fáradt vagyok, mosogass te".

2009. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ja és bizony úgy vettem észre, hogy el is várják, hogy ezermester legyél mind a konyhában, mind az egész lakásban. Szép példa anyukák részéről, hogy ilyen virtussal nevelték fel a fiukat... félek is mert nekem is kisfiam van és okosnak kell lennem... időben...
2009. júl. 3. 20:43
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Még csak annyit, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásod, mert ő nem segít, hanem csak elvégzi azt, ami a feladata. Ahányan egy adott háztartásban élnek, annyifelé kell osztani a feladatokat. Röhögni fogsz, de egy kétéves gyerek is tud már "segíteni": olyan gyönyörűen teregeti a zoknikat, hogy öröm nézni. :)
2009. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiadat első perctől vond be a házimunkába. És ne hallgass az ilyen "ez női munka" beszólásokra. Ha valaki ilyent mond, akkor kérdezz vissza, hogy felfedezte a mosogatógént meg a főzőgént, vagy mitől női munka a mosogatás? Már nem abban a korban élünk, amikor a nők kizárólag a háztartást vezették. Azt pedig senkitől sem lehet elvárni, hogy munka után otthon második műszakban is dolgozzon.
2009. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!