Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne öcsémet rávenni,...

Hogy lehetne öcsémet rávenni, hogy legyen szíves többet besegíteni itthon, és hogy ha nagy nehezen megmozdul, ne pimaszkodjon?

Figyelt kérdés
Érettségiig a szüleink nem is kérték, hogy segítsen be, tanulnia kell alapon, amióta leérettségizett, azóta viszont mindig kihúzza magát valami programmal az itthoni segítség alól, és ha véletlenül mégis besegít, akkor nagyon pimasz megjegyzéseket tesz, anyunak is. Én nem érek rá helyette is elvégezni mindent, segítek, de nekem meg itt az államvizsga, és amikor nem segít, akkor velem is veszekednek, és így nem tudok koncentrálni. Elköltözni nincs kihez nincs miből, jelenleg állást is keresek. Jó lenne, ha nem veszekedések mennének állandóan azért, mert öcsémnek fáj megmozdulni a család közös ügyeiben. Van, aki ezt valahogy már megoldotta? Ötleteket kérek, mert már kifogytam. Volt megbeszélés, volt, hogy bezárkóztam a szobámba tanulni, de az üvegajtón minden behallatszik. Panelben meg nem bömböltethetek örökké se tévét se mást, hogy ne halljam.
2009. júl. 10. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez sajnos nehéz dió, de a szüleid dolga a nevelés.

Csökkentsék a zsebpénzét, menjen el dolgozni, és akkor ha van még ereje pimaszkodni tegye azt. De sztem hamar leszokik majd róla.

2009. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Soha nem dolgozott. Apám pénzeli...
2009. júl. 10. 17:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a szüleiddel, hogy amíg államvizsgázol, addig téged kíméljenek. Öcséddel szemben pedig vezessétek be az "aki nem dolgozik, ne is egyék" elvet. És ne engedjék el sehova, amíg el nem végezte a rábízott feladatot. Ha pedig ennek ellenére elmegy, akkor kapjon büntetést: megvonják a zsebpénzét pl. Ha szép szóból nem ért, akkor talán ebből. A pimaszkodásait pedig azonnal letörni.
2009. júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Volt egy ismerősöm,akinek rengeteg testvére volt és nem tudott tőlük tanulni otthon,ezért mindig betelepedett a város könyvtárába,ott végre nyugalmat talált.Esetleg egyszer érdemes lenne kipróbálnod.

Ami öcsédet illeti elég drasztikus lennék.

Pontosan nem tudom milyen feladatokban kellene segítenie,de ha pl házimunka,azt úgy oldanám meg,hogy nem mosok rá,nem takarítom a szobáját,nem készitek neki kaját,keressen,amit talál,a zsebpénz megvonás is jó ötlet,nem hozhat fel senkit,nem rendezhet bulit és ha nagyon súlyos a helyzet,akkor korlátoznám a sulin kivüli programjait is. Tudom,hogy kegyetlenség,de kilátásba helyezném,hogy tudja mi a megoldás kulcsa SEGITENI a családnak mindenben!

2009. júl. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanilyen az öcsém, én is feltehettem volna a kérdést, csak én már nem lakom velük. Amúgy te nem tudsz semmit csinálni, a szüleidnek kell, rád nem hiszem, hogy hallgat öcséd. Őket vedd rá, hogy ez a viselkedés elfogadhatatlan és ne hagyják magukat, tegyenek ellene. Hiszen ők a szülők, ők irányítanak. Az én öcsém néha úgy beszél anyával, hogy már nem bírom hallgatni. Komolyan rosszul vagyok. Az asztalnál lusta néha a sóért felállni. Ez nem vicc, komoly. Én azt tanácsolom, hogy gyakran szólj a szüleidnek, figyelmeztesd őket, hogy ez így nem jó. Én néha elérek valamit. Érvelhetsz azzal is, hogy ezzel az öcsédnek csinálnak rosszat, mert mi lesz, ha elköltözik és mindent magának kell megcsinálni.

Sok sikert! Nem lesz könnyű!

2009. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A könyvtárral egy a baj, hogy most még a szakdolgozatomon dolgozom, és a legtöbb anyag ebben a témában a neten van. Nincs rá plusz pénzem. Meg most amelyik könyvtárakba járok, az nyári nyitvatartással "üzemel" (vagyis hol nyitva van, hol nem, és leginkább délután van nyitva, nem sokáig). Amúgy ötletnek jó, de nem hosszú időkre.
2009. júl. 10. 22:36
 7/14 A kérdező kommentje:

A szüleimmel szerintetek lehet beszélni? Mert anyu próbálná öcsémet féken tartani és bevonni, de apám meg ellene szól mindig, és nagyon sokat veszekednek. Egymással is, és mikor már egymást mindennek elhordták, akkor engem szednek elő valamiért, amihez semmi közöm, de ordibálnak, volt, hogy majdnem rám törték a szobám ajtaját (ezért van hozzá kulcsom). Sokszor próbáltam velük már beszélni, azután meg pláne, hogy öcsém leérettségizett, de apám egész nap nincs itthon, ő nem látja, hogy öcsém mit nem csinál, csak azt érzékeli, hogy megint veszekedésre jön haza. Anyunak nem is szokott hinni pont ezért, mert mire hazajön, öcsém anyut már felborsolta.

Engem meg nem is becsülnek igazán, pedig lenne mire föl... Mindig azt mondogatták, hogy én élhetetlen vagyok, és mikor kislány voltam, folyton azt mondogatták, hogy utcaseprő leszek... Na mindegy. Valahogy leállamvizsgázok, és azt se fogják tudni, mikor veszem át a diplomát, és lehet, hogy utána kimegyek külföldre egy rövid időre, hátha akkor észbe kapnak.


Nem tudom, mit lehetne itt már tenni. Öcsém nagyon el lett kényeztetve és sajnos visszaél azzal, hogy mindent megtehet, mert apám engedi...


Van valami, ami segít mindhármukat észhez téríteni egy kicsit, legalább addig, míg befejezem a sulit, így, hogy nem nagyon van velük szemben szavam?

2009. júl. 10. 23:11
 8/14 A kérdező kommentje:
Drága öcsém és barátnője éjszakára felbontottak 4 másfél literes szénsavmentes ásványvizet, 2-t félig kiittak, 1-ben hagytak egy pohárra valót, és a 4. üvegből is ittak egy keveset. Miattam vesz a család szénsavmentes ásványvizet, mert a torkom nem bírja a szénsavat (a gyümölcslé meg a melegben megposhad, és a csapvíz se hül le igazán ilyen időben), nekem maradt a csomagból 1 üveg összesen. Öcsikémék nem szóltak. Apám szerint én reagáltam túl. Komolyan én gondolom rosszul, hogy pazarlás, ha ketten 4-et bontottak fel és mindegyikből ittak valamennyit? Ja igen, a barátnő hozott magával 2 üvegnyit, amit ő ivott, de miután nálunk is volt, ő, amit hozott, már nem itta, hanem itt hagyta kb. negyed üvegnyire tele, nem is itta utána meg, és nem is vitte magával vissza, elvittek 2 üveggel abból, amit felbontottak.
2009. júl. 14. 13:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Asszem tipikus. Bnőméknél is ilyesmi van. A fiú öcsikéje el van kényeztetve, annak mindent lehet szinte, bnőmne kmeg nem, mert ő lány. Az apja kinyalja a seggét, mert egyetlen kicsit fiacskája, megad neki mindent, már azt tervezik 15-16évesen, hogy jajj tegye le a jogsit, majd kifizeti neki, stb. Bnőm meg ha jön hozzám, akkor 1-2ezer Ft-ot is úgy ad neki, mint akinek a fogát húznák.

Vizsgázz le, keress egy zsíros állást, és/vagy költözz öszse barátnőkkel albiba vagy valami. Húzz el otthonról addíg ez nem lesz jobb ez biztos.

2009. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A te öcsédből egy mihaszna lúzer lesz. Egy másokat hihasználó semmirekellő. Ez a baj hogy a fiúkákat k*rvára elkényesztetik, ebből lesznek a későbbi párkapcsolataiban problémák. Te meg mondd meg neki erélyesen, hogy bekaphatja, mert te nem fogsz helyette dolgozni. És ne is dolgozz. Beszéld meg a szüleiddel, hogy neveljék meg a gyereket mert egy semmirekellő lesz belőle. Végső esetbe rúgdd s**gbe :D
2009. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!