Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem vagyok jó apa.

Mit tegyek? Nem vagyok jó apa.

Figyelt kérdés

Szerintem én nem vagyok jó apa. Van egy 3 éves lányunk és keveset vagyok vele. Van olyan hogy hetekig nem vagyok itthon mert katona vagyok (amikor árvíz volt kb egy hónapig nem mentünk haza). A feleségem azt mondta hogy a gyerek sokszor keres...de hát nem tudok ott lenni. Amikor otthon vagyok általában pihenni szoktam meg néha játszok is a gyerekkel olyankor nagyon boldog. Csak hát nem tudok minden nap...én nem vagyok apának való, még talán férjnek se. Sokan mondják hogy a katonáknak nem való család, én ezt tudom. De hát akkor is szerettük egymást...a feleségem nagyon szeretett volna gyereket, őt is akkor láttam először amikor 5 napos volt.

A seregből nem akarok kilépni. Mit tegyek?

28/F


2010. júl. 10. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem vagy rossz apa. Nehogymár elhidd a sok rossz indulatú ember válaszát! Nagyon is jó apa vagy attól hogy nem vagy otthon. Neked ez a munkád és kész. Ettől még amint látod a lányod szeret! :) És te is őt és hidd el nekem, ez a legeslegfontosabb! Azért dolgozol hogy neki mindene meglegyen, ez nem kis áldozat. Nagyon is jó apa vagy.
2010. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Szerintem az idő múlásával mind a kislányod, mind a feleséged meg fogja érteni, hogy milyen következményekkel jár az, hogy katona vagy, és ezzel együtt is el fognak fogadni.

És ha jól tudom, a katonák meglehetősen jó fizetést kapnak, tehát azt is tudni fogják, hogy ez a munka a biztos megélhetést jelenti az egész családnak. Meg nyugdíjba is korábban vonulhatsz, és utána sokkal több időt tölthetsz majd velük.

2010. júl. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, hiszen érte is dolgozol! De használd ki azt az időt, amikor együtt tudtok lenni! Vagy ha távol vagy, hívd csak őt telefonon! Vagy olvass neki kazettára meséket, hogy arra aludhasson el!
2010. júl. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagyon is rendes ember vagy, ha ilyenen elgondolkodol, nem csak legyintessz rá. Az én férjem kamionos,az sem jobb egy perccel sem, két-három hetenként jár haza. 10 éve így élünk, de első perctől kezdve tudtam mire vállalkozom. Igaz a korunk miatt már gyermeket nem tervezhettünk, második házasság minkettőnknél, és 40 éves fejjel már hova. Ne marcangold magad a kamionos feleségek és a katonafeleségek nincsenek könnyű helyzetben, de ha szeretitek egymást, mert mi nagyon szeretjük akkor azt a kevés szabadidőt, amit eltölthetünk veletek tartalmasan ki kell használni.
2010. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezzel a felfogással akkor azok mind jó apák, akik otthon vannak? Nem ez fogja eldönteni! Ha úgy viselkedsz, a gyereked érezni fogja a szereteted, hogy számíthat-e rád, bízhat-e benned, akkor is, ha a munkád máshová szólít az otthonodtól! Van aki meg egész álló nap otthon szekálja a családot, mert nem talál munkát, stb. Inkább akkor egy ilyen apa, mint te!
2010. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Most mi van az apákkal?:O Egyre többen mondják, hogy nem jók. Szerintem igenis jó apa vagy. Te pedig nem tehetsz róla, hogy sokáig távol kell lenni. Te keresed a pénzt, eltartod a feleségedet és a gyerekedet. Az meg hülyeség, hogy nem való nektek katonáknak család. Nem az 1700-1800-as években élünk (pedig általában nekik is volt). Ennyi erővel egy kamionsofőrnek se legyen mert bármikor lehet balesete.
2010. júl. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
szia! Az én férjem is katona,hétfő hajnalban megy dolgozni,és jobb esetben péntek d.u jön haza. 2lányunk van,imádják az apjukat hiába kevés időt töltenek együtt. A lényeg az,hogy tartalmas időt tölt el vele. Már egy d.ui közös elalvás/együtt ébredés is jó buli lehet. Vagy egy közös séta. A férjem is sokszor fáradt,de tud rájuk időt szakítani.
2010. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Van a feleséged és közted probléma emiatt? Ő mint mondd erről az egészről?

Szerintem semmiképp se lépj ki a seregből, nagyon hasznos munkát végzel, és ezt szerintem a családod is látja, és mikor a lányod nagyobb lesz, akkor meg is fogja érteni.

2010. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ja,és ebben a feleségednek is partnernek kell ám lennie. El kell tudni fogadnia a munkád. Nekem is időbe telt,hidd el. De tudom hogy értünk teszi.
2010. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Te csak azt teszed amire felesküdtél. Ettől még nem vagy rossz apa. Ha szó szerint letojnád a lányodat, akkor lennél az. Mivel ezt a kérdést is megírtad, ez azt jelenti, hogy törődsz vele.
2010. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!