Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem vagyok jó apa.

Mit tegyek? Nem vagyok jó apa.

Figyelt kérdés

Szerintem én nem vagyok jó apa. Van egy 3 éves lányunk és keveset vagyok vele. Van olyan hogy hetekig nem vagyok itthon mert katona vagyok (amikor árvíz volt kb egy hónapig nem mentünk haza). A feleségem azt mondta hogy a gyerek sokszor keres...de hát nem tudok ott lenni. Amikor otthon vagyok általában pihenni szoktam meg néha játszok is a gyerekkel olyankor nagyon boldog. Csak hát nem tudok minden nap...én nem vagyok apának való, még talán férjnek se. Sokan mondják hogy a katonáknak nem való család, én ezt tudom. De hát akkor is szerettük egymást...a feleségem nagyon szeretett volna gyereket, őt is akkor láttam először amikor 5 napos volt.

A seregből nem akarok kilépni. Mit tegyek?

28/F


2010. júl. 10. 21:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az en ferjem is katona, megis nagyon jo apa. Bar nem tolt sok idot itthon, de amikor itthon van, mindig szakit idot a gyerekunkre. Ez a lenyeg. Hogy lassa a szandekot es mindig tudasd vele, hogy szereted. Az en ferjem tobb, mint 1 evig nem volt itt legutobb es nem latta a gyereket 1 eves koraig. Megis a legjobb apanak tartom, mert amikor itt van, mindent megtesz es abbol derul ki, hogy milyen jo, nem amikor elmegy. Te szerintem lebecsulod magad. Oda kell figyelni es nem gond a tavolsag, 3 evessel meg lehet beszelgetni mar. En nagyon orulok, hogy a ferjem katona. Szerintem osszefer a ketto, ha a ferj es a feleseg egymashoz valok es akkor ezt egyutt megoldjak. Nem vagy rossz apa, ne igy allj hozza. Ha rossz apa lennel, nem is erdekelne ez a dolog teged. Legyel ott, amikor lehet es amikor a gyerek idosebb lesz, majd latja az elhivatottsagodat es felfogja majd, hogy erte, a csaladodert dolgozol es amikor egyutt vagytok, az minosegi ido, nem pedig mennyisegi. Nincs semmi gond ezzel. Ez nagyon becsulendo dolog. Hany olyan csalad van, ahol otthon van az apa, megsem nevezned oket jo apanak? Ahogy irtam, a minoseg szamit, nem a mennyiseg.


Buszke katona feleseg

2010. júl. 11. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Előttem már mindent leírtak! Nem vagy rossz apa, ne legyen lelkiismeretfurdalásod!!
2010. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

akkor leírhatom a gyerek szempontjából is?

az apám nincs velem, sosem volt, vagy is hát mindig ott volt, amíg velünk élt, de mikor én reggel felkeltem már dolgozott és csak akkor ért haza mikor én már aludtam.

tehát abban a tudatban éltem hogy apu velem van meg tudtam hogy "szeret", telefonon mondta is. de az a helyzet hogy ez a szó az ő szájából nem jelentett semmit. aztán úgy alakult hogy lassan 4 éve elhagyott minket, és azóta többet látom mint amikor velünk élt. hetente 2szer találkozunk. most is mondja hogy szeret de a szavak mögött nem érzem hogy lenne bármi érzelem is. belegondolva sosem volt ott mikor kellett volna, és ez gy nehéz.

hiába az apukám, akkor is olyan mintha a szomszéd lenne aki idegesít ha 10 tán is nálunk van mert nem viselkedhetek úgy ahogy szeretnék, ha vendék van otthon nem tehet az ember akármit. és apu kb olyan szinten van. a legrosszab pedig az amikor nevelni szeretne vagy kioktatni. az anyámtól elfogadom mert ő a anyám, felettem áll, parancsolhat nekem, de az apámat nem érzem az apámnak és nem esik jól amikor parancsolgat. a tudat nem elég hogy az apám.

hiába megyünk kirándulni/nyaralni ez nem az igazi. mindig is úgy éreztem hogy csak látszólag van velem.

mondjátok hogy csak egy bolond kamasz vagyok, de szerintem nem elég, hogy "tudom", az apám nincs itt de "szeret". a tudat nem elég:(

2010. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Már a kérdés is aranyos volt! Az hogy ilyesmin gondolkodsz, már jó jel.

Édesapám vállalkozó volt, otthon dolgozott, mégsem játszott, vagy olvasott nekünk.

Tehát: nem az együtt töltött idő hossza a lényeg, hanem az, hogy milyen tartalmassá teszed.

De egy jó tanács!

Ne akard azt hogy a lányoddal együtt töltött idő csak a tiéd legyen. Vond be a nejed is a játékba, hogy a kicsi lásson titeket együtt, lássa hogy szeretitek egymást, és egyetértetek.

2010. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
És és így vagyok ezzel katona vagyok alig látom a családom... Főleg amikor 6 hónapra Afganisztánba voltam és a család halálraizgulta magát, hogy mikor lesz az, hogy lelőnek... De persze megvan az eredménye a sok fizetés.
2010. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!