Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyenné nevelkedik a gyerek...

Milyenné nevelkedik a gyerek alkoholista szülő mellett?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azoknak szánom, akik alkoholista szülő mellett nőtek fel.

Leginkább az érdekelne, hogy ez hogyan hat ki a gyerekre.

Ők is iszákosak lesznek, vagy megvetik azt?

Ők is agesszíven bánnak másokkal/családtagokkal?

Mit tanultál meg ebből a helyzetből?

Csupán kíváncsiságból teszem fel a kérdést, ugyanis érdekel a pszichologia, illetve az ilyen dolgok.

Ugye minden a gyökerektől indul, ezért is teszem fel a kérdést, hogy ilyen kezdettel, milyenné válik később az ember:)


2019. jún. 27. 23:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%
Ez attól is függ, hogy az alkoholizmus kialakulását teljes mértékben a környezet határozza meg, vagy pedig létezik-e genetikailag kódolt függés, amit a szülő átörökít. És ez a függés megmutatkozhat-e másban is.
2019. jún. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%

Párom családja érdekes merítés.

Heten testvérek. Apjuk egy igazi alkesz állat, az anyjuk pedig sose tudta őket megvédeni. Egy közös van bennünk: az apjuk utálják.

De ezen kívül mindegyik más. Nagyon sok múlt azon, hogy milyen más hatások érték őket. Pl. a lányok jellemzően 18 évesen egy kapcsolatba menekültek. Nagyon sok múlt azon, hogy ez a kapcsolat milyen.

A fiúknál is sokat hozzátett vagy elvett a kapcsolatuk. Van, aki pont a nője miatt kezdett inni.

Az iskolában átéltek is befolyásolták őket. Van, aki ki tudott törni, mint a párom. Őt felkarolta először az egyik tanára, bevitte egy építő jellegű közösségbe. (Ifi Vöröskereszt, táborok, programok, árvízi munkák, stb.), aztán az edzője, aki megkövetelte, hogy meglegyen a 4 átlaga, különben nem mehet edzésre. 14 évesen már teljesen kikért a szülei hatása alól.

Az öccsét szekírozták a gyenge képességei miatt, utált is tanulni, mi rugdostuk addig, hogy huszonévesen legalább 8 általánosa meglegyen. Nem dolgozik, inkább csövezik egész nyáron, vagy az aktuális tizenéves nőjén élősködik. Neki is elengedte a kezét az egész család, menjen a saját feje után. De ha így folytatja, tényleg hajléktalan alkoholistaként végzi.

Ő és a párom a két véglet a családban.

A kettő között elég vegyes. Van, aki az alkoholmentes sört se tűri meg a lakásban, van aki tud mértékkel inni (egy-egy pohár sör nyáron, vagy egy pohár pezsgő ünnepek alkalmából, de ittasan nem láttam).

Azt vettem észre, hogy 12-14 évesen már teljesen felfogták, hogy mi a gond a családjukkal, és kétségbeesetten keresték azt a közösséget, ami befogadja őket, és jól érzik magukat. Ezen sok múlt. Illetve az első komoly kapcsolaton. Van, akit a párja szülei is apja és anyjaként a szárnyai alá vett, van aki a párja kedvéért tett 180 fokos fordulatot, és van aki meg kikészült és lecsúszott.

2019. jún. 28. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

Lehetnek személyiségjegyek, melyek nagyon kialakulnak, például: visszahúzódó lesz és mindig mindenkinek kétségbeesetten meg akar felelni, vagy megpróbál uralkodni környezetén, másokat elnyomva előrébb jutni, mert ekkor jön esetleg arra rá, hogy "szülei gyengék voltak és nem vitték semmire" de "ő nem akar ilyen lenni". Természetesen olyan is van amikor nem alakul ki semmilyen szembetűnő jegy.

Az illető szerencsére nem feltétlenül viszi tovább az italozást saját életébe.

2019. jún. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%
Én fogyasztok alkoholt időnként, de nem vagyok alkoholista. A gyermekemet sosem bántanám. Önbizalomhiányt okozott számomra inkább a szülői kép.
2019. jún. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%

Az Én nagymamám apja alkoholista volt. Sajnos, a fiútestvérei is azok lettek.

Van egy ismerősöm, akinek szintén ivott az apja. Ő maga igaz, hogy bukdácsolt az általános iskolában, de buszsofőr lett.

Egy volt osztálytársamnak viszont mindkét szülője ivott. Az általános iskolában egy jó erős közepes tanuló volt, aztán elkerült szakközépiskolába, ahol leérettségizett. Ott kollégiumban lakott. Azután főiskolára ment és lediplomázott, környezetvédelmet tanult, s most külföldön kertészként dolgozik, de szereti a munkáját.

2019. jún. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 L.. István ***** válasza:
0%
Látok én itt valamit. Aki alkoholista az nem feltétlenül rossz ember! Ismerek én normális alkoholistát és idióta józan életűt is, mint ahogy mindenki szerintem.
2019. jún. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%

Nekem apám ivott, anyám meg türte, sőt, nem is érdekelte. Nekem szinte minden tilos volt, próbált fogdosni kiskorom óta, nagyobb koromban, ha valamivel ellenszegültem fenyegetett a pofonnal. Megtanultam a háta mögött csinálni a dolgaimat, teljesen érzéketlen és önző lettem. Nem merek kiállni magamért, mert félek a következményektől. Pedig nagyon agresszív vagyok. Én is ittam tinikoromban, mindig az asztal alá ittam magam, mert annyira nem tudtam elfogadni magam. Próbáltam változni, de csak béna próbálkozások lettek. Szerencsére volt akkor egy nagyon megbízható barátom, ő nem engedett lecsúszni, nélküle nem tudom mi lett volna. Az ittasokat én sem szeretem, félek nagyon tölük. Sajnos a barátom is, amikor ritkán összejön a messzi barátaival, addig inna, amíg össze nem esik, mint én régen. Ő is ezt csinálta, neki az apja iszik és csinált sok problémát. Szerencsére nem bánt, meg hallgat rám, amikor mondom, hogy elég volt. Apám anyám halála óta nem iszik, mert felérte ésszel, hogy szülő és annak mi is a feledata. Elég jó a viszonyunk, de mindig eszembe jut, hogy mit követett el ellenem, amikor csak látom.

27N

2019. jún. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%

És én is visszahúzódó, önbizalomhiányos lettem. Ez lemaradt. Sokat gondolkoztam, hogy milyen lettem volna, ha normális családban növök fel. Szerintem sokkal jobb, olyan, mint akit érzek itt belül. De nem engedem ki, eddig engem basztattak, miért legyek én jó?

27N

2019. jún. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%
Unokatesóm élt alkoholista szüleivel, akik csendes alkeszok voltak, beittak, aztán ki dőltek. Ő maga rendes ember lett, viszont nem antialkoholista. Maximum cidert iszik, vagy egy pohár édes bort vagy pezsgőt,de tényleg csak mértékkel. Szóval amiben nagyon érződik az alkohol íze azt nem issza meg, amúgy a részeg emberektől undorodik.
2019. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Férjen nem hajlandó még az alkohol mentes sört se meginni, mert a szülei ittak (anyja még most is iszik). Én ritkán egy egy gyümölcsös sört vagy ünnepkor pezsgőt (max 1 - 2 pohár) utoljára egy esküvőn ittam csoki likőrt de abból is 1 likőrös pohárral. Nekem apám ivott. Én meg fogadtam, hogy ha iszik sokat (itt nem egy egy sör vagy fröccsre gondolj) ha nem minden nap vagy 2-3 naponta részegre vagy fél részegre issza magát akkor nem leszek azual az emberrel. Elég volt a gyerekkoromba így élni, köszönöm nem akarok felnőtt ként is.
2019. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!