Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyenné nevelkedik a gyerek...

Milyenné nevelkedik a gyerek alkoholista szülő mellett?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azoknak szánom, akik alkoholista szülő mellett nőtek fel.

Leginkább az érdekelne, hogy ez hogyan hat ki a gyerekre.

Ők is iszákosak lesznek, vagy megvetik azt?

Ők is agesszíven bánnak másokkal/családtagokkal?

Mit tanultál meg ebből a helyzetből?

Csupán kíváncsiságból teszem fel a kérdést, ugyanis érdekel a pszichologia, illetve az ilyen dolgok.

Ugye minden a gyökerektől indul, ezért is teszem fel a kérdést, hogy ilyen kezdettel, milyenné válik később az ember:)


2019. jún. 27. 23:05
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
89%

Szerintem meg embertôl fugg.

Ha erôs/ertelmes akkor nem fogja ezeket csinalni.

Ha gyenge vagy nagyon erosen lett befolyasolva vagy ez rogzult meg,nem tudom.


Baratomnak sajnos ilyen g... szulei voltak, normalis,szereto csaladja van mar.



A testvere meg eppen ellentetje, pedig ugyanugy voltak kezelve.(szoszerint kutyakent.)

2019. jún. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Alkoholista családból származom. Anyám agresszív alkoholista volt, apám csendes, befolyásolható alkoholista. Azt tette amit anyám mondott neki. Ha azt mondta verjen minket szíjjal, akkor megtette. 4-en éltünk ebben a pokolban. Ma már mind a 4-en családos emberek vagyunk. Én, nővérem, és bátyám sosem iszunk alkoholt. Betegesen irtózunk a részegektől. Sosem vertük gyerekeinket. Bátyám szigorú, mert ma már felnőtt gyerekeitől sem tűri az alkoholt. Húgom a kakukktojás. Ő iszik, bár nem alkoholista, de figyelünk rá, hogy ne is legyen az. Húgom ha elkeseredik, gondja van, alkohollal vigasztalódik, és ez nagy gond. Szerintem csal azért nem alkoholista, mert szeret minket, és mindig mondjuk, hogy ne igyon. De jó ember ő is. Szépen neveli fiait.

47/N

2019. jún. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sajnos több az olyan, aki a szülői mintát követi, hiszen nincs előtte jó példa.

A másik véglet meg az, aki teljesen absztinens lesz.

2019. jún. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Mi a húgommal antialkoholisták vagyunk, valószínűleg anyánk alkoholizmusa miatt.Még a szagát is utáljuk.

Mindketten teljesen normális családi életet élünk.

2019. jún. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

2 veglet van.

Az egyik,hogy pont olyan lessz ha nem rosszabb mint szuleik

A masik veglet pedig,hogy teljesen ellenkezoen fog gondolkodni,szelid jambor ember lesz aki soha nem nyul alkoholhoz,de talan meg sem kostolja.

2019. jún. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez attól függ mennyire alkoholisták a szülők vagy,hogy mind a ketten azok-e fateromat én is annak tartom a mai napig, mert igaz minden nap vezet, de délután kiszáll a kocsiból és addig iszik amíg nem lesz részeg és, ha történik vele valami jó vagy rossz az az első, hogy erre meg kell inni valamit sürgősen, viszont ő engem soha nem bántott jó apuka foglalkozik velem bármi kellett addig ment amíg nem sikerült megszereznie, lelkileg is támogat, én se vetem meg az alkoholt, de anyám iszonyatosan le is csesz, ha alkoholhoz nyúlok, pont azért, hogy ne legyek olyan, mint apa. Volt egy haverom totál alkesz volt mindkét szülője, ő harminc éves koráig egy korty alkoholt sem ivott, kiöntögeti a mai napig a szülei piáját meg ilyenek, viszont van egy munkatársam aki még alkoholistább lett, mint a szülei, szerintem ez genetika is, meg attól is függ, hogy az iskolában milyen ingerek érnek egy gyermeket, ha biztatják és azt sugallják, hogy többre vagy képes, mint a szüleid és foglalkoznak vele akkor undorodni fog, ha ütik vágják, nem foglalkoznak vele, valószinűbb, hogy ő is olyan lesz...
2019. jún. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Úgy veszem észre, hogy a többség úgy gondolja, hogy módszert vált. Nekem is ez lenne a logikus, viszont filmekben leginkább úgy mutatják be, hogy az a gyerek akit bántanak az agresszív másokkal és továbbviszi a rossz szokásokat.
2019. jún. 28. 00:25
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem itt általában tényleg csak a két véglet van. Én csak távolabbi családban történtekről tudok nyilatkozni. A rosszabbik példa, gyerekek velem egyidősek, fiatal felnőttek 18-25 között. Lecsúsztak, korai terhesség, bántalmazó partnerek, alkohol és drogfüggőség, tanulatlanság, munkakerülés.
2019. jún. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
80%
Nekem egyik ismerősömnek alkoholista szülei vannak, a lány meg drogozik :( szomorú sors sajnos, de biztos nem mindenki végzi úgy, mint a szülők.
2019. jún. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez nagyban függ a környezettől és a többi családtagtól is.

Nem mindegy, hogy mindkét szülő alkoholista-e, agresszívak vagy csendesek-e, milyenek az életkörülmények stb.

Pl egy olyan családban ami mélyszegénységben él, mindkét szülő iszik, agresszívak stb ott szinte garantált, hogy a gyerekkel is lesz valami.

De férjemnek pl csak az apja iszik és bár olyankor nagyon agresszív, az anyja mégis mindig szemebeszáll vele, leállítja, így a légkör egész nyugodt marad, az életkörülmények jók, a gyerekek előtt volt más példa is az apjukon kívül, így ők is inkább megvetik az alkoholistákat.

2019. jún. 28. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!