Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Már elegem van...

Mit csináljak? Már elegem van néha.

Figyelt kérdés

Katona vagyok és valamikor majdnem egy hétig talpon vagyok és amikor hazaérek legszívesebben lefeküdnék aludni. De van egy 6 éves fiam és egy feleségem. A fiam rossz gyerek állandóan hisztizik vagy sír valamiért, dobálózik, csúnyán beszél és kiabál. Nem tudok tőle semmit csinálni mert egész nap idegesít ha itthon vagyok. De tudja hogy lassan szétrobbanok tőle de nem fejezi be, inkább röhög. Szeretem meg minden de tudja hogy akkor milyen vagyok. Legszívesebben kiraknám az udvarra vagy nem tudom. Ha szépen megkérem hogy fejezze be akkor vagy 2 percig normális utána folytatja, ha meg már kiabálok vele akkor meg csak nevet. Kirakom az udvarra és bemegyek a szobába. De ez nem mehet mindig így...a feleségem se tud mit csinálni vele. Mit csináljak?

29/F


2010. júl. 8. 20:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Valószínűleg apa hiánya van, te pedig nagyon fáradt vagy. Én is nagyon apás voltam , a mai napig az vagyok, de már felnőttem :) Apu amikor hazaért a munkából félálomban mindig játszott velem :) Pörgette a labdát, én pedig csak ámultam, hogy hogy forognak a színei :) Szerintem menj ki vele játszani egy két órát, utána ő is megnyugszik és pihenhetsz :)
2010. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szoktam vele játszani. Szeret focizni én meg kimegyek vele. Meg mikor mit akar de utána elkezd hisztizni meg dobálózni
2010. júl. 8. 21:10
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ohh :( Hát igen, egész hetes apuhiány, akkor valószínűleg még több igénye van rá, hogy veled legyen. Nem tudsz hazamenni néha hétköznap? Talán annyit megtehetsz, hogy amikor aludni akarsz mondod neki, hogy jöjjön olvasol egy mesét, a te szemed is elfárad az olvasástól és ő is elalszik rajta :) Vagy együtt kezdtek el mesét nézni és mindketten elalszotok rajta. Semmi baja annak a gyereknek csak hiányzol neki. Sajnálom, hogy ilyen a helyzeted, hidd el ahogy nő a fiad, változni fog, gondolom szeptembertől suli vagy ovi, akkor ennyire nem lesz durva.
2010. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szervusz! Következetes nevelés. Elmeséled neki, hogy most játszotok, aztán te lepihensz. Leguggolsz az ő szintjére, face to face közlöd vele határozott hangon, hogy ha dobál akkor büntetés lesz. Figyelmezteted, aztán bünteted. Leülteted valahová 3-4 percre gondolkodni. Aztán megbeszélitek mi volta gond. Nehéz, de előbb utóbb be fogja látni. A párom is katona, s sokszor úgy jön haza mint a mosott rongy, pláne mióta vezető beosztásban van, így tudom milyen amikor már nagyon pihenni akar.
2010. júl. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
pl mikor nem vagy otthon,amennyit csak tudsz beszélj vele telefonon.Mikor nappal le akarsz feküdni,hívd magaddal,hogy aludjatok eggyütt,egymás mellett.Beszéld meg vele,hogy a közös alvás után közösen fogtok játszani,utána közösen megvacsoráztok...Tehát próbáld meg megszervezni vele a napodat,és ha mindent közösen csináltok,akkor még az alvás is tettszeni fog neki lehet.A feleséged is segíthet annyiban,hogy mikor pihit szeretnél a kissrácból,akkor ő találjon ki neki programot.Pl rajzojon neked vagy ilyesmi.
2010. júl. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
Soha nem lesz normális családod, mivel katona vagy. A katonáknak nem való család.
2010. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az a gyanum, hogy távollátedben a feleséged nem a legnagyobb gondosággal neveli.Ha szépen felkészitené arra, hogy fáradtan és elcsigázottan jössz haza, pihenned kellene és nyugalomra volna szükséged, több örömötök lenne egxymásban. A fiad cinizmusa érthetetlen. Én elvinném egy pszichológushoz, hátha többre megy vele.
2010. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
De jó, eggyel több okos, intelligens, jól nevelt kölyök a világban.
2010. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha katona akartál lenni, nem kellett volna bevállalni a gyereket. Ez nem egy családbarát emló, ahogy te is tapasztalod.
2010. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
emló=meló
2010. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!