Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha úgy érzem hogy elegem...

Néha úgy érzem hogy elegem van. Más is van így vele?

Figyelt kérdés

Egyszerűen csicskának érzem magam a házasságomban. Ha százszor elmondom, hogy pakoljon el maga után, vagy dobja a szennyest a kosárba, ne csak mellé, akkor tuti hogy még százegyedikre is ugyanúgy nem csinálja meg. Hanyag és trehány... Szeret főzni, de rosszul vagyok, ha utána kimegyek a konyhába, mert csatatér...

Otthonról hozta ezeket a jó szokásait, mert a drága jó anyukája így nevelte, vagyis ráhagyott mindent, de hát egy 30 éves embertől elvárható lenne szerintem, hogy ne a hozott dolgokra hivatkozzon, hanem próbáljon alkalmazkodni egy kicsit legalább.... ugyanúgy dolgozok én is egész nap, és este mikor hazaérek holt fáradtan, még bejárónő is vagyok. Tudom, sokan vannak még így, de egyszerűen felőröl ez az egész, hogy semmit sem hajlandó segíteni, és még hátráltat is a hanyagságával... Biztosan hisztisnek tűnök, de elromolhat ettől egy kapcsolat?

Tényleg próbálom megállni hogy ne szóljak mindig, de van hogy nekem is elfogy a türelmem, és akkor robbanok...

Sajnos trükkökkel sem tudom rávenni, hogy változzon... annyi a válasza, hogy ennyi idősen már nem fog változni.

Egyébként meg imádom, és ő is engem, csak sokat veszekszünk emiatt, jobban mondva én őrlődök magamban, mert hát mégsem vitázhatunk folyton ilyen kis "semmiségeken".

Más hogy lép túl ezen?

Néha drasztikus gondolatok fordulnak meg a fejemben...azt pedig ne tanácsoljátok, hogy hagyjam ott a cuccait, amíg rá nem szánja magát a rendrakásra, mert akkor disznóólban kellene élnünk életünk végéig :-(

Persze ne értsen félre senki sem, tudom, hogy a "nők dolga" a takarítás, rendrakás, stb., de sok olyan férfit ismerek, aki segít a párjának és nem feltétlenül nagy dolgokban, de ha már maga után tesz rendet, az is hatalmas segítség. Arra gondolni sem merek, hogy mi lesz ha gyerekünk lesz...

Kíváncsi lennék a férfiak álláspontjára is ebben a témában, ki mennyit segít otthon és azt milyen indíttatásból?


2009. szept. 30. 15:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

én ffi vagyok de nekem is elegem van már évezredek óta, mondjuk nekem nem ebből. :)

amúgy aki igényes a környezetére, az segít, nem jófejségből, hanem egyszerűen azért, mert nem akar disznóólban élni.

nem dobálja szét a büdös zoknit, a törölközőket, nem hagyja mindenütt a tányérokat, poharakat, hanem elmosogat, esetleg bekapcsolja a mosógépet is, meg ilyenek.

takarítani mondjuk én sem szeretek, de szoktam, szimpla igénytelenség az ilyesmit másra hagyni.

2009. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

ha valóban szeret képes visszafognia a rossz szokását


igazság szerint vhogy rá kell ilyeszteni,pl. szakítás tényével,az mindig beválik;)

2009. szept. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Azonos cipőben járunk...! A párom ugyanez. Mondtam már neki, menjen disznóolba lakni. Nem takarít, én takarítok. Nem becsüli meg a munkámat, mert hanyag, trehány. A cipőjét nem veszi le soha mondván, nemsokára ismét elmegy valahová, tehát a cipőjével mászkál a lakásban össze-vissza, beleértve a szobákat, a padlószőnyeget is. A cipő le nem vétel idegesít a leginkább. Aztán csinál olyat is, hogy megeszi a kaját, ami a hűtőben volt és az üres tálat, amin volt az általa elfogyasztott étel, visszatette a hűtőbe.... Ilyet még nem láttam. Széthajigálja a ruháit, zoknijait. Szétmorzsál a szobában, a konyhában. Ha éppen a konyhában eszik, morzsásan hagyja az asztalt maga után. Nagyon elegem van már mindebből. Attól hogy férfi, nem kellene ennyire trehánynak lennie. Bizony engem is nagyon bosszant ez a trehányság, én is gondoltam már arra, hogy emiatt mehetne amerre lát, mert ez már kibírhatatlan.
2009. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

mi még nem költöztünk össze,vagyis párom féligmeddig nálam lakik...

otthon anyukája pakol utána,de olyan szinten,hogy kaját a kezébekapja,ha megette kiabál az anyjának,hogy vigye el a mosatlant...ténylegesen nulla amit otthon csinál...

nálma meg a rendetlenséget állandoan..ittvan 3 napig,és mintha hurrikán söpört volna végig

ugyhogy probálom nevelgetni,kapott olyan kompromisszumot hogy hanem változik,felejtős hogy teljesen összeköltözni,nem rabszolga vagyok...

2009. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél néhány nagy szemeteszsákot és a szétdobáld dolgait abba gyüjtsd. Ha keresi, akkor odaadod neki a zsákot, hogy ott található - ha nem képes a helyér illetve a szennyesbe rakni, akkor töled se várhatja el.

Igy nincsenek szanaszét a dolgai (neked nem kell szemétdombon élni), neki meg egyszer csak leesik, hogy nem a takaritónöje vagy. Ha akar, akkor ennyit tud változni, még akár 50 évesen is.

2009. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 bibi05 ***** válasza:
100%

Igen, ismerem sajnos az érzést, szinte dühromaim szoktak lenni, mikor előző nap szépen megkérem, hogy csináljon rendet maga után, nem utánnam én azt megcsinálom 10 perc alatt, elmosogatok, letörlöm az asztalt, ilyenek, húzza száját de megcsinálja másnap mégnagyobb kupit csinál és akkor kiborul a bili és akkor összeveszünk és a hálóban dühöngök, vagy vasalok ilyenek ő meg gépezik aztán 1-2 óra mulva bejön és bocsánatot kér, aztán előröl az egész. Nem fog megváltozni tudom, próbáltam már azt is, hogy olyan leszek mint ő széthagyok mindent, de pár óránál tovább nem tudtam nézni a disznóólat.

Meg ilyeneket csinál, hogy ha sütök, főzök akkor beáll elém és kavargat, kóstolgat,de nagyon jól tudja, hogy a konyhában én vagyok otthon nekem kell tudnom mikor jó az íze, nem kell belekontárkodni ha megkérem rá akkor segítsen ne akkor mikor útban van. És ezt minden héten eljátsza. Kivan nyalva a se.gge is mert elé teszem az ételt, kedveskedek neki meglepi sütivel, kivasalom a ruháját (az anyja nem vasalt) Ilyenek, és nem akkor sem. Nem értem én miért nem lehet szeretni a rendet, miért nem látják meg azt, hogy a terítő elcsúszott, megigazítom, vagy, hogy a zoknit ne a sarokba dobja le hanem van annak helye is. ÁÁÁ annyira unalmas már, hogy minden héten 2-3 szor el kell ezt mondani neki. A mi kapcsolatunk pld, megromlott ezért. Én szeretem a rendet, tisztaságot, hogy minden passzoljon legalább ott ahova hazajövünk, mivel itt élünk, de ő sokszor azt sem tudja hova tette a szemüvegét, tőlem kérdi- nem láttad?- már megint nem tudom hol van. Trehány nagyon és egyszerűen nem is érti miről beszélek neki. Hoyg rend a lelke mindennek, tisztaság fél egészség. Jajj a borotválokzása a másik, ha ő borotvákozik akkor a legelső, hogy lemosom a tükröt a m. kagylót a szekrényt a falat és felmosok utánna. Sokszor annyira begurulok, hogy azt mondon neki, hogy vége elegem van, nem becsül meg, elmegyek, szakítok. Akkor jön másnap, hogy jó lesz, rendet tesz, de ez csak a következő borotválkozási akciójáig vagy a rendet tevő akciójáig van így.Ja a legjobb meg mikor éppen rendet próbálok tenni akkor miért nem ülsz le?-nem vár meg, úgysem csinűlja meg helyetted seni- ennyivel elintézi aztán kész, de arra nem gondol, hogy mikor ezt így kifejti nekem a vérnyomásom 300 lesz. Szóval.. ja.

Bocsi kicsit hosszú lett, de ezt most jó volt leírni.

2009. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 bibi05 ***** válasza:
100%

17:10-es vagyok

Bocsi az kimaradt, hogy ennek ellenére szeretjük egymást csakhát, na.. segíthetnének legalább annyival, hogy RENDET TESZNEK MAGUK UTÁN!

2009. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is ilyen volt.Semmit nem akart itthon csinálni.Nálunk nem volt férfi munka,csak női.Neki annyi volt a dolga,hogy dolgozott.Igaz sokat,de akkor is,talán nem csak ennyi egy férfi dolga.Aztán amikor nagyon nagyon elegem lett,leültettem és elbeszélgettem vele.Mondtam,ha nem lesz változás én bizony elhagyom.Mert így nem lehet egy életet leélni.De nekünk akkor már gyerekünk is volt.

Nálunk van változás,igaz nem lett rendmániás,de változott sokat,és igyekszik is.Sőt van,hogy túlzásba is esik.Ezt sem szeretem,de ezt alig merem neki mondani,mert akkor meg felháborodik,hogy Ő csak segíteni akar.Azt nem szeretem ha a konyhában ténykedik.

2009. szept. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Annak a párja lesz ilyen, aki hagyja hogy ilyenné váljon.

Olvashatunk itt olyat, hogy eléteszi az ételt, hogy elrámol helyette, hogy kinyalja a kis fenekét is... Nos, ez volt a nagy hiba. Már az elején meg kellett volna beszélni, hogy ez a te feladatod, ez az enyém. Vagy egyik nap én csinálom meg, másik nap te. Most már persze sopánkodhattok, mert a dolog teljesen a fejetekre nőtt, és szinte esélytelen a változás. A férfi túlságosan beleszokott a kényelmes életbe, és valószínűtlen, hogy lemondjon róla.

2009. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi sorstárs...csak örülni tudok, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, hasznos választ sajnos nem tudok adni, de azt én se támogatom, h nem pakolok /takarítok helyette, mert én viszont nem szeretek disznóólban élni, és ezzel csak magammal csesznék ki. Viszont egy ismerősöm kipróbálta a zsákos módszert: elmondta, minek hol a helye, ha nem ott találta (pl. szennyestartó helyett valahol a nappaliban), azt zsákba be, ha keresi a cuccokat, lehet neki mutogatni, h onnan kihalászhatja. Sok helyet nem foglal, ha meg nincs tiszta ruha, mert minden a zsákban rohad, akkor talán észbe kap...
2009. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!