Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha úgy érzem hogy elegem...

Néha úgy érzem hogy elegem van. Más is van így vele?

Figyelt kérdés

Egyszerűen csicskának érzem magam a házasságomban. Ha százszor elmondom, hogy pakoljon el maga után, vagy dobja a szennyest a kosárba, ne csak mellé, akkor tuti hogy még százegyedikre is ugyanúgy nem csinálja meg. Hanyag és trehány... Szeret főzni, de rosszul vagyok, ha utána kimegyek a konyhába, mert csatatér...

Otthonról hozta ezeket a jó szokásait, mert a drága jó anyukája így nevelte, vagyis ráhagyott mindent, de hát egy 30 éves embertől elvárható lenne szerintem, hogy ne a hozott dolgokra hivatkozzon, hanem próbáljon alkalmazkodni egy kicsit legalább.... ugyanúgy dolgozok én is egész nap, és este mikor hazaérek holt fáradtan, még bejárónő is vagyok. Tudom, sokan vannak még így, de egyszerűen felőröl ez az egész, hogy semmit sem hajlandó segíteni, és még hátráltat is a hanyagságával... Biztosan hisztisnek tűnök, de elromolhat ettől egy kapcsolat?

Tényleg próbálom megállni hogy ne szóljak mindig, de van hogy nekem is elfogy a türelmem, és akkor robbanok...

Sajnos trükkökkel sem tudom rávenni, hogy változzon... annyi a válasza, hogy ennyi idősen már nem fog változni.

Egyébként meg imádom, és ő is engem, csak sokat veszekszünk emiatt, jobban mondva én őrlődök magamban, mert hát mégsem vitázhatunk folyton ilyen kis "semmiségeken".

Más hogy lép túl ezen?

Néha drasztikus gondolatok fordulnak meg a fejemben...azt pedig ne tanácsoljátok, hogy hagyjam ott a cuccait, amíg rá nem szánja magát a rendrakásra, mert akkor disznóólban kellene élnünk életünk végéig :-(

Persze ne értsen félre senki sem, tudom, hogy a "nők dolga" a takarítás, rendrakás, stb., de sok olyan férfit ismerek, aki segít a párjának és nem feltétlenül nagy dolgokban, de ha már maga után tesz rendet, az is hatalmas segítség. Arra gondolni sem merek, hogy mi lesz ha gyerekünk lesz...

Kíváncsi lennék a férfiak álláspontjára is ebben a témában, ki mennyit segít otthon és azt milyen indíttatásból?


2009. szept. 30. 15:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a zsákos módszer használt: amikor egy fontos! munkahelyi alkalomra kellett volna a kedvenc ingje meg nyakkendöje (természetesen egy órával elötte jutott eszébe) és a zsákra mutattam, hogy benne van - koszosan, mert nem volt a szennyestartóban, akkor igencsak letört, de azóta eszébe jut, hogy minek hol a helye.

Párszor kibirod, utánna tud változni a kedves párod is.

(a zsáknak nagy elönye, hogy nincs semmi szanaszét, ha keres valamit, kapásból megvan - és mégse olyan, hogy "na látod, csak elrakodtál helyettem".)

2009. szept. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Na, nálam ehhez adjatok még két személyt!

szülői házban lakunk, apukámmal és a tesómmal.

Tesóm: főz egy kávét, persze kicsöpög a tűzhelyre, a kiöntő alja is mindig olyan, amit ugye letesz 2-3 helyre. a csésze is olyan lesz, azt is 2-3 helyre lerakja, mire megissza.Fürdik, nagy kád vízbe mindig, hogy nehogy maradjon elég melegvíz mindenkinek, persze miután leengedte nem mossa ki a kádat...Ami a kezébe kerül ott rakja le, ahol éppen kedve van.Szennyes...hát nem is tudom, hogy volt-e olyan, hogy a szennyestartóba rakta volna.

Apa:kávéfőzés dettó, mindig kiönt valamit, amit persze nem töröl fel, mikor befejezte az evést szépen előre tolja a tányért az asztalon(ezzel el van szerinte rakva). A szennyestartó mellé közvetlenül szépen leteszi a szennyest.Neki még el is nézném, mivel csak felnevelt, na meg csak az ő háza...

Párom:Az étkezőgarnitúra széktámláit használja gardróbnak. mit levesz szépen odarakja, ha nem pakolok el képes mind a 6 székre több garnitúrányi ruhát halmozni. Előszeretettel hagyja el a papucsokat és cipőket a nappaliban, persze csak olyan helyen, ahol hasra lehet benne esni.a wc-be behordja a reggeli újságot és nem hozza ki.zuhanyzás után kisebb kacsaúsztató van a fürdőben. A wc tetejét egyikőjük sem képes lehajtani, na és a pisi leöblítésére csak tiszteletbeli vízmennyiséget használnak.

Tehát megy a trehányság és az igénytelenség ezerrel én meg bírjam, ha nem tetszik takarítsak éjjel-nappal.

nem is panaszkodnék, de 38 hetes terhesen úgy néha jól esne, ha valaki elmosogatna, vagy ha csak megbecsülnék a munkámat.

Szeretnénk már külön költözni, de sajna nincs lehetőségünk. De az biztos, hogy ha lesz egy saját házunk a páromnak szerzek egy ugyanilyen étkezőgarnitúrát, amit kiteszek a garázsba és oda pakolhatja a ruháit! :)

2009. szept. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ...elképedtem, hogy mennyien járnak ugyanebben a cipőben... és a sok sztori között kevés olyan volt, amire ne ismertem volna rá...

Néha látom, hogy próbálkozik, de annak csak káosz a vége... sosem felejtem el... az esküvőnk előtt ő csinált rendet... hát van amit azóta sem találunk :-)

Egyébként annak a válaszolónak üzenem, aki szerint mi nők tesszük őket ilyenné: az együttélésünk legelejétől fogva rá akarom fogni a rendrakásra, de egyszerűen képtelenség. Sosem hagytam rá, hogy majd én megcsinálom. Folyton csak kérek és kérek, ösztönzök, de mire megcsinálná, addigra már én százszor a végére érek a sokadik feladatnak is. Szóval ha én haladni akarok, akkor muszáj magamnak megcsinálni, legyen itt szó a maradék kaja kiborításáról mosogatás közben, mert ha rá várok, még a másnapi mosogatásnál sem lenne tiszta az ominózus maradékos edény.

Egyébként az anyósoméknál is disznóól van főleg a konyhában, pedig az ő párja nagyon sokat segít...

A szemeteszsákos trükköt kipróbálom, hátha... de hogy életem végéig tűrjem... az azért kicsit soknak tűnik.

2009. okt. 1. 08:24
 14/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mi NŐK tesszük őket ilyené, hanem a drága anyucikájuk...sajnos az én párom is ilyen, de otthon más volt, az anyja otthon volt leszázalékolva, ő ráért, munka mellett már nem olyan könnyű mindent egyedül csinálni...

Próbáld megnevelni:)

2009. okt. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ne bántsátok az anyukákat, mert azért nem minden esetben ő a hibás,persze a legkönnyebb rá hárítani, őt okolni a párotok hibáiért.Én, mint 41 éves családanya,két felnőtt,és majdnem felnőtt "gyerekkel", bizton állíthatom,hogy ugyan sok múlik a nevelésen, de a hajlamot nem tudod megváltoztatni... Kifejtem: a lányom borzasztó rendetlen, trehány ,lusta !Azt hiszitek kiskorától erre neveltem??Próbáltam rávenni,hogy pakoljon el maga után, tegye vissza a helyére a dolgokat, ne hagyjon szanaszét mindent... SOHA nem pakoltam el utána!!Kisebb-nagyobb büntetések, veszekedések árán se sikerült elérni,hogy tartson rendet, a mai napig széthagyja a holmiait, a szekrényéből már lassan kidől a sok ruha, amit behajigál...stb.Viszont a fiam már rendszeretőbb,őt is bántja a rendetlenség, és ált. el is pakol maga után,pedig egyformán neveltem őket.Félre ne értsétek, nem vagyok rendmániás,és vallom, hogy a lakás van értünk,és nem fordítva...Biztos van olyan szúlő,aki "majmolja",elrontja, kiszolgálja a gyerekét, de sok esetben nincs így, egyéni hajlam is befolyásolja, ki ,milyen házias, vagy rendszerető.
2009. okt. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Még kiegészíteném azzal, hogy pont ezzel kapcsolatban mondtam a lányomnak."Majd ,ha férjhez mész,nem győzök majd csuklani, hogy emleget a férjed, miért nem neveltelek rendre..."Pedig én mindent megpróbáltam...
2009. okt. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem TI teszitek őket ilyenné, hanem TI hagyjátok, hogy ilyenek maradjanak. Ha én így viselkedtem volna már a kezdetek-kezdetén a párommal, úgy dob ki hogy csak na, és igaza lett volna. Szóval lehet, hogy anyuci rosszul nevelte kisfiát, de az nem jelenti azt, hogy téged is az anyukájának tekintsen. Mert ugye két lehetőség van, vagy már az elejétől fogva trehány volt, vagy később vált azzá.

Az első esetben simán lehet ultimátumot adni még az elején, hogy vagy munkamegosztás lesz, vagy szakítás. Dönthet. Ha arra képtelen, hogy neked segítsen, milyen apa és férj válna belőle? Ha pedig később vált trehánnyá, akkor emlékeztesd, hogy csak azért mert hozzámentél, vagy már huzamosabb ideje vagytok együtt, még nem szabad természetesnek vennie téged, és nem szabad téged takarítónéninek tekintenie. Mindkét esetben a nő felelőssége is, hogy a férfi ne maradjon, vagy ne váljon trehánnyá.

2009. okt. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Érdekes az anyuka hozzászólása... ha jobban belegondolok, a hugommal is ez a helyzet, iszonyú rendetlen és trehány, pedig hát a szüleinknek engem sikerült rendre szoktatni, nála miért nem értek el eredményt ugyanazzal a nevelési módszerrel... viszont a mi esetünkben látom a másik családot is, és hogy ott hogyan megy a rendtartás...

Az utolsó hozzászóló válasza is elgondolkoztató... minden bizonnyal van azért igazság abban, hogy hagyjuk mi nők idáig fajulni a dolgokat. Vagyis inkább egy idő után jobban idegesít és bánt, mint a legelején a kapcsolatnak. Akkor még ott a nagy nagy szerelem, de azután jönnek a hétköznapok és már nincs a rózsaszín köd, ami eltakarja a csúnya valóságot...Sajnos a férjem sosem volt egy rendmániás, és úgy érzem, hogy egyre rosszabb lesz... ez itt a baj!

2009. okt. 1. 11:21
 19/20 anonim ***** válasza:

Az én párom is ilyen.. de kapaszkodjatok meg: ő nő. :)

Engem már kisfiú koromtól kezdve úgy neveltek, hogy a rendes, tiszta környezet nagyon fontos, és egyszerűebb mindent azonnal elpakolni, mint megvárni amíg a dolgok felhalmozódnak. Ugyancsak kialakítottak bennem egyfajta "rendérzéket", azaz hogy úgy alakítsam ki a környezetem, hogy meglegyen mindennek a helye, és más ne kerülhessen oda.

Na a párom ennek teljesen ellentéte, mindent oda rak be ahova ér, abszolút semmi érzéke a harmóniához. Az én módszerem a leszidás, egyszerűen kiverem a balhét, ha valamit összevissza pakol. Ez beválik, mert sokkal rendetlenebb volt korábban, ma már sokat javult. Most éppen arra akarom megtanítani, hogy a fürdőszobában ne hagyja a használt piperecuccait a tükör előtt, hanem tegye őket a helyükre. Módszer: ha nem teszi a helyükre a cuccokat és a tükör előtt találom őket szétdobálva, akkor én teszem el őket, de a másik szobába a TV alatti dobozba. Nem hiszem hogy sokáig lenne kedve a TV-t emelgetni minden reggel. ;) A "kényszerítőeszközök" híve vagyok, a rendetlen emberekkel máshogy nem lehet boldogulni.

2009. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az anyuka vagyok: örülök ,hogy elgondolkodtál a válaszomon.: )Az utolsó válaszolónak,az én lányom is valószínűleg ilyen lesz, de remélem olyan párja akad majd,aki "helyrerakja" :))
2009. okt. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!