Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elegem van a szegénységből,...

FrohmanG kérdése:

Elegem van a szegénységből, néha már élni sem akarok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és az életem egy nagy rakás szerencsétlenség. A szüleim mindig szűkölködtek a pénzben, így annak ellenére, hogy bármelyik egyetemre felvettek volna, sőt tulajdonképp fel is vettek, érettségi óta dolgozom, épp amit tudok, hogy segítsek nekik. Minden jószándék megvolt bennem, de egyszerűen sosem volt elég. Édesanyám meghalt egy betegségben nemrég, fél éven át ápoltam, akkor a munkám is otthagytam, mert muszáj volt valakinek törődni vele. Most elment és csak adósságot hagyott hátra. Az ő hibáiért nem én vagyok felelős, de az én nyakamba szakadtak. Teljesen úgy érzem, mintha élve lennék eltemetve, el se kezdhettem még a saját életem és máris olyan hendikeppel indulok, hogy a végét sem látom. Az egyetlen bűnöm, hogy nem hagytam őket soha magukra, amikor albérletben laktam a barétnőmmel, akkor is küldtem haza a pénzt. Sokan azt mondják hülye vagyok amiért ennyire "ragaszkdom" hozzájuk, de akkor is a szüleim, ők neveltek fel, nem tehetem meg, hogy hátat fordítok nekik, vagyis most már édesapámnak.

De néha azt érzem, hogy már elég, akárhogy kalkulálok, nem látom az alagút végét és kb. csak a csodában bízom. Nincs kedvem felkelni, amikor itthon vagyok, behúzott függönynél ülök, gyerekkorom óta folytonos csengőfrászban. És már elég, abban bízom, bárcsak elütne a busz. Mit tehetnék?


2010. nov. 4. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudom. de valami megoldas biztosan van.
2010. nov. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most akkor mi a fontosabb, hogy legyen pénzed vagy a családod (apukád)? Én pénzt akarok mert én is utálom a szegénységet, és bármikor hátat fordítanék bárkinek ha ezen múlik. Ez van. Valószínűleg nekem össze is jön majd, nem ragaszkodom senkihez.

Persze biztos lehet a kettőt együtt is, de nem mindenkinek megy. Az egy dolog hogy ő nevelt fel, de attól még senki nem kötelez rá, hogy vele maradj, segíts neki, egyáltalán nem vagy az adósa, az ember nem ezért szül gyereket (legalábbis szerintem).

Ez az állapot amúgy ismerős, pár éve velem is volt ilyen hogy nem akartam felkelni egyáltalán, nem voltak céljaim tehát értelmét sem láttam hogy bármit csináljak. Aztán amióta van nemigazán érdekel más és most jól érzem magam.

Szóval én a helyedben biztos félretennék az egyetemre aztán mennék, jóesetben az apád is a legjobbat akarja neked, a diplomával pedig mindenképp jól jársz, egy érettséginél még akkor is többet ér. Szóval gondolkozz el és döntsd el mit akarsz.

2010. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is, 23 évesen még nem vagy elveszett ember.


A nagy jószívűségeddel mindenkin próbáltál segíteni, csak éppen magadon nem. Itt az ideje, hogy kicsit háttérbe szoríts másokat - magyarul legyél önzőbb - és kezdj el törődni magaddal is, ne csak az édesapáddal.


Eképpen gondold végig:

Ha te lennél édesapád helyében, vajon mit szeretnél? Azt szeretnéd, hogy a fiad rád áldozva az életét mindent feladjon, hogy neked jobb legyen, vagy azt, hogy a fiad elvégezze az egyetemet, normális munkát szerezzen amivel még rendesen keres is, megalapozva ezzel a jövőbeli családja anyagi biztonságát?


Ez nem azt jelenti hogy hátat fordítasz neki. Miért csak végletekben gondolkozol? Egy arany középutat kell találnod. Létezik. Egy olyan út, ami mindkettőtöknek a legjobb. Ne mártírkodj, különben sosem leszel boldog.


Az, hogy most az életed egy rakás szerencsétlenségnek tartod, saját hülyeségednek köszönheted. Magad miatt jutottál ide, nem a szegénység miatt.

Viszont... ugyanígy ki is tudsz jutni ebből a mély "gödörből".


Vedd kezedbe az életed irányítását. Ennek előbb fejben kell ám eldőlnie... egy erélyes elhatározás: "ezt vagy azt véghez fogom vinni."

2010. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, mintha csak én írtam volna.

De figyelj, ha van egy lakásod, ami a tied, és biztos lehetsz benne hogy nem fognak onnan elküldeni, és van mit enned akkor te egy mázlista vagy.

Nekünk lehet hogy el kell majd menni innen ebből az albérletből, ha nem tudjuk fizetni, és akkor mehetünk a híd alá.

Azt kell kérdeznem, hogy 'lesz ebéd?' ahelyett hogy 'mi lesz az ebéd?'

Én nemhogy néha élni se akarok, nem akarok élni egyáltalán.

Van hogy csak úgy rámtör a sírógörcs mikor erre gondolok.

Szóval azt hiszem neked annyira nem is lehet rossz.

2010. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A többiek válaszán még gondolkodnom kell, de a legutóbbi kommentelőre reagálva - nem mintha verseny lenne - mi önkormányzati bérlakásban lakunk, lakásbérleti szerződés nélkül, mert az önk. elkavarta a papírjainkat, amit azóta el is ismertek, mégsincs változás, így a mi fejünk fölött is lebeg az ami a Tiéd fölött is.

Úgyhogy kitartást nektek és a legjobbakat!

2010. nov. 4. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!