Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert van az hogy a beteg...

Miert van az hogy a beteg embereket masok kinevetik/lenezik?

Figyelt kérdés
22 eves lany1 vagyok s sajnos van egy nagyon ritka betegsegem ami latszik, vagyis nem olyan ami fizikailag ne latszodna. Van amikor hallom azt hogy te beteg vagy, vagy keptelen vagy valamire, vagy megyek az utcan s masok megneznek s kinevetnek vagy kezdenek utannozni ami nekem nagyon faj. Miert teszik ezt az emberek, miert nem ertik meg hogy vannak beteg emberek is akik nem hibasak azert mert betegseggel szulettek? Miert nem tudjak latni a jo oldalukat is? ( en pl. egyetemet vezgek, meg mindenre kepes vagyok ) Miert van ez a sok eloitelet?
2010. júl. 8. 19:12
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
100%
azzal hogy az ember mást kigúnyol azzal védekezni próbál, és azt próbálja mutatni magának és társainak hogy ő tökéletes... a másik az, amikor azért gúnyol ki egy ember, mert ezzel leplezni próbálja a saját hibáit, ez a két nézőpont szorosan összefügg...ha épp valaki kinevet téged, vagy kifigurázz, gondolj arra hogy lehet neked testi bajod van, de ő neki talán "rosszabb" is, mert neki a lelke csonka...
2010. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, attól, hogy valaki beteg, miért lenne kevesebb, mint bárki más. Előttem sokan sok értelmes dolgot leírtak, én csak annyit fűznék hozzá, hogy az én ismeretségemben is vannak, akiket a környezetük lenéz, vagy épp kigúnyol a betegségük miatt. Egy értelmi fogyatékos lánnyal együtt nőttem fel, és bár tudtam, mi baja van, mindig teljes értékű emberként kezeltem.

Gúny helyett én felnézek azokra, akik túl tudnak lépni a betegségükön, fogyatékosságukon, és teljes életet élnek. Csodálom ezeket az embereket, hiszen az ő akaraterejüknek csak a töredékét birtokolja egy átlagember. Azok, akik a másik gyenge pontjait támadják, a magukéit próbálják elfedni - hiszen, mint tudjuk, legjobb védekezés a támadás. Szóval kitartás, a megjegyzéseket ereszd el a füled mellett, további sok sikert az egyetemhez :)

2010. júl. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Erre nevel a média,


Én pl egy orvosi rendelőben található poszteren akadtam ki, amin a rák 7 figyelmeztető jelét ábrázolják (pl dudor, nehezen gyógyuló seb, székletproblémák stb) ilyen állatfigurákkal, és mind a 7 esetnél az egészséges kineveti a beteget a rajzokon...

2010. júl. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!