Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert van az hogy a beteg...

Miert van az hogy a beteg embereket masok kinevetik/lenezik?

Figyelt kérdés
22 eves lany1 vagyok s sajnos van egy nagyon ritka betegsegem ami latszik, vagyis nem olyan ami fizikailag ne latszodna. Van amikor hallom azt hogy te beteg vagy, vagy keptelen vagy valamire, vagy megyek az utcan s masok megneznek s kinevetnek vagy kezdenek utannozni ami nekem nagyon faj. Miert teszik ezt az emberek, miert nem ertik meg hogy vannak beteg emberek is akik nem hibasak azert mert betegseggel szulettek? Miert nem tudjak latni a jo oldalukat is? ( en pl. egyetemet vezgek, meg mindenre kepes vagyok ) Miert van ez a sok eloitelet?
2010. júl. 8. 19:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon sajnálom :( Az emberek ilyenek, de hidd el, vannak normálisak is. Én képtelenek lennék kinevetni egy beteg embert, mégis mi vicces van benne? Örüljenek annak, hogy egészségesek és kész. Bunkók az emberek, ennyi. Gondolom nem 30 körüliek, hanem az elhülyült fiatalság. Velük meg kár foglalkozni, nem érdemlik meg, hogy egy percet is törődj a "véleményükkel".
2010. júl. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sok ilyen ember van sajnos,de nem csak azokat nevetik ki akik betegek hanem mindenkit valamiért(azért mert alacsony,mert magas,mert vékony vagy duci).Utálom az ilyeneket.Ne is foglalkozz velük,nem érdemes.
2010. júl. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nagyon rossz lehet neked. Az emberek bunkók. Nem képesek arra, hogy együtt érezzenek másokkal. Persze ha ők lennének ilyen helyzetben nekik is rosszul esne ha kinevetnék őket. Csak ebbe nem tudnak bele gondolni. Persze azért vannak kivételek. Én például sosem nevetek ki egyetlen beteg embert sem, és ha a környezetemben kinevetik az illetőt, vagy utánozzák rögtön rászólok. Mindenkiben lehet hibát találni és mindenkit ki lehetne nevetni valamiért. De sajnos a mai fiatalok tényleg ilyenek. Sőt némelyik felnőtt is.

16/l

2010. júl. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos rengeteg buta, tájékozatlan ember van. Na és ezek ha valamit nem ismernek, akkor védekezni kezdenek (félelemből, hogy valami ragályos). Gúnnyal, mutogatással kiközösítéssel, lenézéssel. Könnyebb nekik bunkónak lenni, mint esetleg rákérdezni és megérteni. Vagy csak tapintatosan nem törődni a szokatlannal. Na meg van aki attól, ha mást "lehúz" többnek, jobbnak, szebbnek, marha erősnek érzi magát. Számomra elfogadhatatlan ez a fajta viselkedés. Sokkal értékesebb vagy ezeknél az embereknél. Biztosan nagyon fáj és nagyon rossz érzés lehet. Sajnálom, hogy mindezt meg kell tapasztalnod. Ám úgy hiszem egyszer mindenki elnyeri azt amit megérdemel. Leszel te még nagyon boldog. S akik gúnyolódnak lehetnek még betegek, látványos tünetekkel.
2010. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem előítélet, hanem rettegés. Rettegnek a betegségektől, fogyatékosságtól, kirekesztettségtől ezért mindenkit egyesült erővel csúfolnak, aki ilyen. Lenézés nem hiszem, hogy van, esetleg lesajnálás. Igazából minden embernek van hibája és sokan ezzel leplezik, hogy a másikét hangsúlyozzák.
2010. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
mert az emberek gonoszak,szeretik a gyengébet bántani,ezáltal ők nagyobbnak tűnnek,pszichológia....sajnállak,és együttérzek.
2010. júl. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is beteg vagyok (pikkelysömör) és nem vagyok hajlandó nyáron beöltözni, hihetetlen miket tapasztalok! Kiröhögnek, mutogatnak rám, az elhúzódást már megszoktam, bár gondolhatnák, hogy ha fertőző lenne akkor nem mennék közösségbe.

Buták, akik ezt teszik (nekem ráadásul nem csak fiatalok csinálták) és nem kívánom, de lesznek egyszer ők is betegek!

Kitartás, még élnek normális emberek!

20/L

2010. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj,hogy ezt írom,d azért néha nkünk is nehéz,normálisaknak.

Ha lmegy mellettem egy beteg ember,nem tudom merre nézzek.Ha elfordulok akkor mivan,ha azt gondolja,hogy bunkó vagyok,és hogy lenézem,vagy hogy engem zavar a jelenléte.Ha ránézek és mosolygok azt hiszi,hogy megbámulom.Ha csak elnézek mellette,akkor szintén bunkónak néz,és azt hiszi,hogy ráse merek nézni.

Sajnálom őket,de ha látom,hogy velem szembe jön egy beteg ember,átmegyek a másik oldalra,hogy ne kerüljek ebbe a kellemetlen helyzetbe,és hogy őt se "bántsam".

A gúnyolódókat sosem érdtettem,mivan ha velük történt volna egy baleset,és mozgássérültek lenének,de ebbe ők félnek belegondolni.Egy kicsit értsd meg őket is/minket is,nem mindn nap megy el mellettünk egy beteg ember,ilyenkor kicsit mi is kellmetlen helyzetbe kerülünk,és valamit kezdenünk kell magunkkal.Mint amikor egy helyes srác megy el mellettem,elkezdm nyomkodni a telefonom,vagy bas.ztatni a hajam vagy a ruhám vagy az ékszerim :))

14L

2010. júl. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%
Volt ellenkezőleg is egy tapasztalatom.Éppen a metrón utaztam és 3lány,ebből az egyik kissé szellemi fogyatékos volt és ő kezdett el engem kibeszélni meg mutogatni és ilyenek.Jó ez nagyon ritka,de sajnos ilyen Magyarország.
2010. júl. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

14L vagyok..normálisat ugy értem hogy nem gunyolódó bunkó emberek hanem normális,aki nem nézi le másikat..

e betűim hiányáért bocsi..nem mindig működik :S

2010. júl. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!