Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert van az hogy a beteg...

Miert van az hogy a beteg embereket masok kinevetik/lenezik?

Figyelt kérdés
22 eves lany1 vagyok s sajnos van egy nagyon ritka betegsegem ami latszik, vagyis nem olyan ami fizikailag ne latszodna. Van amikor hallom azt hogy te beteg vagy, vagy keptelen vagy valamire, vagy megyek az utcan s masok megneznek s kinevetnek vagy kezdenek utannozni ami nekem nagyon faj. Miert teszik ezt az emberek, miert nem ertik meg hogy vannak beteg emberek is akik nem hibasak azert mert betegseggel szulettek? Miert nem tudjak latni a jo oldalukat is? ( en pl. egyetemet vezgek, meg mindenre kepes vagyok ) Miert van ez a sok eloitelet?
2010. júl. 8. 19:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Mar en is lattam hasonlo jeleneteket otthon, hanyinger. Sajnos Magyarorszagon a tarsadalom nagyon nem tolerans semmilyen massaggal szemben, ez nem csak a fogyatekkal elokre ervenyes. Irorszagban elek es itt mindenki termeszetesnek veszi a massagot, sokszor lattam pl. Down szindromas embereket boltokban dolgozni. A homoszexualis kollegaim nyiltan vallaljak szexualitasukat. Az osszes epulet (beleertve az ujonnan epult maganhazakat is az elmult par evben), a jardak, a tomegkozlekedesi eszkozok akadalymentesitettek. Ez csak nehany pelda. Nem hiszem, hogy ez annyira penzkerdes lenne. Igy is lehet csinalni a dolgokat es sokkal, de sokkal jobb ilyen emberek kozt, ilyen kozossegben elni. A figyelmesseg es a tolerancia semmibe sem kerul, meg amugy is egyszerubb elfogadni az embereket, mint ujjal mutogatni meg gyulolkodni szerintem.


Ne foglalkozz ezekkel az 'emberekkel', az o szegenysegi bizonyitvanyuk, hogy kinevetnek. En amilyen forrofeju vagyok tutira odamennek ahhoz, aki barmilyen megjegyzest tesz ram, a tobbseg vsz. jol elsullyedne szegyeneben. Szemtol szembe ezek az alakok gyava senkik. Szoval ne is pazarold rajuk az eergiadat. Ha nagyon nem birod a legkort, akkor tanulj nyelveket es lepj le Nyugat-Europaba!

2010. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%

Mozgássérült vagyok születésem óta,de engem még soha nem ért atrocitás például az utcán.Nem röhögtek ki,nem gúnyoltak.Meg szoktak nézni,ahogy járok,de beszólni vagy kellemetlenkedni soha.Sőt,mindenki nagyon udvarias, pl.előre engednek a buszon,kinyitják az ajtót.

20:55-ös

Megértelek,hogy nehéz ezzel a helyzettel mit kezdeni,hogy nehogy rosszat tegyél.Ha elfogadsz egy tanácsot,viselkedj úgy,mint ahogy máskor.Nézd meg ugynúgy,mint ahogy egy emost vagy egy kismamát a picijével megnézel.Ha nő benned a feszültség,akkor az érezhető és akkor válik kellemetlenné a helyzet.Ha érdektelen vagy és épp az adott pillanatban vetsz rá egy pillantást,majd nyugtázod a dolgot és újra mást nézel,akkor nem kell rosszul érezned magad.Nem kell túlkomplikálni.

Kérdező:Ne törődj senkivel,mérd végig az illetőt,majd hagyd ott.Hiába tennél sértő megjegyzést te is,az ilyennek nem jut el az agyáig,így még megsérteni sem tudod,mert nem fogja fel.

2010. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Manapság nagyon sok a bunkó ember:(( Elég szomorú, tudom, hogy könnyű ezt így egészségesen mondani, de próbáld meg fel se venni.


Van egy barátom, teljesen normális, jó tanuló de egyszer neki ment egy fogyatékos kisfiú véletlenül, ő pedig leordította, hogy nem látsz te béna!? :( No comment.


Viszont ismereke egy mozgássérült lány, aki egyszerűen annyira optimista és vidám, hogy szavakba önteni nem lehet. Hatalmas akarat ereje van, tanul és amit meg tud csinálni megpróbálja. Azt leszámítva, hogy nem tud járni teljesen teljes életet él. Vannak barátai, pasijai, dolgokzik suli mellett stb.:) Nyitott, vidám, mindig mosolyog. Talán ez a kulcsa, de lehet, hogy különleges adottsága van, mert senki sem kezeli úgy mint egy beteget...


Neked nagyon sok sikert és kitartást:)


L/18

2010. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ekcémás vagyok,és engem nagyon sokan bántottak.Rengetegszer mutogattak rám,nevettek ki vagy szóltak be,volt olyan eset is hogy egy csapat fiatal egyszerűen megdobált a fáról szedett bogyókkal,és jót röhögtek rajtam :( nagyon rosszul érzem magam ha emberek között vagyok,zárkózott lettem...

15/L

2010. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%

Én a beteg embereket, tisztelem, becsülöm és felnézek rájuk. Sokan még egészségesen sem tudnak úgy élni, hogy elégedettek legyenek az életükkel. Az aki a testi hibájával együtt tud élni,az egy nagyszerű ember.


Aki meg kinevet bárkit is azért, mert beteg, az egy súlyosan agy- és lelki beteg ember.

2010. júl. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy beteg barátnőm,és rajta is látszik,hogy nem egészséges...Mindig mosolyog,dolgozik,suliba jár,teljes életet él,a csúfolódásoknak ő is célpontja és a kiröhögéseknek is,de én komolyan mondom felnézek rá...Én nem tudnám így végig csinálni a dolgokat,ahogyan Ő teszi..A beszólogatásokra ügyet sem vet,ezt persze mondani kellett neki,hogy ne foglalkozzon velük,mert csak lelkironcs lesz...Bulizni jár,és hát néha én is meglepődök,hogy mennyi fiú veszi körül :)Lent vannak a cicababák,de egy csomó fiú hozzá megy,és nem azért hogy kiröhögjék,hanem megfogja őket az,ahogyan viszonyul a dolgokhoz..Múltkor egy fiú odajött hozzám,hogy ő most részeg és azért vigyorog,vagy beteg...Mondtam neki hogy beteg,és a srác nem ment el,hanem mégjobban közeledett hozzá,ennek már 3 hónapja,és azóta is együtt vannak:))))

Azért szólogatnak be,mert félnek attól,hogy ők ilyenek lesznek.Menjen el a füled mellett,ami rosszat mondanak rólad:) Ne is törődj velük!!!Abba fogják hagyni!!! Kitartás.:) Ha segítség kell vagy bármi probléma van,én meghallgatlak szívesen,privit tudsz írni,felkereshetsz bármikor!:)))

17/L

2010. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Én orvos vagyok, ezért néha a kelleténél tovább nézem a beteg embereket (szakmai érdeklődésből), néha kicsit szégyellem is magam érte :S

A pozitív oldala, hogy nem húzódok el tőlük, mert tudom, hogy nem harapnak, szívesen leülök egy Down kóros mellé a buszon pl.

Azokat, akik egy beteg embert kigúnyolnak, kinevetnek, le kéne lőni. Erre nem tudok mást mondani.

Kitartás, ne vedd fel a gúnyolódást!

2010. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát én utálom az ilyen embereket akik ezt csinálják...

Volt h a barátnőimmel mentem az utcán és ezen nevettek és meg megmondtam nekik h ezt nem kéne mert ugyanolyan mint mi,sőt.

2010. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Jah és ez ellen nem lehet tenni,rossz kimondani de az emberek többsége gonosz főleg a fiatalabbak,ettől lesznek menők.
2010. júl. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
hát ez egy jó kérdés! Tesom autista 6 éves és állandoan piszkálják és már nagyon utálom az ilyeneket:(
2010. júl. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!