Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigyek még a rokonok...

Miért irigyek még a rokonok is? Miért nem tudnak osztozni az örömömben?

Figyelt kérdés
Sikerült lecserélni a régi autónkat egy valamivel fiatalabbra. A testvérem amióta megtudta egyáltalán nem örült velem, sőt láttam az arcán, hogy rosszul esik neki. Azóta egyáltalán nem keresett, amikor hívtam nem vette fel a telefont sem. Ezek előtt naponta többször is beszéltünk. Nagyon ismerem őt, tudom, hogy ez a baja. Ez nekem nagyon rosszul esik, hogy nem osztozik az örömömben. Amikor ő vesz valamit, gyarapodik valamivel és mutatja nekem a szerzeményt szívből tudok örülni az örömének. Ő fordítva miért nem képes erre? 😔
2019. máj. 27. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ezt miért nem töle kérdezed meg?
2019. máj. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Ezért senki nem fog megsértődni, ott valami más lehet. Biztos úgy mondtál valamit.
2019. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizony az irigység súlyos jellemhiba, és ez nagyon gyakran előfordul rokonok között is, főleg testvérek között. Nem nagyon tudsz vele mit kezdeni.
2019. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen ember, ismered is, miért lepődsz meg? :)

Van ilyen, sajnos nekem édesanyámnál kellett megtanulnom, hogy ha elkezd irigykedni valamire, azt dicséretnek kell venni... különben kikészülnék teljesen.

Kettes, na nekem ettől van herótom. Az irigy ember az irigy ember, tök mindegy, hogy tálalod neki, ő azt dicsekvésnek veszi. Nem azért, mert te "úgy mondod", hanem azért, mert ő úgy fogja fel.

Volt ilyen barátnőm, a drága azt is dicsekvésnek fogta fel, ha megkérdezte, hogy mit csinálok és közöltem vele, hogy a hobbimat. Irigykedett az eredményeimre. Ilyenkor az ilyen mit vár, hazudjak neki, hogy fetrengtem egész nap, vagy mi a jófene :D

Áh, le kell őket ejteni.

2019. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Sokféleképpen lehet lecserélni egy autót is :)
2019. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Jobb ha irigyelnek mintha sajnálnának...
2019. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Többféleképpen lehet tálalni a jó hírt is. Unokatestvérem péládul tudja úgy tálalni, hogy a gépkarabély kinyílik tőle a zsebemben. Szóval nem feltéltenül biztos így látatlanban, hogy a testvéred készülékében van a hiba.
2019. máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Próbáld ki azt, hogy legközelebb ha veszel mondjuk egy új kocsit, akkor nem szólsz róla senkinek. Amikor meglátnak az új kocsiddal és senki nem kommentálja, akkor te se hozd fel. Ha valaki kérdez róla, akkor válaszolj. Figyeld meg utána, hogy ha így viselkedsz akkor is lesz-e sértődős irigykedés.
2019. máj. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

7-es, na itt a gond. A jó hírt nem kell "tálalni", egyáltalán miért kellene grammra kimérni, hogyan mondja az ember? A jó hír az jó hír, elmondja az ember, és kész. Még jó, hogy bocsánatot nem kell kérnie, hkgy örülni mer neki. A válaszodból az jön le, mintha az irigység teljesen elfogadott lenne, sőt az lenne az alap. Aztán ha az alany esetleg elő tudja adni "bocsánat, hogy élek" stílusban, hogy vett egy új kocsit/sikerült a vizsgája/ jó állása lett/ stb., akkor, de csak ha nagyom elbagatellizálva mondja, akkor esetleg nem irigykedsz rá. Ha már örülni mer és ki is mutatja, akkor már irigykedni kell rá. Mert akkor biztosan sokkal több lesz az irigykedőnek.

Jól írta itt valaki, nem azzal van baj, AHOGY mondja a Kérdező, hanem azzal, AHOGY fogadja az irigykedő.

2019. máj. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

9, te nem értettél meg semmit. Elmondom szájbarágós módban, hogy felfogd a csepp agyaddal: a dicsekvés lehet az egyik ok, ami miatt irigykedésnek látszó reakció érkezik a tesó felől. A másik lehetséges szitu meg az lehet, hogy sértő módom adja elő a jó hírt: van ehy olyan kocsim, amilyen neked az életben nem lesz.


Csak tippelek. Meg persze meghallgatnám a másik oldalt is. Te meg csak ítêlkezz, ha már a gondolkodásban nincs szerencséd.

2019. máj. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!