Ha egy tag nem akar osztozni az örökségen, akkor mi történik az ingatlannal?
Adott egy ingatlan,amit az egyik örökös nem akar se eladni,se elosztani.
Ő ott lakik az ingatlanban,de NEM haszonélvező,tehát semmilyen felsőbbrendű jog nem illeti őt.(Annyi,hogy oda van bejelentve a lakcíme)
Mivel ő nem ért egyet se az eladással,se az osztozkodással, ezért az ingatlan csak "lóg a levegőben" évek óta.
Az ügyvéd meg csak azt hajtogatja,hogy ha az egyik örökös nem egyezik bele,akkor nem tud továbbhaladni a dolog.
Ez vajon tényleg reális? Akkor örökre az elhunyt nevén marad az ingatlan??
Lehet a ügyvédnek a hozzáállásával van a baj?Köszönöm,ha válaszoltok.
Édes istenem! Hagyatolás nem volt még? Ha volt akkor már nem az örökhagyó nevén kell lennie.
A jegyző megcsinálja a hagyatékolást, az ingatlan átkerül az öröklés szerint, majd akinek nem tetszik, megtámadhatja. Ha volt hagyatékoklás és még nincs a neveden a tulajdonrészed, akkor a jegyzőt fel kell keresni megint(előtte ügyvédet(rendes ügyvédet!))
Ha nincs eljárás és a neveden van egy része, akkro "osztatlan közös tulajdon megszüntetése"-re keress rá!
1. A haláleset után a hagyatéki tárgyaláson közlik, ki mit és miylen arányban örökölt - ehhez nem kérik az örökösök beleegyezését, az egyetlen, amit valaki megtehet, hogy lemond a saját részéröl vagy visszautasítja azt.
2. Ha megvannak az örökösök, akkor vagy megegyeznek a használatban/eladásban, vagy ha nem tudnak, akkor kérhetik a közös tulajdon megszüntetését a bíróságon, ilyenkor sem kell beleegyezni a többi örökösnek.
Én eladnám a részem egy 8 gyerekes cigány családnak akik beköltöznek a jogos tulajdonukba. Beszélgessen velük a kedves rokon.
Egyébként bírói végzés és utána árverezés. Aki megveszi a házat az meg kirakja a rokont.
Azt olvastam erről korábban egy ügyvéd oldalán, hogy a gyakorlatban sokszor elég szokott lenni, ha a nem tárgyaló résztulajdonos kap egy ügyvédi felszólító levelet, amiben szépen leírják neki, hogy ha nem adja el a részét, akkor bíróságra kerül az ügy, aztán a bíróság úgyis valami megoldásra fogja kötelezni, ami nem feltétlenül lesz jó neki, plusz még ráverhetnek ügyvédi költséget és perköltséget.
Az ugye nagyjából biztos, hogy az örökösök nevére lett már írva a tulajdoni hányad. Most már csak egy ügyvéd kell, aki hajlandó 15-20 E Ft-ért megírni azt a levelet.
Persze, a legvégső megoldásig, azaz a kényszerárverezésig eltelhet még vagy 3 év, ez alatt ingyen lakik ott az illető.
Természetesen, a többi tulajdonos felszólíthatja, perelheti, hogy az ő részük használata után fizessen bérleti díjat, de ameddig nem nyúlnak ehhez a megoldáshoz, addig nem fog kiköltözni az illető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!