Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha a 17 éves...

Mit szólnátok ha a 17 éves lányotok elétek álna és bejelntené, hogy egy 18 éves félik gyerek pasitól várandós?

Figyelt kérdés
Nem az én gyerekemről van szó, hanem egy munkatárséról.
2019. máj. 10. 19:41
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
29%

"Milyen leülünk beszélgetni? Ne őrjítsetek már meg.

Abortusz kérdés nélkül." - tudod, szerencsére a lány dönt, és nem a "kedves" szülője.


Kérdező, első körben is megkérdezném, hogy beszélt-e már erről a barátjával, és eldöntötték-e, hogy mit szeretnének. Utána elmondanám, hogy abban, amit ők szeretnének miben tudok segíteni.

Ha nem tudnak döntésre jutni, akkor leülnék velük, és elmondanám minden lehetőség előnyeit és hátrányait...

2019. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
40%

Először is azt érezném, hogy nagyon nehéz helyzetbe került, mert a nem tervezett babák esetében az egyetlen tökéletesen jó döntés a terhesség megelőzése. Ha már terhes, teljes mértékben egyedül kellene döntenie két rossz megoldás közül. Nekem meg, mint anyjának kötelességem mellette állni ekkor is, mint minden más nehéz helyzetében. Egyetlen elvárásom az lenne, hogy felelősségteljes dötést hozzon: ha megtartja, akkor a segítségünkkel ugyan, de neki kellene nevelnie, pontosan annyi energiabefektetéssel, ahogy mi neveltük őt és a testvéreit, sőt, nagyobbal, mert neki még tanulnia is kellene a kisgyerek mellett, majd természetesen keményen dolgoznia is. Ha az abortusz mellett döntene, akkor érzelmileg tudnám csak támogatni, de megtenném.


Viszont itt a szülő felelőssége is felmerül annyiban, hogy mennyire nyíltan és minden részletre kitérően beszélgetett a lányával még sokkal korábban nem csak a biztonságos szexről, de arról is, hogy egy nem kívánt terhesség kihordása vagy megszakítása mi mindennel jár. Megvolt-e minden létező információja a lánynak ezekről, mielőtt védekezés nélkül élt szexuális életet?

2019. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
40%
Azt, ha nem veteti el, akkor 18 éves korában azt mondom viszont látásra, ott pasija. Az én nyakamra ne szüljön gyereket.
2019. máj. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a szülők is sárosak. Engem pl anyukám elvitt nőgyògyàszhoz, ahogy lett komoly kapcsolatom. Bár a fogamzásgátlót közvetlenül nem ő fizette, de annyival több zsebpénzt kaptam.

Nyílván azóta felnőttem, de ő is közre játszott abban, hogy nem lettem tini mami.

Sok családban tabu a szex és a fogamzásgátlàs. És egy 17-18 éves nem is biztos, hogy meg tudja venni a fogamzásgátló eszközt.

Persze hülyék voktak, a saját életüket is tönkre tették. De a szülőknek is magukba kéne nézni.

Racionálisan nézve az abortusz a legjobb megoldás. De a lánynak kell dönteni, ràerőszakolni nem lehet.

Mondjuk én arra felkészìteném, hogy egyedülálló anya lesz. 0 forinttal, végzettség nélkül.

A pasi ott fogja hagyni, szinte 100%.. Neki könnyebb, leutal havi 20 gyerektartast és éli világát majd.

2019. máj. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
79%
"Utolsó ennyi erővel abortusz után is bulikázhat meg kefélhet tovább felelőtlenül, hiszen tudja anyuciék támogatják hogy ne vállalja a felelősséget a tetteiért..." Aha. szóval szerinted az felelősségvállalás, hogy a semmire szül, szarrá vág három életet, plusz a szüleiét, akinek a nyakába sózza majd a kölykét...... Aha, nagy felelősségvállalás. HA már olyan hülye hogy felcsináltatja magát a semmire, legalább döntsön helyesen és NE szüljön.
2019. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
29%

Fel nem foghatom, miért képzeli egy rakat - hagy ne minősítsem - szülő, hogy jobban tudja, mi a jó, a helyes döntés a 17 éves lánya számára, mint a lány maga...

Ha a párom erőszakosan akarná befolyásolni ilyen szituba a gyereket akár a megtartás akár az abortusz mellett, én magam állítanám le. Ez ugyanis a lányélete, nem a "kedves" szülőké...

2019. máj. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
58%
26os oké hogy a lány élete...de miből fogja eltartani magát meg a gyereket ha a szülők azt mondják, hogy oké a te életed akkor old is meg? Ide hozzánk nem szülsz és anyagilag se támogatjuk a gyereket?
2019. máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
48%

Próbálnám az abortuszra rábeszélni ,hiszen teljesen egyértelmű,hogy a mai világban egy 17 éves páros nem képes gyereket nevelni. A fiút vehetjük úgy,mintha nem is lenne a sztoriban,mert hamarosan úgyis eltűnik .

Amennyiben mégis úgy döntene alányom,hogy megtartja,lefektetném a szabályokat,mi az amiben tudok és mi az amiben nem tudok és nem is akarok segíteni . Gondolom ha teherbe esett,akkor ennyi esze is van ,szóval el kell neki magyarázni,hogy gyerek mellett nincs bulikázás,meg haverok ,nem én fogom felnevelni. Iskola viszont folytatódik,esti tagozaton ,és utána természetesen a főiskola/egyetem/okj is ugyanúgy . És felkészíteném rá,hogy egyeüdlálló anyuka lesz . Persze magamba is néznék erősen ,ez az én felelősségem/hibám is ,igaz 17 évesen már nagyobb részt a lányé szerintem.

2019. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
76%
#27 az a lány dolga... (azt leszámítva azt, hogy a középiskola végéig a szülő KÖTELES eltartani, de az ugye valszeg max 1 év, hisz mire szül, 18 éves lesz...)
2019. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
0%
Abortuszra nem mehet, ezt jó előre megbeszéltem mindegyik gyerekemmel, így tudják mire számítsanak. Ha mégis besikerült és a srác kikerül esetleg a képből, segítek, de neki kell felnevelnie.
2019. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!