Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek? Nem értem...

Miért ilyenek? Nem értem miben más ő mint a többi?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom a férjemet. Megvettük a családi otthonunkat amit renoválni kell. De nagyon. Férjem reggel 7-től este 5-ig dolgozik utána eszünk és csinálja a házat. Én segítenék neki meg tudnék is, de van egy 7 hónapos babánk így nem bírok. Van egy 16 éves testvére (nem, tanulni nem szokott egész nap a laptopon játszik vagy ha véletlen nem akkor motorozik) aki semmit nem segít neki pedig tudna. Nem azért kellene, hogy segítsen mert muszáj de ha az emberséget néznénk férjem egész nyáron munka után dolgozott náluk + még össze nem jöttünk az anyja minden pénzét elvette. Ebből eredően szerintem az lenne a minimum hogy ha tud segítene. Esetleg ha anyósom eljönne néha néha vigyázni az unokájára már az is nagy segítség lenne, akkor tudnék férjemnek segíteni. De nem. Egyik sem. Pedig itt laknak 20 percnyire.

Férjem is teljesen ki van merülve, nem tudom meddig bírja. A testvére egy elkényeztetett kis ficsúr az anyja mindent rá hagy, mindent megvesz neki aztán jön hozzánk pénzt kérni. Majdnem az egész család úgy kezeli azt a fiút mintha legalább valami atomfizikus lenne.

Eljön hozzánk előveszi a laptopot és lesi mit kap (sűrűn szoktam sütni sütiket hobbiból a kislányommal így legalább lefoglalom magam). Az bánt a legjobban, hogy a kislány nagyon szereti őt és folyton gagyog neki ő pedig rá se hederít. Férjem tegnap oda szólt neki, hogy vedd már fel kicsit nem látod, hogy neked mondja. Erre fogta a kabátját, hogy majd legközelebb és lelépett.

Most az egyetlen megoldás, hogy anyum 2 hetente hétvégén eljön vigyázni a kislanyra 70km-ről) de az nem sok idő azért.

Miért ilyenek? Anyósom mindig is ilyen volt, de a fiú nem. Ő az utóbbi időben változott így meg.

Bocsi ha hosszú volt ideges vagyok muszáj volt kiírnom magamból...


2019. ápr. 8. 17:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
51%

nem építkezés ...

de látom sokan nem értik a renoválás szót :)))

felújítás


am meg egy 16 éves simán tud segíteni

pl adogatja a zsákot, csempét stb...

beviszi

keveri amit kell

lapátol

kiviszi a sittet

talicskázik

leszedi a tapétát


sima segédmunka

nálunk félig újra kellet építeni a házat de a 10 és 13 éves gyerekem nagyon is sokat segített benne

sok apróság a végére nagyon sok munka lett :)

2019. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Nem a semmire szültem, szerintem az nem ilyen. Tudnék segíteni neki mivel én is értek hozzá. Azt a 2 szobát is mi hoztuk rendbe míg anya tudott vigyázni a kislanyra.

Nem várnám el anyósomtól hogy vigyázzon rá ha nem mondta volna hogy akar. A tesójának pedig mint írtam előre fizetve lett hogy meg birja venni a motorját. És mégegyszer mondom: NEM mi kértük rá, ő mondta hogy pénz kell neki motorra ezért ha elkapja jön és segít. Pontosabban ledolgozza. Miért várom el? Mert egy motor nem 2 ft.

2019. ápr. 8. 18:42
 23/34 anonim ***** válasza:
43%
Azért se az anyósnak,se a fiúnak nem esne le az aranygyűrű az ujjáról,ha segitene valamit.Egy szobát kiglettelni,vagy kifesteni nem nagy dolog.Ha meg arra van pofája,hogy odajárjon sütit zabálni,meg laptopozni akkor igazán segíthetne is valamit.Sok olyan csinálni való van egy házon,amihez nem kell feltétlenül szakember.Ha legközelebb odamegy rakj el mindent,egy idő után leesik neki.
2019. ápr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm végre a két olyan válasz amiben nem enged szidtok.

Mi sem gondoltuk, hogy ennyi munka lesz. Amikor csinálta jöttek közbe a dolgok...

2019. ápr. 8. 18:57
 25/34 anonim ***** válasza:
48%

Ne foglalkozz a karogokkal.. nem hiaba tart itt az orszag (belemagyaraznak olyat, amit ok gondolnak, szovegertes nulla.)...


Anyos, ha igerte menjen... ha nem megy nem kell neki kolcsonadni se, o se tartja a szavat...

Sogornak meg ferjed odaszol, hogy szepen jon es ledolgozza a motorjat... de a babat meg nem fogja ajnarozni... tini... en is kerultem tesom gyereket akkoriban, most imadok foglalkozni vele, de mar nagy 10 eves.

Heti 1 2 pihi kell!!!! Csak igy lehet!!!

2019. ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Nem fejtettem ki rendesen, nem akarom hogy ugráljon körülötte. Az elején mikor megszületett nagyon szerette, folyton dajkálta ezért lett ő a keresztapja. Tényleg sokat foglalkozott vele attól hogy tini. Ezért szerette meg őt a kislany. Azért esik nekem rosszul mert nagyon megváltozott. Ahogy láttam hogy mennyire örül neki a kislany ő meg hozzá sem szólt. Szívem szakadt meg...



A legnagyobb baj vele (azt megszoktuk hogy elkenyeztetett), nem volt eddig ilyen. Lehet más társasága lett. Mikor lakbérben voltunk minden nap menekült hozzánk mert az anyja le se tojta. Mindig szeretettel fogadtuk mert mindenki ismeri milyen anyósom. Most hogy ketten maradtak változott meg. Nagyon arra gyanakszom, hogy anyósom ellenünk beszéli. Ugyanezt megtette, hogy férjem nővérét ellenünk beszélte és hihetetlenül össze vesztek. Mikor újra beszéltünk velük akkor derült ki miket mondott anyósom.

2019. ápr. 8. 20:26
 27/34 anonim ***** válasza:
74%

Utolso vagyok. Anyost ignorald, en is mar csak, ha muszaj akkor kommunikalok vele. Vissza se hivom, mert zavar a megbizhatatlansaga...

Kitartas, elmulik ez az idoszak is a sogornak, kicsit megjon az esze, erettebb lesz es akkor helyreall a rend :)

2019. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást :)
2019. ápr. 8. 20:53
 29/34 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező én ettől az oldaltól nem várnék sok jó tanácsot. Tele van olyannal aki frusztrált és idióta. Hogy miért is? Nos azért mert írtad hogy a férjed segített az öcsének megcsinálni a szobát, de már lusta disznó segíteni a batyánák. Érdekes módon én 14 faternak segítettem felújítani és kibővíteni a lakást (mi előtt a sok hozzá értő írna kőmüves melóvolt) akkor miért nem tud egy 16 be segíteni? Ha majd legközelebb jön valamit valamiért. Wi-fizni akar segítsen majd utána az lesz a jutalma. Az anyóst meg én a helyedben hagynám mivel megbízhatatlan és annyit hazudik amennyit nem szégyel.

Ha szabadna kérdeznem (nem rossz indulatból) akkor anyukád tud vigyázni a gyermekedre? Mert ha igen akkor te tudol segíteni a férjednek.

2019. ápr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
23%
14 éves voltam*
2019. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!