Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek? Nem értem...

Miért ilyenek? Nem értem miben más ő mint a többi?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom a férjemet. Megvettük a családi otthonunkat amit renoválni kell. De nagyon. Férjem reggel 7-től este 5-ig dolgozik utána eszünk és csinálja a házat. Én segítenék neki meg tudnék is, de van egy 7 hónapos babánk így nem bírok. Van egy 16 éves testvére (nem, tanulni nem szokott egész nap a laptopon játszik vagy ha véletlen nem akkor motorozik) aki semmit nem segít neki pedig tudna. Nem azért kellene, hogy segítsen mert muszáj de ha az emberséget néznénk férjem egész nyáron munka után dolgozott náluk + még össze nem jöttünk az anyja minden pénzét elvette. Ebből eredően szerintem az lenne a minimum hogy ha tud segítene. Esetleg ha anyósom eljönne néha néha vigyázni az unokájára már az is nagy segítség lenne, akkor tudnék férjemnek segíteni. De nem. Egyik sem. Pedig itt laknak 20 percnyire.

Férjem is teljesen ki van merülve, nem tudom meddig bírja. A testvére egy elkényeztetett kis ficsúr az anyja mindent rá hagy, mindent megvesz neki aztán jön hozzánk pénzt kérni. Majdnem az egész család úgy kezeli azt a fiút mintha legalább valami atomfizikus lenne.

Eljön hozzánk előveszi a laptopot és lesi mit kap (sűrűn szoktam sütni sütiket hobbiból a kislányommal így legalább lefoglalom magam). Az bánt a legjobban, hogy a kislány nagyon szereti őt és folyton gagyog neki ő pedig rá se hederít. Férjem tegnap oda szólt neki, hogy vedd már fel kicsit nem látod, hogy neked mondja. Erre fogta a kabátját, hogy majd legközelebb és lelépett.

Most az egyetlen megoldás, hogy anyum 2 hetente hétvégén eljön vigyázni a kislanyra 70km-ről) de az nem sok idő azért.

Miért ilyenek? Anyósom mindig is ilyen volt, de a fiú nem. Ő az utóbbi időben változott így meg.

Bocsi ha hosszú volt ideges vagyok muszáj volt kiírnom magamból...


2019. ápr. 8. 17:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%

építsétek le a kapcsolatot

vagy

ja jön a srác wifi kikapcsol vagy a modemet húzd ki laptop elrak jó alaposan

küld ki segíteni

kaja akkor van ha dolgozott

pénzt nem ad senkinek sem a férjed !

és hasonló dolgok

2019. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
53%
Szóltatok, hogy segítsenek?
2019. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Igen szólt a férjem.
2019. ápr. 8. 17:52
 4/34 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy már nem azért a két forintért, oké, én mennék tesómhoz gyerek felvigyázni is akár (nő vagyok), de a 16 éves srác mégis mi a búbánatot kezdjen vele, ha nem érdekli egyáltalán a gyereketek? Nem fog a kedvetekért óvóbácsit játszani, lehet inkább fejre ejtené mint hogy játszon vele, meg figyeljen rá. -.-

Plusz 16 éves, majd suli után átmegy hogy segítsen az építkezésben. :D Szerintem ez nem a MINIMUM. Oké, párod segített az anyjáéknak az ő házukban, de a srácnak ehhez mi köze? :D Miért kellene nálatok tölteni az estéit hétvégéit, csak mert szerintetek az elvárható. :D Mondtátok pl hogy kap érte zsebpénzt? :D Mert én felnőtt nő vagyok és fizetnék öcsémnek a munkájáért ha segítene. És szerintem ez a normális. :)

Anyóstól megkérdezted hogy pl hétvégente tud e néhány órát figyelni a gyerekre? Vagy csak várod hogy jöjjön?

Tegyük fel nem segítenek. Figyelj ide, 2 felnőtt ember vagytok. Vettetek egy házat, és szültél egy gyereket, ezek szerint még nem sok mindenre. Most meg ki vagy készülve mert nem halad a ház, és senki nem segít. Nem másokat kell hibáztatni. Fogadj fel valakit napi bérbe, párodnak vagy neked csak vannak barátaitok. :D

2019. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
72%
Miért másoknak kéne felújítani a ti házatokat??? Akik nem is értenek hozzá, csak rokonok. Fizessetek szakembereket.
2019. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Nem a fiúnak várnánk, hogy vigyázzon a gyerekre ezt nagyon félre értetted. Anyosom igérgette hogy jön rá vigyázni. A fiú pedig elkapta előre a zsebpénzét abból vett új motrot. Egyrészt ezért tőle a másik pedig hogy férjemmel csináltatta meg a szobájában az elképzeléseit ami 2 hónapba telt. Ezért.

Igen szóltam anyósomnak de úgy néz ki nem érdekli.

2019. ápr. 8. 18:07
 7/34 A kérdező kommentje:
Ekkora összeg kiadása után nem igazán van pénzünk szakembert fizetni.
2019. ápr. 8. 18:08
 8/34 anonim ***** válasza:
80%
Egy 16 éves gyerektől nem várható el, hogy segítsen a testvére építkezésén.
2019. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
89%
Akármennyire próbállak megérteni kérdező, nehezen tudlak. Nem kényszeríthető egy rokon arra, hogy segítsen. Pláne arra, hogy szeresse a gyerekedet. Sajnos a nem segítőkész rokonokból bőven akad, jogos hogy szomorú és tehetetlen vagy emiatt, de aki nem akar, az nem segít. Ilyen egyszerű. Nem tartozik nektek ez a srác semmivel, és ti sem tartoztok neki így még egy tál sütivel sem.
2019. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Nem kényszerítem arra hogy szeresse. Nem is kell hogy szeresse de akkor az összejöveteleken se szaladgáljon hozzám, hogy hadd fogja meg...
2019. ápr. 8. 18:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!