Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért születem cigánynak?...

Miért születem cigánynak? Miért nem lehetek én is olyan mint más? .

Figyelt kérdés
Problémám a következő a szüleim segítetek 2éve házhoz jutnunk úgy hogy az övéjükre vettünk fel hitelt amin nekik már volt mi azt kiváltottuk , de aztán vissza is fizettük most azt kellene, hogy az övéket is mi fizessük be is segítettünk, de vissza éltek vele ők már nem is akarnak adni pénzt.Ráadásul cigányok is a szüleim és makacsok nagyok és a férjem folyamatosan bánt miattuk ő nem cigány , mikor hozzá mentem csodálatos volt minden , de szüleim mindent tönkre tesznek lassan én meg már nem tudok mit tenni,mert ő is engem bánt van egy kislányunk aki 2éves.Mondtam a páromnak adjuk el házunka és menjünk el, de ő továbbra is engem bánt és azt mondja utálja a cigányokat és kár hogy nem vagyok magyar.Azon gondolkodom , hogy öngyilkos leszek és a kislányomat neki hagyom hagy nevelje fel úgy mintha nem lenne fél cigány és így jobb lesz mindenkinek meg szabadul a szüleim nyomása alól és tőlem is és nem kell tovább cigánynak léteznem.Nem bírom már ezt a meg aláztatás és a fájdalmat egyedül vagyok teljesen és férjem is fenyegetőzik, hogy elhagy, bár szeret ezt mondja ,de neki is nehéz.:(
2010. júl. 4. 20:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Tudta a párod akkor is, hogy cigány vagy, amikor elvett és mikor szültél neki gyereket, most elég ocsmány dolog, hogy a szüleid miatt téged bánt, akár igaza van, akár nincs.

Szégyellheti magát, hogy ezek után ilyesmivel bánt, viszont tény, hogy jogos a haragja a szüleiddel kapcsolatban.

teljesen le kéne róluk függetleníteni magad, vagy pedig tényleg csak a minimum kapcsolatot fenntartani velük.

2010. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
21%
Szar ügy,ha cigány vagy... :(
2010. júl. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem a te hibad!A ferjednek nem kellett volna romaval kezdenie de ha mar igy alakult viselje a kovetkezmenyeket!Koltozzetek el,szakits meg minden kapcsolatot a szuleiddel.
2010. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én is ezt kértem tőle , hogy menjünk el adjuk el házunkat, de ő továbbra is bánt és nem ért meg ne m veszi észre hogy ez nagyon rossz nekem és tudom hogy igaza van próbálom is vigasztalni, de nem bírom már , nagyon félek a szüleimtől és félek hogy a páromat is bántani fogják azt sem tudom, hogy mit tegyek.
2010. júl. 4. 20:29
 5/22 A kérdező kommentje:
Hát igen elég szar ezért is nem akarok tovább élni:( gyűlölöm magam.
2010. júl. 4. 20:31
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát azért... Ha a párod szeret, akkor tudnia kéne, hogy milyen rosszul esik neked, ha a szüleidet azért szidja, mert cigányok, hiszen te is az vagy. Nyilván ki van akadva rájuk, én is ki lennék, de ez miatt ugyan nem kéne téged bántania. Én biztos megmondanám neki, hogy ha szeret, akkor nem beszél így, és inkább a megoldást keressük a helyzetre. Mert ahogy látom, a férjed nem keresi a megoldást, neki jó így, ahogy van, talán még jól is esik neki, hogy van kit szidni, és nem kell gondolkodni a további lépéseken.
2010. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%

Nem az a baj,ha cigany vagy.Az lenne a baj,ha ugy viselkednel.De nehogy megöld magad ilyen hülyesegert!!!Biztos van megoldas es minden jobb lesz meglatod!Nekem is vannak cigany barataim,de nagyon aranyosak,sokat tanulnak es olvasnak.Szeretem öket.Csak sajnos sok cigany brutalis ez az igazsag.

Ha akarsz irjal privit,de legyszi nehogy eldobd az eleted.Isten aldjon.

2010. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk azért hozzátenném, hogy ő gyűlöli a cigányokat, aztán közben lám, milyen unintelligens módon bánik veled, te aki nem tehetsz erről, a szüleit senki nem válogathatja meg.

Gondolkodj el, hogy megéri e neked ebben a megalázó kapcsolatban maradni, felesleges magadat okolni, és gyűlölni, te erről nem tehetsz, ha ennyire hülye a férjed, nem biztos, hogy jól választottál.

2010. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy cigány vagy egy dolog. Az, hogy nem úgy élsz mint a cigányok az egy másik dolog. Nem lenne nekem semmi bajom velük, ha mind úgy gondolkodna és viselkedne mint te. Az öngyilkosság csak a gyávák választása, akik nem mernek szembe nézni az élet kihívásaival. Nekem ezt az édesanyám mondta, mikor hasonló "hülyeségeket" beszéltem. És igaza van. Mindig van más megoldás, mindig van lehetőség. És olyan önző sem lehetsz, hogy egyedül hagyd a gyermeked. Én apa nélkül nőttem fel, (ő nem öngyilkos lett, betegség miatt meghalt) de mondhatom nem volt kellemes. Inkább élnék szegénységben 2 szülővel, mint jó módban de így. Anyukám is feladhatta volna anno, de ő harcol, miattunk. Hogy fel tudjon nevelni egyedül. Szedd össze magad, és ne azon rágódj, hogy miért születtél cigánynak, hanem örülj annak, hogy egészséges vagy, és, hogy van egy csodás gyermeked, ami szintén ajándék. Emellett légy rá büszke, hogy cigány létedre tudsz normális kulturált emberhez méltóan viselkedni, ami lássuk be sok cigánynak nem megy. Legyél felnőtt, emelkedj felül a problémáidon, ha kell a férjed nélkül.
2010. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk hasonló a felállás, csak nem cigányozás megy, hanem zsidózás. Pedig ő is tudta esküvő előtt. Azóta már a jelenlegi mo-i helyzet miatt is személy szerint az én szüleimet teszi felelőssé. De én tudom, hogy nekem nincs miért szégyellnem magam. Ha utálja a zsidókat, ne házasodjon közéjük!
2010. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!