Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha két ember...

Igaz, hogy ha két ember között előbb testi kapcsolat volt, mint érzelmi, akkor sokkal jobban kötődnek később egymáshoz?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 15:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem igaz:S egy éjszakás kaland után nem kötődsz a pasihoz v. a csajhoz,nem?:S
2010. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Nők esetében úgy érzem, hogy nagyon melléfog(hat)nak, ha egy kellemes szex után azt hiszik, hogy mostmár ez "járás". Én is megütöttem ezzel a bokám.

Tanultam a dologból, és amikor találkoztam egy nekem szimpi pasival(akinek én is az voltam) húztam, ameddig csak lehetett. Persze , 4 hónap után már engedtem a kísértésnek ;) (kb. hetente 2x találkoztunk, azt hozzáírom)

Fiúknál nem tartom lehetetlennek, hogy a szex oldal jobban dönt egy kapcsolat folytatásában.

2010. júl. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
55%
Egyszer egy évek óta jó barátom meglepő kéréssel állt elő: feküdjek le vele barátságból. Mondanom sem kell, hogy megtagadtam. Nagyon furán néztem rá ezek után.
2010. júl. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

Nm akarlak kiábrándítani, de a nők azért kezdenek egy szexuális élmény után jobban kötődni az adott férfihoz, mert felszabadul a szervezetükben az ún. oxitocin nevű hormon (főleg, ha orgazmust is átélt a nő.) Az oxitocin az érzelmi kötődés (és még más egyebek) felelőse. A kisbabában, amikor anyatejet kezd inni az édesanyja melleiből, ugyanez a hormon szabadul fel azért, hogy érzelmileg erősen kötődjön az anyjához. Ugyanígy az édesanyában is megjelenik ez a hormon ekkor. (t.i. szoptatásnál.) így alakul ki az anya-gyermek közötti erős, szinte széttéphetetlen kapcsolat.


Tudom, nehéz az ilyesmivel megbarátkozni, dehát ez van :) Én szoktam magamon érezni egy romantikus együttlét után, hogy sokkal erősebben kötődöm a páromhoz, mint "egyébként". Biztos nem véletlenül van ez így! :)

2010. júl. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
27%

Igaz!

Álszent vélemények ezt igyekeznek cáfolni, de aztán be nem vallottan ők maguk is eszerint kénytelenek élni, mivel a testiség, a szexualitás egy kapcsolat alappillére. Ezt lehet elismerni és nem elismerni, attól még így van, ha valami a testiséggel nincs rendben, akkor megfelelő érzelmi kapcsolat se tud kialakulni. Vagy aztán jönnek az ilyen "hitgyülekezetes"-féle magyarázatok, amelyek látszólag racioálissá teszik a sexualitás hiányának helyességét, na de ...........

2010. júl. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
19%
js és természetesen a későbbi érzelmi kötődés egyértelmű
2010. júl. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
21%

érdekes, a legelső válaszoló frankón, őszintén válaszolt, és lám őt lepontozták ... a kérdező képmutató válaszokat szeretne vagy az igazságot?

Én is úgy vagyok ezzel, h zsákbacicát nem veszek, azaz eleve érzelmi kapcsolat ki se alakulhat olyannal akivel a testi kapcsolat nem volt 100-as. De sztem inkább ez a megoldás, mint hogy érzelmileg hű de kötődünk egymáshoz, aztán meg az ágyban kiderül, hogy "hoppá, jól befürödtünk egymással" ...


na és most engem is lehet lepontozni

2010. júl. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva igaz. Szex után kapcsolat? Ritkább mint járás után szexből normális kapcsolat.
2010. júl. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
nem én pontozok csak megjegyezném!és azért irtam ki a kérdést, mert ez történt velem, és igaz dolgokat irtok, főleg ez a felszabadulo hormon nagy igazság lehet, mert akivel most együttvoltam pasival(szex), előtte nem igazán érdekelt, most meg majdmeghalok érte!!érdekes,nem?
2010. júl. 3. 17:41
 20/24 anonim ***** válasza:
Elég hülye dolog, de volt olyan rokon lány, aki a neten megismert alakkal kétszer randizott összesen, de már az első alkalommal lefeküdt vele. Vadidegennel! Nagyon megbánta, mert többet nem jelentkezett a férfi.
2010. júl. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!