Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondanátok albérletekről...

Mondanátok albérletekről véleményt? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a főbérlő akkor is bemegy a lakásba ha te nem vagy otthon, mi jobb ha idős vagy ha fiatal főbérlőd van, Pesten a 7. kerületben érdemes lakást bérelni, szoktak szenyózni hónap végén a bérleti díjjal?Kinek milyen tapasztalata van?
2010. júl. 2. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

erre nem lehet általánosságban válaszolni.

van olyan főbérlő, aki bemegy, van, aki nem. a konkrét emberrel kell megbeszélni. ha zavar, hogy bemegy, akkor nem muszáj kivenni a lakását. idős és fiatal főbérlő is lehet kedves, és bunkó is. időben kell fizetni, és akkor nem szenyózik:)

miénk mindenben kedves és készséges eddig, nem jön lakást nézni. de volt már olyannal dolgom, aki új érdeklődőket vitt a szobába be, mikor még ott lakott a régi bérlő, de nem volt otthon. ha én lakok ott, mérges lettem volna.

2010. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen szerződést írtok, akkor a főbérlő nem mehet be a lakásba, csak a te engedélyeddel és jelenlétedben.

Mindegy, hogy idős vagy fiatal, jól nézd meg előtte. Eddigi legjobb fej főbérlőm 65 éves volt, de volt, aki huszonéves volt és szívózott, szóval nincs általános szabály.

Lakást ott érdemes bérelni, ahonnan neked jó a közlekedés, de ha bulizós vagy, akkor mindenképp érdemes a belvárosban (nem kell éjszakaira várnod egy órát, hanem hazasétálsz tíz perc alatt... nagyon jó tud lenni hajnalban :) )

A bérleti díjat nem hó végén fizeted, hanem hó elején előre. Általában elvárják a pontos fizetést, főleg ha a főbérlőnek az jelentős összeg a megélhetés szempontjából.


Nekem vegyes tapasztalataim vannak. Laktam együtt főbérlővel, a 65 éves nénivel, az szuper volt, akkor fizettem, amikor tudtam és ha sütött, mindig kaptam kóstolót :) nem mellesleg az a lakás volt messze a legszebb, legigényesebb, legtisztább lakás közvetlen a négyeshatos mellett. Onnan azért jöttem el, mert a párommal össze akartunk költözni és az a szoba kicsi lett volna kettőnknek.

A második albérlet a párom volt osztálytársánál volt, régi körfolyosós házban, a lakás tök jól fel volt újítva, kivéve a mi szobánk bútorait, azok ezerévesek voltak. Maga a szoba hatalmas volt, 40-45 nm, de sötét. Innen a magas bérleti díj és a rossz szomszédok miatt jöttünk el (átkopogtak például, hogy este tíz után ne húzzuk le a wc-t...)

A jelenlegi albérletünkben is hárman lakunk, miénk a "nagyszoba" (kb 18 nm), a kis szobában egy szintén fiatal srác. Itt a lakás állapota nem a legjobb, viszont mivel elképzelhető, hogy majd megvesszük, itt már folyamatosan felújítgatunk. Sajnos a srác nem túl igényes, ebből vannak problémáim, de állítólag nemsoká elköltözik. Itt az a jó, hogy jó a lakóközösség és lehet házibulit tartani :)


És amennyibe ezek kerültek: az első albi fix 30000/hó (35-ről lealkudva), a második 40000+rezsi fele (nyáron 65, télen 80), a jelenlegi fix 50000

2010. júl. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A jobbik eset, ha a főbérlő akkor megy be, ha nem vagy otthon:) De komolyan. Nekünk olyan volt, hogy idős úr volt a főbérlő, halálra unta magát, vizsgaidőszakban is jött le, és magyarázott és magyarázott és még mindig csak magyaráz, de holnap vizsga, megbántani nem akartuk, de nagyon idegesítő volt, hogy nem veszi észre, hogy lenne ezer más dolgunk, és már mindenhogy utaltunk rá:D Bírtam különben, rendes bácsi volt, csak ez a szokása miatt sajnos megváltunk egymástól fél év után, mert kiborított:)

A legeslegeslegfontosabb tanács amit tarts be: MINDENT papírozzatok le! Az utolsó forintot is, aláírással, stb! Nekem volt, hogy egy barátnőm lakásában béreltem egy szobát, mivel megbíztunk egymásban, a lakbér árát nem írtuk le, hogy mikor adtam neki, ő meg egyszer elfelejtette, és nagyon nagy botrány lett belőle, hogy szerinte én nem adtam, szerintem meg adtam, és hiába bizonyítottam be neki ahogy tudtam, a barátságunk bánta. Végül kifizettem neki, hogy ne veszítsem el, de már nem volt ugyanaz, a tüske bennem volt, hogy miért viselkedett úgy. Szóval az utolsó fillérről papírt írni! Akkor szenyázni sem szenyázhatnak. Persze fizess mindig időben, és végképp nem lesz probléma.

2010. júl. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van két lakásunk, mindkettőt kiadtuk albérletbe. SOSEM megyünk be a lakásba, hiszen fizetik rendesen az albérleti díjat, számlákat. Ha nem fizetnének sem mennénk be, inkább felhívnánk őket. Nagyon etikátlan dolognak tartom.

Mi a bérleti díjat úgy oldjuk meg, hogy előre elkérünk 1 havi összeget, amit ha elmegy a bérlő visszaadunk. (Voltak már gondjaink bérlőkkel, akik nem fizették se a számlát, sem pedig a bérleti díjat. Így ha nem fizetnek, legalább a számlákat ki tudjuk fizetni az előre elkért összegből)

A mostani bérlőink nagyon rendesek, pár éve vannak itt. Őket már ismerjük, rendes családok. Így, ha nem jut elég pénzük fizetni az albérletet (pl. ünnepek idején) természetesen kapnak haladékot. Annyi az egész, hogy törekedni kell a jó viszonyra mind az albérlőnek, mind pedig a főbérlőnek.

2010. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi sokáig laktunk albérletben, de én nem is találkoztam az életben sosem a főbérlőnkkel. Ez volt kb 10 éve mondjuk, most van egy másik lakás amit bérelünk (igazából irodának béreljük, de én itt lakok), és még itt is csak egyszer járt a főbérlő, de akkor előre meg volt beszélve, beugrott pár számláért, és ennyi...
2010. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
anyuék kiadnak lakást. Az előző albérlőről gyanították, hogy fizetés nélkül akarnak lelépni, elmentek a rendőrségre és ott azt mondták, hogy még 2 tanúval sem mehetnek be a lakásba, amíg papíron a bérlő bérli. Ez júni 27. környékén volt. 30án járt le a szerződés, tanúval bementek a lakásba és teljesen kipakolva, széket stb. lenyúlva, mocskosan hagyták ott a lakást. Postaládakulcsot, kapukulcsot ellopták, a többit a küszöbön hagyták. A bérlők neve: Megyeri Gábor, Megyeriné Kis Tímea és 3 éves kislányuk, Edina. Nem fizettek kauciót sem, mert az utolsó pillanatban cókmokkal lóvé nélkül jelentek meg. Erre specializálták magukat. Előző főbérlőt megtaláltuk, ott 2,5 hónapot laktak és 250ezer ft kárt csináltak. Anyuméknál csak 1,5 hónapot laktak. 60ezer ft egy havi díjat fizettek összesen. Rezsit, kauciót nem. Bocs, hogy leírtam, de bárki beléjük botolhat, így ahol csak lehet kiírom. Volt szerződésük, de nem néztek személyit sajnos. Előző főbérlő tett feljelentést, de neki téves személy igazolvány számot adtak meg, így túl sokat nem tud tenni.
2010. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3 éve bérlem a lakásom, a főbérlő még sosem lépett be. Azt sem tudom, hány éves. :) VII. kerület, 120 nm. Nem szenyózik, mert mindig utalok hó elején. Nem is igazán értem a kérdést. Tapasztalat alatt mit értesz?
2010. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem az előző főbérlőm 28 éves nő volt és mindenbe beleszólt,abba is hogy mikor mosok(nem szoba,egyszobás lakás volt). a mostani 50körüli nő,és mióta kivettük a lakást,csak annyi hogy havonta párom elviszi neki a bérleti díjat és ennyi!

nem korfüggvénye.

2010. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van néhány lakásom, így a másik oldalról is kapsz véleményt.

Szeretem, ha hosszútávra ki tudom adni a lakást, ezért nagyon megválogatom, hogy kinek adom ki. Amíg nem szolgálnak az ellenkezőjére, addig maximálisan megbízom bennük. A fizetés nálunk úgy zajlik, hogy mindenhol kijelöltünk egy pár napos fizetési intervallumot attól függően, hogy a bérlő mikor kap fizetést. Nálam bevált módszer, hogy minden lakásból a csekk hozzám érkezik be, én fizetem be, és a befizetési igazolást viszem magammal. Ha megvan a pénz, akkor hívnak, megmondom pontosan mennyi, még aznap vagy másnap átmegyek, bemutatom a befizetett csekkeket, ők ideadják a pénzt. Ennyi, 10-15 perc legfeljebb. Sose volt még csuszás, és mindig minden klappolt. Ami fontos, hogy ragaszkodom a három hónap kaucióhoz. És még egy jó ötlet. Ajánlatos megbeszélni a tulajjal, hogy ha nincs, akkor kössön biztosítást a lakásra és a benne lévő ingóságokra, amit felesbe fizet a bérlő a tulajjal. 1-2.000 havi pluszkiadás, de baj esetén akár életet is menthet...

2010. júl. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a fizetés úgy néz ki,hogy megbeszéltünk egy időpontot,amelyik nap küldjük a főbérlőnek az albérlet díját. Ez nálunk 15-e, de 1-2 nap plusz minusz sose volt gond,mikor hogy tudtuk utalni.

A számlákat eleinte a főbérlő befizette,aztán feljött hozzánk az igazolószelvényekkel,és kifizettük neki,de aztán megbeszéltük vele,hogy inkább mi rendeznénk a dolgokat,mert kényelmesebb külön-külön befizetni őket,mint egyszerre az összeset.

Egyébként nekünk nagy szerencsénk van,első albérletünk,de nagyon jól belenyúltunk. Nagyon rendes a főbérlőnk, sose volt semmi problémánk, ritkán,de feljön hogyha valami van,de előtte mindig ideszól,hogy jönni fog ezért vagy azért,vagy ha nekünk van valami gondunk,akkor is rögtön intézkedik. Ha úgy alakul,különböző programokra is elhívnak minket :-) Egyébként olyan 40 év körüli.

2010. júl. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!