Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az anyám őrült?

Mit tegyek, ha az anyám őrült?

Figyelt kérdés

Anyám egy őrült. Folyamatosan bánt, megaláz, nem törődik velem egyáltalán. Folyamatosan olyanokat mond, hogy k.rv@ vagyok, r.b@nc vagyok, senki nem szeret, stb..

Egy éve könyörgök neki egy normális farmernadrág miatt, mert amik vannak nekem, azokat kinőttem, vagy lyukasak.. És elég megalázó így iskolába járni..


Többször is mondta, hogy menjek el otthonról, de nincs hova mennem... Sokszor nem ad enni, nincs itthon semmi a hűtőben, de magának, meg az öcsémnek pizzát rendel, amiből én természetesen nem kapok.


Nem szeretnék családsegítőhöz fordulni, nem szeretnék nevelőintézetben élni.. De nem tudom, mit csináljak. Valaki tudna esetleg tanácsot adni?


16/L


2019. febr. 17. 10:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
95%

hát igen, a szerencsésebbek nem hiszik el, hogy vannak ilyen szülők. nálam is az volt, hogy szóba jött, hogy vidékre költözzek a nagymamámhoz, mert annyira ki akart az egyik szülőm készíteni otthon. vagyis ki is készített.

szóval 16 évesen nagyon nehéz menekülni, így van. de ha most elkezdesz dolgozni, tapasztalatot szerzel a munka világában, plusz, ahogy írták, kollégiumot igényelsz, sokkal jobb lehet.

ha nem tudsz kollégiumba menni, akkor sajnos még 2 évig ki kell bírnod. de ha dolgozol valamennyit, legalább kevesebbet vagy otthon és tudsz venni magadnak enni.

(amit egyébként botrányos hogy nem kapsz otthon)- de ezt is jelezhetnéd az iskolában.

2019. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
36%

Azért gyanakodnak ennyien, mert kb. naponta 5 ilyen kérdés érkezik, ahol PONT 14-18 közötti lány a kérdező, akivel PONT az anyja viselkedik így, nem ad neki enni, nem ad rá ruhát, nem ad neki pénzt, r**ancnak és k**vának hívja, de PONT mindig öccse van a kérdezőnek aki viszont MINDENT megkap. Apja meg nincs.

Én is ismerem a statisztikákat, de ez már tényleg hihetetlen, hogy minden 2. családban anyuka neveli a két gyereket, és pont mindenhol 16 éves a lány, és pont mindenhol ugyanazt a terrort kell elviselnie, szóról-szóra. Még a "nekem nem ad enni de az öcsémnek pizzát rendel" sztori is stimmel minden kérdésben.

Félreértés ne essék, én nem mondom, hogy ez a kérdés pont kamu, de igenis van alapja annak, ha valaki gyanakszik, mert én is olvastam már pontosan ugyanezt a sztorit itt egy párszázszor.

2019. febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó... Valójában ehhez nem igazán tudok mit hozzáfűzni.. Ez a te véleményed, és természetesen jogod van azt gondolni, amit akarsz. Ezt ezzel le is zárnám.


A többieknek: köszönöm a tanácsokat, a munka keresése folyamatban van, ha minden igaz, a Burger Kingben fogok dolgozni. De anyám hozzájárulása nélkül nem tudok számlát nyitni, így az övére kell utalják a pénzt... Szóval nem tudom, hogy mi lesz ebből..

2019. febr. 17. 18:21
 24/29 anonim ***** válasza:
93%
Érdekelne, hogy akik kamunak állítják be az ilyen történeteket, azok szerint mégis mi értelme van annak, hogy ezt ide le is írják? Ez csak a saját feltételezésetek, viszont nagyon rosszul eshet a kérdezőnek, továbbá azt éritek el vele, hogy aki bajban van, nem mer majd segítséget kérni, mert azt látja, hogy úgysem hisznek majd neki. Óriási károkat okoztok ezzel és csak azért teszitek, mert ti becsapva érzitek magatokat. Mégegyszer hangsúlyozom, az csak a saját feltételezésetek, hogy ezek kamu kérdések, valószínűleg nem nektek van igazatok.
2019. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
96%

tessék egy kis diákszámla összehasonlító

[link]

tovább:

[link]


előtte banktól ingyen is megkérdezheted tényleg minden áron kell e szülő ehhez

és ha ez se jó készpénzben kérd a fizud, ne anyád számlájára, mert akkor sosem látod viszont a pénzed...

2019. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

"De anyám hozzájárulása nélkül nem tudok számlát nyitni, így az övére kell utalják a pénzt"


Az meg is érdemli a sorsát, akinek csak ennyi esze van!

2019. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
39%

Azt a reszt én anyukám is elszúrta, hogy az öcsém volt a mindene én meg le voltam sz**va...

Mikor nekem született a fiam aki a kisebb volt, akkor jöttem ra mennyire más érzés a fiunkat meg a lanyunkat szeretni.....mert más, es ezt már sokaktól hallottam. Persze ez nem mentseg, en tudatosan figyeltem mit ne kövessek el.

2019. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Írtam privátot, majd válaszolj.
2019. febr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Enyém is ilyen. Elviselhetetlen.
2019. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!