Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normáis az anyám?

Szerintetek normáis az anyám?

Figyelt kérdés
Anyám mindig is kontroll mániás volt. Kiskoromban amikor más gyerekek a falut járták, én az utcából se mehettem ki. Ha valamit véletlenül tönkretettem, jött a verés, amivel aztán késöbb felhagyott, helyette csak lehordott mindig. Ha egy picit beteg voltam, antibiotikummal tömtek, nem foghattam meg a kutyát, mert az koszos, ha elestem, azt meg se mondhattam mert anyám leorditotta volna a fejemet. Apám szintén idegbeteg, mai napig ha elborul az agya akkor lehord engem hülye k.r.vának, de ő nem kontrolál, mert nem tud. Anyám rettentően pénzcentrikus, egész életében hajtotta magát, csak hogy pénze legyen (most mégsincs), drága ruhákat vett nekem gyerekkoromban, amiért az osztálytársaim jól utáltak engem. 3szor váltottam iskolát, nem voltak barátaim, gyomorgörcsel jártam suliba. Gimis voltam amikor összejöttem egy sráccal a neten aki teljesen olyan mint én, megtaláltuk egymást. Annyi idős mint én, de ő nem tanult tovább, hanem középiskola után elkezdett dolgozni. Anyám persze az elejétől fogva a fejemhez vágta, hogy nem tanul, hogy fogunk majd megélni, a szüleinek sincs végzettsége (az én szüleimnek sincs), nincs pénzük, ráadásul külön élnek. Mindig amikor itt volt nálam a barátom, anyám faggatta őt a családjáról. Barátom szeret praktikusan, sportosan öltözni, nem 1 metroszexuális elnőisedett ho.már. Anyám persze abba is belekötött hogy nem öltözik divatosan. Anyám mindenkit manipulál a családban, akit csak lehet. Kedvenc időtöltése a plázázás, és az a baja neki hogy én már unom azt hogy ki be járkálunk boltokba és veszünk egy csomó ruhát, amit nem is tudom hova kellene felvennem, mert ha bulizni megyek azon anyám rinyál, mert nem olyan bulikba járok ahol önmutogató emberek pózolnak. Azt hittem ha elmúlok 18, akkor változik a helyzet de nem. Eltelt pár év, és igazán csak akkor vagyok szabad ha elmegyek a pasimhoz pár napra. Én megértem hogy jót akar nekem, de ez nem jó, ez korlátozás. És akármit mondok, hogy mi érdekel, mi tetszik, úgy tesz mintha érdekelné, közben meg látom rajta hogy nem tetszik neki. Minden ami neki nem tetszik, az itt tabu. Tini koromban azt mondta hogy bármit elmondhatok neki meg hogy legyünk olyanok mint legjobb barátnők, de szerintem ez már akkoris ciki volt, főleg igy hogy mindenbe belebeszél. Pofátlanul rákérdezett arra is hogy szexeltem-e már. Persze az ismerőseit meg kibeszéli és mindenki aki nem olyan prűd mint ő az k.r.va, meg minden "fuuj hogy lehet azt csinálni". Aki vega az szerinte hülye, akinek tetkója van az meg primitiv. Akinek bent van lakásban az állata az undorito. Tele van előitéletekkel. Persze ezeket soha nem mondanám meg neki mert akkor bőgne és én lennék a hálátlan. Nem merek vele veszekedni, mert az anyám és nem akarom őt bántani, de néha már besokalok az őrültségeitől. Előre látom hogy ha elvégzem a sulit és el akarok majd költözni abból is mekkora cirkusz lesz.

2015. júl. 9. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Úristen...nagyon sajnálom,ez ghechi szhar....költözz el minél előbb :///
2015. júl. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ez van nálunk is. Az anyám a legutolsó dolgokban is mindig felsőbbrendű akar lenni. Én tizenkilenc évesen elköltöztem a fővárosba egyetemre, és ez sok mindenen segített.

Érdekes, hogy nagyon pontosan, és nagyon hasonlóan írtad le az itteni helyzetet.

20/F

2015. júl. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bár Anyád elég szigorúnak tűnik a leírtak alapján; de szerintem Te is kicsit túlreagálod.
2015. júl. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Anyukád tök normális, teljesen érthető hogy kisgyerekkorodtól úgy próbál terelgetni hogy minél szebb, jól öltözöttebb, iskolázottabb, jó körökben mozgó ifjú hölggyé válj, aki sikeres lesz az életben, férjnek is hasonlóan jó adottságú, sikeres férfit könnyen talál. Talán néha

túllépte a határt, de érthető hogy próbált óvni sérülésveszélyes elfoglaltságoktól, betegségektől (pl. bélférges lehet az ember állat simogatástól is) is. Gimibe is azt küldik, akit később is taníttatni akarnak szülei, és az is tök normális dolog, hogy minden szülő szeretné, ha gyerekei nála sikeresebbek lennének, amiben a tanulás igencsak meghatározó. Ha most egyetemista vagy, akkor azt saját szorgalmad mellett szüleidnek is köszönheted. Ha meg nem, akkor azt valószínűleg csak saját hülyeségednek.


Megértem azt is, hogy csalódás neki, hogy egy nem túl iskolázott srácot választottál. Lehet hogy most még nem annyira fontosak nektek az anyagi javak, de azért teljesen más az életminősége nálunk két átlagos középfokú végzettségű fiatalnak, mint két jól kereső felsőfokú végzettségű fiatalnak.


Szóval számon kérheted mindezt anyádtól, de 10 év múlva meg lehet hogy a fejedet ütöd a falba, hogy miért nem hallgattál rá.


38F

2015. júl. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ha valamit véletlenül tönkretettem, jött a verés"


"én az utcából se mehettem ki"


"ha elestem, azt meg se mondhattam mert anyám leorditotta volna a fejemet"


"Minden ami neki nem tetszik, az itt tabu."


"az ismerőseit meg kibeszéli és mindenki aki nem olyan prűd mint ő az k.r.va,"


"Tele van előítéletekkel."


"Anyám mindenkit manipulál a családban, akit csak lehet."



# 4 "Anyukád tök normális."


Úgy őszintén, te szeretnél egy "tök normális nővel" élni, aki úgy viselkedik, mint a kérdező anyukája? :-)))


Kérdező, anyukád hozzáállását és viselkedését nem fogod tudni megváltoztatni, jobb, ha ez elfogadod.


Veszekedned vele, megbántanod őt valóban nem kell (értelme sem lenne amúgy).


Azt érdemes látnod, hogy neked mindössze annyi mozgástered van, hogy a saját hozzáállásodon változtatsz, megtanulod nem a szívedre venni és helyén kezelni, amiket mond, elfogadod, hogy sok mindent máshogy lát, mint te, neked meg jogod van a saját életedet élni a saját vágyaidat és céljaidat szem előtt tartva, a saját értékrended szerint.


Ezt tényleg neked kell a saját fejedben helyre tenni, felnőtt nővé válva ilyen értelemben is "leválni anyukádról", nem az ő véleményétől függővé tenni az egészséges önértékelésedet, és felvállalni, hogy nem az ő elképzelései és elvárásai szerint kívánsz élni, mert egyébként még akkor is az ő manipulatív érzelmi játszmáinak leszel az áldozata, amikor már rég külön fogsz élni, önálló háztartást vezetsz, esetleg akár saját családod is lesz.

2015. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Örülj neki.... Engem leszar az anyám, nemhogy így megvédjen.....ha beteg vagyok az sem érdekli, csak issza a piát... Megvan és durván, el kéne mennem nődokihoz, de nem visz el. Mindig apummal mentem mindenhova. De most beteg..
2015. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az en szuleim is ilyenek. Igy egesz fiatal koromban azon morfondiroztam, mikent koltozhetek el toluk. Amiota elkoltoztem (20 eves koromban) , azota van nyugodt, normalis eletem. Meg jo parkapcsolatom.

Csak az elkoltozes jo megoldas! Szabadulj meg tole! N

2015. júl. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-osnak:

Jobbulást kívánunk Apádnak.

2015. júl. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
4es te pont az a tipusu ember vagy akiktől hányingerem van. Egy párkapcsolatban nem az a lényeg hogy milyen iskolát végzett az illető hanem hogy össze-e illenek, szeretik-e egymást. Ami meg az anyagi helyzetet illeti, barátomnak van szakmája, érettségije és megél a fizetéséből. (Nem MO-n él, és én sem itt tervezem az életemet a jövőben) Nem kell attól félni hogy nyomorogni fogunk. Lehet nem lesz BMW a seggem alatt, de ez engem nem zavar. Nem egy olyan nőt ismerek aki a pénzért ment hozzá valakihez aztán meg nyafog hogy milyen sz.r élete van a pasija mellett. És 21 évesen már hadd ne az anyám döntse el hogy hogy éljek, hogy nézzek ki, mit gondoljak.
2015. júl. 13. 20:07
 10/10 A kérdező kommentje:
6os, akkor menyj el magad pl. busszal. Én életben nem voltam nődokinál mégis élek. És nehogy azt hidd hogy az anyám visz valahova bevásárláson kívül...kirándulás? Életben 2szer elvittek a szüleim Balatonra és ennyi volt. Állatkertben nem voltunk soha, mert ott büdös van, várban nem voltunk mert mit csináljunk ott, moziban nem voltunk mert úgyis leadják a tvben...
2015. júl. 13. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!