Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám teljesen megbolondult...

GigiGygy kérdése:

Az anyám teljesen megbolondult. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A szép szó már nem segít, ha bármit próbálok mondani neki, akkor engem hibáztat a nyomorult élete miatt. Ő a felnőtt, és a húgommal tőle várnánk megoldást, de nem képes változtatni. A mostohaapánk egy alkoholista, rám is kezet emelt már. Amikor iszik, teljesen börtönben érzem magam. Anya azt mondta, hogy itt fog hagyni minket, mert mi csak pénzéhesek vagyunk, de neki magára is gondolnia kell. Most vagyok végzős, és tudom, hogy nem tanulhatok tovább, ami nagyon fáj... Az is bánt, hogy a húgomnak nem tudok segíteni, mert amíg én a barátomnál alszom, ő itt szenved tovább. Anyára nem lehet számítani, és ez nem most kezdődött. Azt mondja, hogy mi vagyunk az elsők, de közben csak magára gondol mindig. Fél, mert ha minket nem tart meg, akkor teljesen egyedül marad. Mindenkivel sajnáltatja magát, én már nagyon meguntam. És azt sem bírom elviselni, hogy úgy bánjon velem, mint élete legnagyobb hibájával. Gyűlölöm őt. Nem tudom, hogy mit tehetnék...

19/lány



2016. dec. 28. 11:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Dolgozol és lelépsz, hugod meg kihúzza addig, míg elvégzi a sulit. Tovább tanulni később is tudsz, nem áll emg az élet 19 évesen.
2016. dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
De ha fél hogy elveszít titeket akkor lehet így kéne valahogy rábírni a változásra. Mellesleg szerintem az alkoholista mostohaapukád nagyobb veszély lehet számotokra mint az anyukáddal való veszekedések. Lehet épp ezért ilyen anyukád is, rajtad tölti le a feszültségeit. Mindenképp próbálj vele szépen nyugodtan beszélni, és ne csak az ő hibáit tárd fel, biztos volt hogy te is durvább szavakat oda vágtál neki. Beszéljétek meg min kéne és hogyan lehet rajta változtatni.
2016. dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
A hugodat vedd magadhoz ha van rá lehetöséged, és anyáddal szakitsd meg a kapcsolatot örökre!
2016. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos a szülévé válást nem előzi meg egy alkalmassági vizsga, pedig sok esetben nem ártana.

Mondjuk én ott törtem volna el kezét-lábát annak, aki a gyerekemre kezet emel, az tuti és még aznap kidobtam volna.

Csak azt tudom neked mondani, amit innen a gyakoriról már unásig ismersz, hogy menj el és vissza se nézz!

Amint lehet, a húgodat is mentsd ki onnan.

Vagy hagyjátok, sőt biztassátok anyátokat, hogy menjen el, de ne felejtse ott az alkesz pasiját sem.

2016. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Gyámügyre besétálsz és elmondod, hogy veszélyben vagytok otthon

Emellett kéred a családit a nevedre, kérsz rokontartást a bíróságon, munkát keresel a suli mellett és elköltözöl

2016. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem tudok vele beszélni, már próbáltam. De utána mindig mély depresszióba esik...
2016. dec. 28. 12:40
 7/16 anonim ***** válasza:

Próbáld meghúzni magad amíg elvégzed a sulit. Utána meg önállósodj teljesen (kezdj el dolgozni, költözz el). Ha kiemelkedő akaraterőd van, akkor pár év múlva valamilyen egyetemi levelező szakra sikerül bejutnod, és azt elvégezned.


Persze könnyebb annak, aki családod tekintve jobb lapokat kapott az élettől, de ezen nem változtathatsz.


Ha csak jó külsőt és jó fejet köszönhetsz a szüleidnek már az is jó alap a boldog élethez. Sok pénzes családban levő beteg, sérült fiatal cserélne veled. Vagy jó családban született, összességében ép, de csajozáshoz béna srácok is lehet, hogy kevésbé érzik jól magukat a bőrükben.

2016. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Anyukádnak is lehet, hogy sajnos van oka a depresszióra. Lehet hogy nem azt képzelte, hogy 40-45 évesen egy alkesz élettárssal is meg kell elégednie. Gondolom anyagilag sem vagytok eleresztve.


Ennyi idős korára egy képzett, vagy nem is túlságosan képzett, de kiemelkedően dolgos gyerekes házaspár már szép egzisztenciát rak össze. Ez az a kor amikor már megengedhetik maguknak, hogy gyerekek nélkül (ha már 15-16 évesek) kicsit többet költve utazzanak. Évente egy-két alkalommal 1-2 hétre, pár havonta meg hétvégente, minden héten legyen valami program.

2016. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

azért akar lelépni hogy megtartson titeket....

mert te a 19 éves munkanálküli olyan fontos vagy hogy még 10 évig el akar tartani

2016. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
keres valami diák melot és abból fedezd a végzős év költségeit az a baja hogy kajára sincs pénz a lányai meg nyafognak mint 2 évesen
2016. dec. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!