Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kéne tennem?...

Szerintetek mit kéne tennem? Utálom az Anyósomat!

Figyelt kérdés
Anyósom igazából soha nem szeretett engem.Az egyetlen gyereke a férjem.Szerintem nagyon erős benne az anyai féltékenység.Az elmúlt években 3-4 havonta találkoztunk egy egy délután,mert külföldön éltünk.Telefonon soha nem volt hajlandó velem beszélni,pedig én nem bántottam soha!Nemrég született a lányunk,akit meg sem mert fogni.Meg volt sértődve,mert nem tudta,hogy mit csináljon a gyerekkel,mikor sír,és ezért is én voltam a hibás,mert nem mellékeltem használati utasítást,mielőtt eljött megnézni.Mikor hazaköltöztem a lányommal,akkor elmentünk hozzájuk (akkor még a férjem is itthon volt)Éjjel fél 11 -kor fogtam a 4 hónapos gyereket,és indultam vele Anyukámhoz (120 km),mert kidobott minket.Kicsit összekaptunk a férjemmel,anyósom beledumált,és rámkiabált mindent.Akkor persze én sem hagytam magam,és visszadumáltam neki,mert hülyeségeket beszélt.Elzavart onnan.Most lesz a kislányom keresztelője,ahol Ők is meg akarnak jelenni.Már írt egy emailt,hogy a keresztelőn megbeszélünk mindent.Na én úgy gondolom,hogy nem ez a megfelelő alkalom erre.Nem akarok ott cirkuszt.De van bennem is hiba.Nagyon haragtartó vagyok,és nem tudok megbocsátani.Most látni sem bírom,pedig ez 3 hónapja volt,és azóta nem is beszéltünk.A gyerekhez sem jön.Szerintem nem is érdekli.Sajnos nem vagyok jó színésznő,így nem tudok senkivel elvigyorogni,akit gyűlölök.Már görcsbe van a gyomrom a keresztelő miatt.Szeretnék rajta túl lenni,pedig anno annyira vártam,mert olyan jó kis családi esemény.Mit csináljak az anyósommal?
2010. júl. 1. 08:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

No, akkor ideje felnőnöd végre. Közlöd a férjeddel, hogy mivel az anyukája mindenféle dolgokat rádkiabált, nem jöhetnek a keresztelőre, hacsak bocsánatot nem kér.

És ehhez tartod magad. Nem vagy hajlandó elrontani azt a napot.

Aztán majd a fia ezt beadja neki, ahogy akarja. És ha el akar jönni, akkor ELŐTTE eljön és megbeszélitek. Ha nem jön, őgy is jó.

Egyébként meggyőződésem, hogy a gyereknek nincs szksége olyan nagyszülőre, aki gyűlöli a szülőt. Mert a gyerek pontosan érzi a feszültséget és nem fogja szeretni a nagyszülőt. Úgyhogy tök felesleges erőltetni, én nem is küzdenék vele.


És nem járnék el olyan emberhez kéthetente, akit utálok, még a férjem kedvéért se. A férjem soha nem is kérne tőlem ilyet.

2010. júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
32%

Ja, rasszista gyereket nem nevelsz, de az nem gáz, hogy olyan példát lát, hogy az anyja utálja a nagyanyját. Hááát...


Nem az anyósod miatt megy tönkre a házasságotok, ha tönkremegy, azért ketten (és csak ketten) lesztek felelősek a férjeddel. Tök mindegy, milyen az anyós, mit csinál, a házasság 2 ember kapcsolata. Ha tele tudja beszélni a férjed fejét, abban is ketten vagytok hibásak, a férjed azért, mert nem bízik benned, te meg azért, mert a kapcsolat és a bizalom soha nem egy emberen múlik.

Szóval nem kell a felelősséget hárítani.

Anyukád meg felnőtt ember, intézze el a dolgukat az anyóssal, ha sérelem éri.

2010. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem a legnagyobb baj a férjeddel van.Elárulva is érezheted magad miatta,mert elárult.Nem volt melletted amikor szükségetek lett volna rá,nem védte meg a családját.Mit csinált amikor éjjel az anyja kidobott a gyerekkel?Ludast olvasott?Egyáltalán miért hagyta,hogy az anyja beleszóljon a Ti vitátokba?Az egy dolog,hogy szeret a szüleit,ez rendjén is van normális esetben.De az,hogy emiatt a családjának nektek szenvedni kell,ez nincs rendjén.Ha nem tudja helyre tenni az anyját,akkor nincs neki helye az életetekbe.Mégis milyen férfi aki nem tudja kihez tartozik?Vegye el a mamát ha úgy érzi hozzá!Hozzánk aztán nem jönne keresztelőre.Ideje lenne neki megtanítani,hogy nem tehet meg veled bármit,és nem ugrálsz kénye kedve dilije szerint.Majd a keresztelő után üljön le vele a fia elbeszélgetni,aztán ha lehet vele normálisan akkor Te is.Ha meg nem lehet rendezni a sorokat,akkor maradjatok ki egymás életéből,hidd el jobban jársz mint egy életen át őrlődni idegeskedni miatta.Mert arra tényleg rámegy a házasságotok.De először is tisztázd a férjeddel,hogy nem 4 éves,felnőtt érett férfi férj családapa,viselkedjen ennek megfelelően,és bújjon ki a mama szoknyája alól.Szeressék egymást úgy,hogy az senkinek ne legyen rossz.
2010. júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha a keresztelő előtt beszélnétek?

Amúgy én nagymamám is ilyen gonosz anyós nem fog változni!

Csak rosszabb lesz.

2010. júl. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de nekem erről,hogy valakinek"teletömik a fejét" az a véleményem,hogy ilyen nincs.Próbálna engem az anyám a férjem ellen hangolni,vagy fordítva.Ha lehetne már rég elváltunk volna.Felnőtt ember ésszel önálló akarattal felelősségérzettel rendelkezik.Miért hallgatja egyáltalán meg amikor az anyja rosszat mond rólad?Az én férjem akkor szokta otthagyni.Rávágja az ajtót és kész.A mi életünket mi éljük,úgy ahogy nekünk tetszik.Csak is magának tesz vele rosszat ha ellenségeskedik,mert nem vagyok hajlandó felvenni a kesztyűt,viszont kapcsolatot tartani sem.Szóval szerintem ideje elbeszélgetned a férjeddel.Ez nem normális dolog,hogy az anyja éket tud verni közétek.És ha emiatt megromlik a kapcsolatotok,az tényleg nem anyós hibája,hanem a férjedé.
2010. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja, rasszista gyereket nem nevelsz, de az nem gáz, hogy olyan példát lát, hogy az anyja utálja a nagyanyját. Hááát...


És az nem gáz, hogy a gyerek olyan nagyanyát lát, aki utálja az anyját?

2010. júl. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Persze meg kéne hallgatni a másik felet is,de én úgy gondolom,hogy soha nem bántottam anyósomat.Amikor oda mentünk,akkor mindig vigyorogtam neki,úgy csináltam mindent,hogy abból soha ne legyen probléma."Kinyaltam a seggét is"Az esküvőnk is olyan volt,amilyet Ő elképzelt.Még a férjemnek sem mondtam semmit az anyjáról,inkább Anyukámnak panaszkodtam.Nem is értettem,hogy miért kiabál rám olyan dolgokat.Főleg,hogy nagyon sok minden hülyeség volt,mert nem is történtek olyan dolgok,amiket mondott.Anyósom szerint az email,amit küldött az volt a bocsánat kérés.Amibe leírta,hogy minden,amit mondott az én érdekemet szolgálja (köpködte Anyukámat,tesómat - ez tényleg az én érdekem)De szó szerint nem kért bocsánatot.

Az meg,hogy azért nem látogatja a gyereket,mert nem beszélünk hülyeség.Anyukámat 2 lábbal sem tudnám kirugdosni,ha Ő látni akarja a gyereket.

A férjemet én nem tíltom az anyjától.Ha akar,mehet.

Én sem vagyok jobb,nem tudok megbocsátani.Most már csak túlélni szeretném a keresztelőt.

2010. júl. 1. 10:24
 18/23 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj,de így már azt mondom nem vagy egyenes jellem te sem!Miért az álszenteskedés seggnyalás az elején?Miért olyan esküvőtök volt amit anyós elképzelt,és miért nem olyan amit ti?Te rontottad el!hazudtál a férjednek is a hallgatásoddal,és anyósodnak is olyannak mutattad magad amilyen nem vagy a "békesség" nevében.Ezt hívják képmutatásnak.Erre szerintem semmi szükség nincsen.Inkább ne szeressenek azért aki vagyok,minthogy szeressenek azért aki nem.De neked ez sem jött be,mert amint látod az ilyen anyósoknak nem lehet a kedvére tenni.És még meg is magyarázza,hogy jót akar:-)))Hát én a saját családomban semmit nem szeretnék "túlélni".Azt mi irányítjuk a férjemmel,ahogyan jónak látjuk.Bocsi,hogy ezt írom,de hibás vagy a kialakult helyzetért nem is kicsit.
2010. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 angyalhang válasza:
93%

Párválasztáshoz egy új család is tartozik, tetszik vagy sem, így van.

Te mit szeretnél, egyáltalán tudod?

Forduljon a férjed is az anyja ellen?

Mi lesz ha te leszel az anyós szerepben és téged is utáni fognak?

Nem, nem vagyok anyós!:)

Szerintem magaddal van a legtöbb gondod, ez a "haragtató vagyok" hosszútávon a te életed mérgezi meg és teszi tönkre esetleg a házasságod is. Megéri annyira büszkének lenni? Nem csak másoknak kell hozzád alkalmazkodni , neked is kell.

Te lennél a férjed helyében , mit tennél?

Egyáltalán végig gondolod mit csinálsz?

Nem csak az anyósod bünteted, hanem akit szeretsz a férjedet is az örökös sértődöttségeddel.

Tanácsolom beszéld át magaddal, vagy keress meg egy phszihológust, ha egyedül nem vagy képes megoldani. /Nem kell mindenkinek tudni róla./

Mindenképpen hívd meg az anyósodat a "nagy napra" ha megteszed meglátod mindenki boldog lesz. Még te sem utálattal gondolsz az anyósodra.

Kívánok neked egy okos jó döntést és boldog életet!

2010. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nem azt akarom,hogy fordúljon a férjem az anyja elle.Csak azt szeretném,hogy álljon ki mellettem.Mégiscsak a gyerek és vagyok a családja.Mikor a balhé volt egy rohadt szót sem szólt,sőt!Utánna még engem csesztetett,mert az anyja nem fog változni,nekem be kellet volna nyelnem ezt is.Na nem.Itt telt be a pohár!

Képmutató?Nem igazán.Anyósom soha nem akart velem beszélni telefonon,de mikor náluk voltunk,akkor kedves volt.Úgy gondoltam,hogy nála ez a normális,és engem nem nagyon zavart.A férjem miatt próbáltam a kedvére tenni,de nem csináltam olyat,amivel meghazuttolom magam.Ha a balhénál nem szóltam volna,akkor lennék képmutató,mert az már nem én lettem volna.

Esküvő.Én nő létemre soha nem álmodoztam róla.Nekem aztán tényleg baromira mindegy volt.Én csak hozzá akartam menni a férjemhez.Két tanús esküvővel is beértem volna.Engem se a ruha,se a virág és a felhajtás nem érdekelt soha.A férjemnek voltak elképzelései,neki voltak esküvővel kapcsolatos álmai.Mivel nekem nem,hát akkor legyen olyan.Erre anyós addig duruzsolt a fülébe,amíg minden olyan lett,amilyet Ő akart.A végén nem tetszett a férjemnek,mert Ő mégsem ilyet képzelt el,de nem mert szólni.

Azzal még megvédeném magam,hogy anyósomnak az után voltak a "legjobb" húzásai,mikor 8 hónapos terhes voltam,volt egy balesetünk,a férjem 3 napig kórházban volt,és a kocsi totálkárra tört.Na anyós ezek után rúgott még belénk nem is egyszer.

2010. júl. 1. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!