Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kéne tennem?...

Szerintetek mit kéne tennem? Utálom az Anyósomat!

Figyelt kérdés
Anyósom igazából soha nem szeretett engem.Az egyetlen gyereke a férjem.Szerintem nagyon erős benne az anyai féltékenység.Az elmúlt években 3-4 havonta találkoztunk egy egy délután,mert külföldön éltünk.Telefonon soha nem volt hajlandó velem beszélni,pedig én nem bántottam soha!Nemrég született a lányunk,akit meg sem mert fogni.Meg volt sértődve,mert nem tudta,hogy mit csináljon a gyerekkel,mikor sír,és ezért is én voltam a hibás,mert nem mellékeltem használati utasítást,mielőtt eljött megnézni.Mikor hazaköltöztem a lányommal,akkor elmentünk hozzájuk (akkor még a férjem is itthon volt)Éjjel fél 11 -kor fogtam a 4 hónapos gyereket,és indultam vele Anyukámhoz (120 km),mert kidobott minket.Kicsit összekaptunk a férjemmel,anyósom beledumált,és rámkiabált mindent.Akkor persze én sem hagytam magam,és visszadumáltam neki,mert hülyeségeket beszélt.Elzavart onnan.Most lesz a kislányom keresztelője,ahol Ők is meg akarnak jelenni.Már írt egy emailt,hogy a keresztelőn megbeszélünk mindent.Na én úgy gondolom,hogy nem ez a megfelelő alkalom erre.Nem akarok ott cirkuszt.De van bennem is hiba.Nagyon haragtartó vagyok,és nem tudok megbocsátani.Most látni sem bírom,pedig ez 3 hónapja volt,és azóta nem is beszéltünk.A gyerekhez sem jön.Szerintem nem is érdekli.Sajnos nem vagyok jó színésznő,így nem tudok senkivel elvigyorogni,akit gyűlölök.Már görcsbe van a gyomrom a keresztelő miatt.Szeretnék rajta túl lenni,pedig anno annyira vártam,mert olyan jó kis családi esemény.Mit csináljak az anyósommal?
2010. júl. 1. 08:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Én nem engedném meg hogy eljöjjön!
2010. júl. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
Ha haragszol rá, akkor pont az a megoldás, hogy normális hangnemben elmondod neki, mi vele a bajod. Mert a nem megbeszélt dolgok benned maradnak, és megmarad a harag is. Ha nem érti meg, nem változtat a viselkedésén, akkor tényleg nem kell erőltetni a kapcsolattartást, de meg kell próbálni, mert a család mégiscsak a család, és ő a férjed édesanyja. Nem kiabálva, hanem komolyan megbeszélni a gondjaitokat egymással. Mondjuk nem a keresztelő a legjobb esemény erre, mert ott ünnepelni kell gondtalanul. Beszéljetek valamikor előtte inkább, ne aznap.
2010. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A gyerek miatt muszáj.Szüksége van nagyszülőkre,csak kár,hogy ilyenek.Plussz a férjem is oda van értük.Mikor hazajön,akkor Ő elmegy hozzájuk,de én nem.

Ismerem magam,nem fogog tudni nekik ott vigyorogni.De akkor majd megint jön a férjemtől a csesztetés,hogy ezt a napot kibírhattam volna.Kicsit haragszok a férjemre is emiatt,mert nem áll 100%-ban mellettem.De mégiscsak a szülei.Amikor a balhé volt,akkor eljött velünk,de másnap már hívta is az anyukáját.Kicsit elárulva érzem magam emiatt.

2010. júl. 1. 08:45
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

A párod édesanyja, nem tilthatod meg neki, hogy elmenjen. Gondolom a Te szüleid is ott lesznek. Vegyél fel "vasálarcot" és mosolyogj rá. Hidd el, ez fogja legjobban dühíteni. De ne bonyolódj beszélgetésbe vele. Kerülj minden olyan helyzetet, ahol kettesben lennétek. Mindenkivel beszélgess kedvesen, de anyósodra rá se nézz.

Sok sikert! (az én anyósom is hárpia volt angyalbőrben...)

2010. júl. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, de üdv a klubban!

Én is utálom az anyóst! És én sem hagynám, hogy eljöjjön. Persze kitiltani nem lehet sajnos, de azért megmondanám neki, hogy majd egy családi ebéden vagy egy egyszerű délutánon megbeszélitek a dolgokat. Nem a keresztelő a megfelelő időpont erre.

Én is nagyon haragtartó vagyok, mint Te, főleg ha a gyerekemről van szó, és nálunk sem örült anyós az unokának. Ezt soha nem fogom neki megbocsájtani. De nekem sajnos muszáj menni hozzájuk kéthetente, mert a párom szerint persze én fújom fel a dolgokat...

Én se tudok vele jópofizni, hogy jaj milyen jó a nagymamánál, mikor a hányinger kerülget, ha ott vagyunk. De ezt ő is érzi, mert már kifigyeltem, hogy csak akkor meri felvenni a fiamat, vagy elkérni az apjától, ha én nem vagyok a szobában. Amíg én ott vagyok, addig csak nézi. Mihelyst kimegyek, már úgy gondolja szabad a pálya. Ja mert persze mostmár kéne neki az unoka! Kétszínű dög...


Kitartás!!!!

2010. júl. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%

Köszönd meg neki, hogy megszülte és felnevelte a férjedet a számodra. Nyilván, ha meg akarja beszélni a dolgokat, átgondolta rendesen. A haragtartás kicsinyes dolog. Tényleg nem a keresztelő erre a legjobb alkalom, még előtte sort kellene keríteni rá. Szépen meghívod, ha úgy érzed, ő a hibás (ha te lennél, neked kéne hozzá menni), és nem a szemére hányod, hogy nem látogatja az unokát. Hogy a búbánatba látogatná, ha 3 hónapja nem beszéltek?

A gyereket fosztod meg a nagyanyjától a kicsinyes baromságaiddal, meg a férjed életét keseríted, aki mindkettőtöket szeret - és ez normális. Nekem ne mondd, hogy a gyereknek nincs szüksége "ilyen" nagymamára, mert ezt nem te döntöd el, minél nagyobb a család, minél többen szeretik a gyereket, annál jobb a gyereknek. Szerinted idővel nem kérdezi meg, hol másik nagyi? Egy gyereknek baromi nagy teher a szülők haragja és utálata. Nem érti, nem mondja, nem kérdez, csak szenved. Ha anyukáddal történik valami, akkor meg egyáltalán nem lesz nagyija? Vagy akkor majd előkapjátok?

2010. júl. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem a mamám 3éves koromig nem is látott,születésnapomat senkinek nem tudja(még a saját gyerekéét sem),karácsonykor sem beszélünk,bezzeg anyám bátyjának a gyerekeinek a seggét kinyalja,mert azok lehúzzák lóvéval.Mi nem voltunk jók,ha segíteni is akartunk.

És tessék,én is felnőttem nélkülük.

Én a helyedben tuti elküldeném a búsba,férjednek meg megmondanád,h. ha elmernek jönni,akkor annak következményei lesznek,mert te nem vállalod,hogy velük foglalkozz,az a gyerek napja,nem az öntörvényű szülőké.

2010. júl. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Kicsit félek,hogy rámegy a házasságom,mert anyós előszeretettel csesztet engem a férjemnek,és mindenféle hazugságokkal tömi a fejét.Mielőtt hazajöttünk megbeszéltük,hogy mivel kicsit a gyerek,és nem fogo a nyári hőségben hozzájuk rángatni,de majd jöjjenek,és nézzék meg.Erre anyós már bebeszélte a férjemnek,hogy én soha nem akartam,hogy eljöjjenek hozzánk,és el akarom tíltani a gyereket.De hogy lehet egy pár hónapos gyereket eltíltani valakitől?????????És akkor még én tényleg normálisan álltam a dolgokhoz,tehát szeretem volna ha jönnek,emrt kell a gyereknek anagyszülő.

Amúgy Anyukámat is állandóan cseszteti,pedig csak ritkán találkoztak.Szerinte Anyám alkoholista,és állandóan pasik járkálnak fel hozzá (Apukám 4 éve meghalt)Persze ez nem igaz,és csak lestem,mikor ezt is rámkiabálta.Még ha igaz is lenne,akkor sincs semmi köze hozzá,hogy egy felnőtt ember mit csinál a saját lakásában.

2010. júl. 1. 08:56
 9/23 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem olyan nagyszüleim voltak,akik utáltak.Évente egyszer láttam őket,és akkor sem voltak kedvesek.tehát én is felnőttem nagyszülők nélkül.Anyósom első mondata az volt a gyerekhez,hogy utálnia kell a cigányokat (remélem senkit nem bántottam meg)Ne én nem nevelek rasszista gyereket + szerintetek majd mennyire fog engem köpködni még a gyereknek is később!!!!!
2010. júl. 1. 09:00
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek.Hasonló cipőben járok én is.Igaz én elvált vagyok és van egy 3,5 éves fiam.Párom anyjáéknál lakunk ők erősködtek hogy ide költözünk.Aztán jöttek a viták.Én nem vagyok egy nagy vitás így csendben szenvedek.párom 1005 ig mellettem áll.Ismeri az anyját.Nem olyan rég azt vágták a párom fejéhez ,hogy azt várják mikor megyünk el innen.Meg hogy elege van a gyerekből mert hisztis.stb..(Holott a párom újította fel nekik a házat mivel az apja egy alkoholista,leszázalékoltatta magát 92 ben hogy ne keljen dolgoznia.)Nah páromnál betelt a pohár.Most vettünk házat.Lassan költözünk.Az anyja persze szánj bánja.Meg ö nem úgy gondolta.De késő bánat!

Szerintem se a keresztelőn kellene ezt megbeszélni.Inkább előtte.

2010. júl. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!