Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezért k*csög vagyok, és...

Most ezért k*csög vagyok, és nem szeretem? Ő érdeke is.

Figyelt kérdés

Páromon van igy is 30kiló felesleg (195centihez 105-110kiló),közöltem,hogy ha 120 felé megy,kereshet mást...(80 kiló volt még pár éve)

erre ő ahelyett,hogy tornázna velem,meg kevésbé hizlaló kajákat enne (ha főzeléket csinálok képes mekibe menni vagy pizzátrendelni),csak duzzog...

Hogy nem lehet megérteni,hogy ha már az nem érdekli,hogy egészségügyi problémái lettek ettől,akkor érdekelje legalább a külseje?

(nem izmos szépfiúra vágyom,csak zavaró,hogy huszonévesen a 3.emeletre gyalog nembir feljönni,igy a 40et se éri meg).

Drasztikus lettem volna ezzel?

imádom,de már nemtudtam jobbat kitalálni...


2010. júl. 1. 07:12
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
96%

Jaj az ilyen "Tényleg szeret????" dumák megint kezdődnek..

A bankkártyás csel az durva lenne.

Utoljára állj le vele, é snormálisan hosszasan beszélgessetek el, mindenről. Az állapotáról, életviteléről, mondd el, hogy téged mi-mennyire bánt és , a kapcsolatotok érdekében kérd meg, hogy változtasson.

2010. júl. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Én is 2 évig könyörögtem a férjemnek, hogy együnk értelmesen, sportoljunk együtt vagy külön, de olyan lusta volt (csak ült a gép előtt, bűzlött és zabált). Már a szexhez is lusta volt a végén. Aztán nagyot csodálkozott, amikor nekem lett más és elmentem vele végleg...
2010. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
Nah ez jó!!:)))))
2010. júl. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
beszelj az egyik haverjaval, hogy vegye ra h mozogjon.
2010. júl. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igazad van, és jogosak az aggodalmaid. Az a baj, hogy amíg pl nem lesz egy nagyon rossz véreredménye, addig nem fogja komolyan venni. Én pl nem szülnék neki gyereket, mert nem akarom egyedül felnevelni. Márpedig egy 120 kg-s embert igen közelről fenyeget érrendszeri katasztrófa , cukor, akármi. Szerintem ezzel próbáld a témát megközelíteni , ne az esztétikai szempont felőle. Ne a hiúságára hass, azzal nem fog menni, hanem az egészségére.
2010. júl. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Zsarold meg. Ha tényleg olyan régen együtt vagytok, gondolom idővel szeretnétek gyereket is. Mondd neki, hogy így talán kisebb az esélye, hogy teherbe tud ejteni (bár nem tudom, ennek mennyi valóság alapja van, utánna kell olvasni). Mondd neki, hogy nem akarod, hogy a gyereke apa nélkül nőjön fel. Nem akarsz 40 évesen egyedül maradni, ha meghal egy jó kis szívinfarktusban. Mondj neki olyasmit, hogy gyenge vagy és elmenekülsz ezek elől tehát fenyegesd azzal, hogy elhagyod.


Vannak még tippeim pl nézegess vékony pasikról képet, menj strandra és mondd, hogy milyen szuper volt és leszólítottak stb. Bár ezekkel az a gond (a saját barátomból kiindulva) hogy lehet csak rontanak a helyzeten.


Meséld el neki, hogy mennyire elszomorít, hogy már nem érsz neki annyit, hogy vigyázzon a külsejére, egészségére, míg te minden tőled telhetőt megteszel.


Ha beszéltek, ne vádaskodj, ne legyen belőle veszekedés. Legyél borzasztóan megértő és együttérző. Támogasd, ajánld fel a segítséged. Mondd, hogy az emberek nem fogják cikizni, ha mozog, de azzal lehet, hogy mennyire meghízott.


Remélem lesz valami eredménye a folytonos próbálkozásodnak. Kitartás. : ) Ha van valami változás, feltétlen írd meg!

2010. júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg így is gondolod, ahogy mondtad neki, akkor nem vagy köcs*g. Te figyelmeztetted. Duzzoghat, de így nem lehet vele semmit csinálni. Mikor voltatok utoljára valahol, hogyha a cukrászdába is lusta lemenni, ami nincs messze?? Egyszerűen be fogtok punnyadni, és féltékenykedni fog, hogy miért mész el mindig a barátnőiddel, vagy másokkal, miért nem inkább vele vagy, stb.. Legalább a hozzáállásán kéne változtatni. Ha mozogni nem is akar, vagy törődni magával, akkor legalább érted, értetek tegye meg.. Már gondolom az is haladás lenne, ha nem hízna tovább.. Csak a beszélgetés maradt. És utána rajtad áll, hogy be is tartod-e.
2010. júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom írták-e, de ha nem te fogsz elhízni, akkor a gyereked. Vagy genetika, vagy ő követi a ritmusát:/
2010. júl. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
A harminc kilót azért sokallom, ehhez a magassághoz normális a 90-95 kiló. De az egészségtelen életmódon úgy néz ki, egyenlőre nem akar változtatni, és szerintem zsarolásra sem fog, ha nem jön neki saját elhatározásból, akkor sajnos nem sok mindent tudsz tenni. A sport mindenképpen kellene, próbáld a hiúságát valahogy előhozni, és egészséges kajákat tartani csak otthon. A duzzogás elég gyerekes, lehet, hogy emberileg nem megfelelő neked, nem is súlyra. Ha nem változtat, gondolkodj el ezen, mert nem biztos hogy az egész életedet ezzel a harccal kellene leélned, főleg ha neki nincs igénye arra, hogy figyeljen magára.
2010. júl. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
48%

A szakembert háziorvosnak (kivizsgálás!) és dietetikusnak (táplálkozási szakértő) hívják. Mindenképpen javasolt a kivizsgálás, mert nem kizárt, hogy valami betegség (pajzsmirigy, cukor) miatt hízott el, és akkor nem fog tudni lefogyni. Utána jöhet a fogyókúra, de ésszel, mert

1. a rögzült rossz táplálkozási szokásokat nem lehet hétfőről keddre megváltoztatni (mit ne mondjak, a főzelék se egy főnyeremény, bár a gyorskajánál talán jobb),

2. ha rosszul csinálod, többet hízik, mint amennyit fogyott, ráadásul belebetegszik,

3. nincsenek csodaszerek és csodamódszerek, a hasmenést okozó teánál nagyobb baromságot nem is csinálhattál volna, igazából ezek után én sem hallgatnék rád,

4. ha nekem valaki azzal fenyegetőzne, hogy elhagy, úgy vágnám ki, mint macskát sz*ni. Akkor is, ha a lényeget tekintve (pl. le kell fogynom) igaza van, de nekem az érzelmi zsarolás nem pálya.


Arról nem beszélve, hogy adtál neki még +10 kilóra lehetőséget, míg elhagyod. Rossz ötlet volt.


Inkább mondd meg neki, hogy szereted és aggódsz az egészségéért, hosszú távon szükséged van rá egészségesen, mostantól másképp lesz, pont. És... hiába vagy 50 kiló, ugyanazokat kell enned, amit vele etetsz. NEM diétáznotok kell, hanem fokozatosan átállni az egészséges kajálásra, és abból ő is nyugodtan jóllakhat.

De neki is akarnia kell, zsarolással viszont semmire nem mész. És... igen, igaza volt itt valakinek: ha ezeket elmondod neki, és nem változtat, valószínűleg az érzéseivel is gond van.

2010. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!