Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is lusta vagyok,...

Szerintetek is lusta vagyok, ha napi kilenc ora megfeszitett munka utan nem vasalom ki a parom poloit?

Figyelt kérdés
Kb egy honapja, hogy egyetlen szabadnapom sem volt.Vendeglatasban dolgozom, szoval folyamaton talpalok, mikor este hazaerek, kb annyira van erom, hogy lezuhanyozzak, es beajuljak az agyba.Hetente szoktam nagytakaritast csinalni, viszont kozoltem vele, hogy a ruhait nem fogom kivasalni, csinalja meg o maganak.(Hozzateszem, o ulomunkat vegez a sajat studiojaban, regel 11re megy, azan 12:30-kor haza, 3-kor vissza, es este fel nyolckor vegez.Ja, es hetente ket napot nem dolgozik, akkor a strandon sutteti magat.)Ennek ellenere allandoan piszkal, hogy kupi van a lakasban, stb.Es szerinte mas nok is igy elnek, hogy munka utan otthon dolgoznak.Ez ok, de amit nem ert meg, hogy nekem nincsegy szabadnapom se, es nem is lesz oktoberig!!Szerintetek normalis??
2010. jún. 30. 21:26
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
90%
mielőtt a gyerek megszületett én majd minden nap 12óráztam, ő heti 3x 24ezett, de ott tudott pár órát aludni...és mégis hallgattam, hogy -más nőnek természetes a háztartás-, ezt a p.csa anyósom is többször közölte velem. próbáltam azt, hogy egyszerűen nem csináltam meg, megfőztem, de ennyi, már hánynom kellett a szemétszagtól, de azért se vitte le, végül meguntam, és beletörődtem, és nagyon betegnek kell lennem, hogy segítsen.
2010. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
80%
Jaj... akkor igazából nekem nincs gondom a párommal... tény, hogy nem takarít, de néha megfőz, ledobja a szemetet (a szemétledobón :P) megbecsülöm, mert ahogy olvasom sokaknál még ennyi sincs... még nincs törpünk, most mondhatnám, hogy az én párom segíteni fog... jelen állás szerint igen, segíteni fog, de ez akkor fog kiderülni
2010. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
100%
Mi a párommal nem élünk együtt (ő egyedül, én apámmal). Ő szakács, és délután négytől dolgozik 12 órában, ha kell túlórázik. A lakása tiszta, kivasalja a holmijait, elmosogat minden nap... stb... Nem ellened szeretnék beszélni, de napi 9 óra meló nem a világ vége... Áttérve párodra, szerintem egy férfinak képesnek kell lennie ellátnia magát, ha ez a neki nem megy, akkor valószínűleg kiskorában kinyalták a seggét otthon. Ülj le vele, beszéljétek meg, hogy ki mit csinál. Ha eléggé férfinak érzi magát, akkor tegyen meg érted annyit, hogy nem készít ki még jobban, mikor hazaérsz... Igenis vállaljon részt mindenből. (Fiúk ne olvassák tovább :D) Tehát a férfiaknál beválik a "jutalomfalat"... Ajánld fel neki, hogy ha ezt meg azt megcsinálja mire hazaérsz, akkor ezt meg azt kapja érte... "Bónusz" :D
2010. jún. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
54%
A kedves válaszoló is dolgozott vendéglátásba. Kedves másik válaszoló. Ha nem tudod a szitut, ne itélkezz a másik fölött.
2010. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim válasza:
60%
Nem lusta vagy, hanem boldogtalan... Ha boldog lennél, 9 óra melózás nem készítene ki annyira, hogy ezt ne legyél képes megcsinálni vagy munka előtt vagy munka után...
2010. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem, lusta vagy, emeld fel a feneked az ágyból, majd a lábadat is emeld fel és egy jókora fenékberúgást eszközölj ;)....nem kell házicselédnek lenni ;)
2010. jún. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
78%

Ez a "más nő is ezt csinálja" meg "a nőknek ez a dolguk" felfogás tartja fenn a mai patriarchális társadalmat a férfiak (és férfias pozíciók pl főnökök) privilégiumaival együtt. Meg kell ettől szabadulni, mert burkolt és nyílt elnyomáshoz vezet.


Ebben az esetben pl. nyilvánvaló, hogy nem a Te feladatod az ő pólóinak a vasalása, sőt, a kupit sem lehet rád fogni, és pont. Állj elé, mondd meg szépen, hogy "márpedig mostantól drágám a te dolgod lesz, hogy nagyrészt rendet tarts, mert én többet dolgozom házon kívül." :)

2010. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
82%
22:34-es, itt nem arról van szó, hogy ne lenne ereje egy pólót kivasalni, hanem, hogy hol van megírva, hogy csak neki szabad. Amúgy ha strapás az ember munkája, akkor nincs joga hazaérve nem nekiállni robotolni, hanem relaxálni?
2010. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
76%
"A férfiaknak meg az a dolguk, hogy eltartsák a családot, tehát ezután eltartasz szépen":>
2010. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
80%

két hét sexmegvonás, és úgy vasal mint a kisangyal ^^


amúgy sosem értettem ezt a munkamegosztás dolgot, ha különélne megcsinálná...csináljátok úgy: mindenki a maga "szemetét"..vagyis, te csak azt mosogasd el amiből te ettél, és így tovább..előbb utóbb csak rájön hogy nem szaladgálhat három hetes koszosruhában..-.-"

2010. jún. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!