Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is lusta vagyok,...

Szerintetek is lusta vagyok, ha napi kilenc ora megfeszitett munka utan nem vasalom ki a parom poloit?

Figyelt kérdés
Kb egy honapja, hogy egyetlen szabadnapom sem volt.Vendeglatasban dolgozom, szoval folyamaton talpalok, mikor este hazaerek, kb annyira van erom, hogy lezuhanyozzak, es beajuljak az agyba.Hetente szoktam nagytakaritast csinalni, viszont kozoltem vele, hogy a ruhait nem fogom kivasalni, csinalja meg o maganak.(Hozzateszem, o ulomunkat vegez a sajat studiojaban, regel 11re megy, azan 12:30-kor haza, 3-kor vissza, es este fel nyolckor vegez.Ja, es hetente ket napot nem dolgozik, akkor a strandon sutteti magat.)Ennek ellenere allandoan piszkal, hogy kupi van a lakasban, stb.Es szerinte mas nok is igy elnek, hogy munka utan otthon dolgoznak.Ez ok, de amit nem ert meg, hogy nekem nincsegy szabadnapom se, es nem is lesz oktoberig!!Szerintetek normalis??
2010. jún. 30. 21:26
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
98%
Próbálj a büszkeségére hatni. Pl. milyen érzés, hogy egy nő többet dolgozik nála és még ki is szolgálja, mint egy gyereket...
2010. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

A pólót semmi értelme kivasalni, meg mást sem. Azt hittem, csak lányoknak van ilyen vasalási rögeszméjük, de úgy látszik, a párodnak is.


Annak, hogy nem végzel el valamilyen munkát, ebben az esetben a vasalást a lustaság csak az egyik lehetséges oka, de most valóban arról van szó. Nincs hozzá, kedved, fáradt vagy, stb. Más kérdés, hogy a lustaság ebben az esetben egyáltalán nem a szokásos pejoratív módon értendő, hanem teljesen természetes igényként. Naná, hogy fáradt vagy.

Egyébként meg, mint már mások rámmutattak, nem kell sztereotípiákból kiindulni. Nem tartozik a nők általános társadalmi feladatai közé a vasalás. Ha megteszed, az egy szivesség részedről, amit nem várhat el. Ha mégis elvárja, keressen magának olyan társat.

Fontos neked, hogy azok a pólók ki legyenek vasalva?

Fontos neki, hogy azok a pólók ki legyenek vasalva?

Ha igen, mit tesz érte?

2010. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
96%
LOL, azt én is elfelejtem néha. De mivel az én ruhám, adok magamnak egy szép, díszkeretes IJ kártyát, és kimosom még1x.
2010. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
En regebben mindig kivasaltam minden ruhat, mert amugy szeretek vasalni, de most nincs ra idom, se kedvem.Es a fozesen kivul semmit nem kellett itthon csinalnia.Szoval lehet, hogy kicsit el lett kenyeztetve.De nekem valahogy termeszetesnek tunt, hogy most majd besegit o is, dehat nem igy lett...
2010. jún. 30. 21:54
 15/39 anonim ***** válasza:
83%

nem,szerintem a sarkadra kellene állnod és pasiddal kellene közölnöd,hogy nem a cselédje vagy,hanem a társa...az én párom sosem várná ezt el tőlem,sőt,kérés nélkül segít és szerintem így a normális.Nem a múltban élünk,ahol a nőnek tényleg csak a házmunka volt a dolga-és ezt akkor jogosan is várta el a férj,hanem a jelenben,ahol a nő is megdolgozik a pénzért-szóval nem értem,hogy MIÉRT NEKED kellene kivasalnod az Ő PÓLÓJÁT?Miért,mert nő vagy?Én nem tűrném az 100...

21/L

2010. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
15%

Én is dolgozok, de nekem nem esik nehezemre, hogy 2 perc alatt kivasaljak egy pólót, ha már egyszer az én felsőmet is ki kell vasalni.


Amúgy nem vagy lusta,inkább csak kényelmes és emancipált.

A lustaság nem itt kezdődik.

2010. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Utolso, nalam a vasalas nem ket percig tart...szerintem jogosan bosszant, hogy ami nekem pluszmunka, azt o a szabadidejeben kenyelmesen el tudna vegezni, es megsem csinalja meg, sot fel van haborodva.Amugy irtam az elobb, hogy azelott semmit nem kellett csinalnia, ez nem arra vall szerintem, hogy annyira kenyelmes lennek...
2010. jún. 30. 22:08
 18/39 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagy lusta, megértem, hogy már semmit nem tudsz este csinálni, a párod viszont egy lusta dög. Én is napi 8-9 órát dolgozom, szintén rohangászós munkahelyen, hazaérek, főzök valamit, összepakolok, majdnem minden nap megy a mosógép, ezekkel végzek kb. 9-re. Ekkor zuhany, majd kb. éjfélig jön a munkám itthon végzendő része. És reggel 5-6-kor kelek. Szóval ez sem egy leányálom. És még mellette egyetemre is járok.:-) Vasalnivaló nálunk is van mindig, épp most végeztem egy adaggal.
2010. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
62%
a kedves válaszolónak szerintem fogalma sincs mit jelent az álló munka...az ő baja,ha rabszolga és nem feleség.A pasi szerinted mégis miért nem csinálhatja meg ugyanúgy?Hát,vannak itt is érdekes emberek...ő bajuk.
2010. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kapcsolatok 80%-ban dolgozik a férfi és a nő is... nálunk megosztott a házimunka... ő az aki mindent szétpakol, én meg az, aki mindent össze :P na jóóóó, rossz poént félretéve, mikor elegem lesz, akkor mondom neki, hogy " Szivem......... boldoggá tennél, ha az edényeket elpakolnád evés után. Ha nem megoldható, akkor megcsinálom én" Hat rá, mert tudja, hogy én is egésnap melózok, neki is ugyanannyi bepakolni a mosogatógépbe, mint nekem...
2010. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!