Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is ezt éreznétek vajon?

Ti is ezt éreznétek vajon?

Figyelt kérdés

Nos még volt munkahelyem addig spóroltam.

Eü.betegségem miatt rokkantnyugdíjat kapok. De ellátom magam nem szorulok ápolásra.


Szüleimnek két vállalkozása van ahol segítek illetve éjjel 3 órát dolgozok segítek apunak. Ezekért semmit nem kapok. De ami az üzletekben kaphato azert nem kell fizetnem, sokszor vásárolnak nekünk cuccokat főz nekunk anyu.


Barátnőmmel élek a lakás is az ő segítségükkel lett, benne van az én pénzem de nem én vagyok a tulaj.


Tesóm is otthon dolgozik de ő fizut kap és ugyanazokat megkapja mint én. Nem vagyok féltékeny csak haszontalannak erzem magam es nincs látszata..


Ök azt mondták h ez a fizetés úgymond h nem kell fizetnem a cuccokért 30f


2019. jan. 29. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem beszéled meg ezt a szülökkel? Egyszerüen megmondod, hogy jelentesnek be téged is és adjanak fizetést is - márcsak a nyugdíjigényed miatt is értelmesebb ötlet.
2019. jan. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Igen, jó volna letisztázni a dolgokat. Így gyakorlatilag "zsebbe" fizetnek téged, hivatalosan fizetést nem kapsz (nem tudom, ennek gondolom te utána néztél már: a rokkantnyugdíj mellett lehet bejelentett állásod? Ha igen, milyen támogatások járnak a téged foglalkoztatóknak?).

A te általad elvégzett munka minősége és mennyisége kb. egyezik a tesód által elvégzett munkával?

2019. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A ket vállalkozás kozul hol ide hol oda kell mennem. Havi 18 nap éjjelente is dolgozok 3 v 4 órát utana tovabb nappal.


A nyugdíj mellett lehet munkahelyem. A munkám nem rosszabb mint tesómé.

2019. jan. 29. 11:12
 4/11 szántóvető ***** válasza:
19%
szerintem az a fő gond hogy szegény vagy minimális jövedelemmel,és nem jutsz egyről a kettőre annak ellenére sem hogy dolgozol.mennyi a havi jövedelmed?hány éves vagy?amíg részleteket nem írsz addig csak a találgatás marad.elképzelhető hogy tényleg szar életed van,ez esetben nem csoda hogy haszontalannak találod az életedet.
2019. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Minimálbér a nyugdíjam..30vagyok.
2019. jan. 29. 11:42
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha testvéred kap fizetést, akkor neked is kéne kapni. Ez így igazságos, hiszen te is ugyanúgy dolgozol, mint a testvéred.
2019. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ülj le velük, hogy szeretnéd, ha rendesen bejelentenének, mint a testvéredet.
2019. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szántóvető ***** válasza:
60%

98e Ft rokkantnyugdíj 10 év munkaviszonnyal?persze.

annyit tudok javasolni hogy képezd magad olyan irányba amellyel el tudsz helyezkedni megváltozott munkaképességűként is.

2019. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Sokadszorra írod ki ezt a kérdést.


A látásoddal van baj, ezért kapsz rokkantnyugdíjat (bár úgy emlékszem, egyik szemedre rendesen látsz), a barátnőd meg az állása mellett műkörmös mellékállásban, és téged zavar, hogy emiatt időnként hazautazik a szülei falujába.

A szüleidtől meg üdítőket kapsz, meg efféléket. Pedig a napközbeni és éjjeli munkával együttvéve kb. megvan a 7-8 óra munkád.


Előre mondom, hogy kb. hasonló válaszok fognak érkezni, mint a legutóbbi kérdésednél.


Látjátok, milyen rendes vagyok, megkíméltem mindenkit egy csomó kérdés feltevésétől és a kérdezőt a válaszolástól.

:DDDDDDDDDD

2019. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy mit kapsz, de rokkantsági nyugdíjat biztosan nem, mert az az ellátási forma 2012-ben teljesen megszűnt. Korodnál fogva még rokkantsági ellátást sem kaphatsz, max. rehabilitációs ellátást vagy rokkantsági járadékot + vakok személyi járadékát (ha tényleg a szemed a gond, ahogy előttem írta valaki).

Ezen ellátások mellett lehet dolgozni, ha a szüleid nem jelentenek be, akkor keress olyan állást, ahol igen. Sok helyen alkalmaznak csökkent munkaképességű embereket.

2019. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!