Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon a válókereset beadása...

Vajon a válókereset beadása segítene?

Figyelt kérdés

Férjemmel nagyon megromlott a kapcsolatunk.

Javasoltam neki még év elején, hogy menjünk tanácsadásra. Nekem esett, hogy ez milyen ciki, mit gondolnak majd róla, ha megtudják, meg hülyeség. Azóta számos taktikát kínáltam neki, ma pl. azt, hogy ok akkor csináljunk úgy, mint két idegen, akinek tetszik a másik, éljük bele magunkat, hogyan viselkednénk egy ilyen helyzetben, ha a másik meghódítása a cél.

Sajnos ebből is veszekedést kreált.

Én már nem tudom, mivel próbálkozzak. Van egy másfél éves gyerekünk, házaséletet egyszer éltünk a fogantatása óta.

Már életkedvem sincs.

Utólag úgy érzem, a lánykérést csak én provokáltam ki. Talán el sem akart venni feleségül (5 év után már idejének éreztem).

Életkedvem se lenne, ha nem lenne a gyerek.

Itt bőgök és azon gondolkozom, beadom a válókeresetet.

Akkor majd el tudja dönteni, hogy akarja-e végre a tanácsadást vagy inkább egy külön életet.

Mit gondoltok?


2017. dec. 28. 11:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
45%
A válókeresetet akkor add be, amikor el akarsz válni. Komolyan gyereket nevelsz ennyi ésszel?
2017. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Én már régen beadtam volna, mert ez nem házasság, ami nálatok van.


2. A férjed nem fog megváltozni, mert nem is akar változtatni, neki megfelel, hogy van kivel veszekedni, ha ideges és van, aki mös-föz rá.


3. A gyereknek meg nagyon rossz példát mutatsz, ha ilyen megalkuvó kapcsolatban maradsz.

2017. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%
Anyám 30eve el apámmal elmondasa szerint mar a hivatalos házasság megvolt de a templomba ott hagyta volna szive szerint apámat. Alkandoan csak vitaztak. Anyám legnagyobb boldogsaga mi azaz a lanyai vagyunk. De nekünk fajt a napi veszekedesadagot vegighallgatni
2017. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Ha neki fontosabb az, hogy mit szólnak a tanácsadáshoz,mint,hogy segítséget kérjen és rendbe tegyétek a kapcsolatotokat,akkor nem hiszem, hogy ez fontos lenne neki.


De mondjuk, hogy mások előtt nem szívesen beszél a problémáiról. Akkor ő miben látja a megoldás kulcsát? Vagy szerinte nincs is gond? Próbálkozik valahogy javítani a helyzeten?

2017. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 sanyinak ***** válasza:
100%

Lesz hová költöznöd? Tervezd is meg az új életedet a gyerekkel!

Ha nem muszáj, akkor ne szenvedj tovább mellette!

2017. dec. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Van hová mennünk, külön lakásba akár.

Még egy kicsit várok, meghúzom magam, hagyom, hátha ezúttal kezdeményez... Amiket hibáimként mindig sorol, megpróbálom orvosolni (gyakran támad nekem és illet jelzőkkel, én rá soha nem aggattam jelzőket), ha ez is összedől, nincs más választásom, mint beletörődni a helyzetbe.

2017. dec. 28. 12:05
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjem a kisebbik lányunk (1 éves) fogantatása óta egyszer lett volna hajlandó szexelni velem és még a megoldásért sem próbálna tenni, csak veszekszik és már rég beadtam volna nem érdekelne senki véleménye.
2017. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Az emberek meg az eszük (hiánya)...
2017. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

Ide vezet az, amikor "kikényszeríti" valaki a házasságot, mert már ideje volt szerinte.Amelyik férfi házasságot akar, az bizony magától kéri meg a leendő feleségét.De itt ő is hülye volt, minek vett el akkor téged, ha nem állt készen rá.

Én nem várnék a csodára, mert az nem lesz.Elkényelmesedett, és így elvan melletted, sza..rik ő arra te mit akarsz.Az sincs kizárva máshol dug, csak te nem tudsz róla.Ezért sem célja, hogy megjavuljon a házasságotok.

Mire vársz még?Tapsra?

2017. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Húgomnál válás lett az első házasság vége, mikor a gyerek 2 éves volt... Szüleim évekig nehezteltek rá emiatt, nem érdekelte őket, hogy milyen volt a férje a valóságban. Az én férjem is imádják. Össtességében nem rossz ember. De egy teljesen más ember, mikor másokkal beszél. Amint kettesben vagyunk, nem ugyanaz, jön a mogorva énje.

Én sem vagyok tökéletes, de az a baj, hogy megbeszélni nem lehet vele semmit, mert kompromisszumra nem hajlik. Ezért is akartam tanácsadást, hogy egy kívülálló személy segítségével ássunk le a mélyre és segítsen rendet tenni köztünk, mert láthatólag kettőnknek nem sikerül.

A szex régóta nehéz kérdés, számtalanszor lettem visszautasítva, terhesség alatt pedig ő maga mondta, hogy ne, mert ez nem normális dolog... Nekem szülés után a felépülés kicsit tovább tartott az átlagosnál, de azóta is mindig csak én próbálok kezdeményezni. Ő max. a fejemhez vágja, hogy nincs semmi, de nem tesz érte, már nem is akarja szerintem. Értem én, hogy gyerek mellett nehéz, de nem ennyire...

Igen, a véksőkig reménykedem.... Lehet ezért hülyézni, de ha beadom a válópert, akkor nem játszásiból, hanem viselem a következményeket.

2017. dec. 28. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!