Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon a válókereset beadása...

Vajon a válókereset beadása segítene?

Figyelt kérdés

Férjemmel nagyon megromlott a kapcsolatunk.

Javasoltam neki még év elején, hogy menjünk tanácsadásra. Nekem esett, hogy ez milyen ciki, mit gondolnak majd róla, ha megtudják, meg hülyeség. Azóta számos taktikát kínáltam neki, ma pl. azt, hogy ok akkor csináljunk úgy, mint két idegen, akinek tetszik a másik, éljük bele magunkat, hogyan viselkednénk egy ilyen helyzetben, ha a másik meghódítása a cél.

Sajnos ebből is veszekedést kreált.

Én már nem tudom, mivel próbálkozzak. Van egy másfél éves gyerekünk, házaséletet egyszer éltünk a fogantatása óta.

Már életkedvem sincs.

Utólag úgy érzem, a lánykérést csak én provokáltam ki. Talán el sem akart venni feleségül (5 év után már idejének éreztem).

Életkedvem se lenne, ha nem lenne a gyerek.

Itt bőgök és azon gondolkozom, beadom a válókeresetet.

Akkor majd el tudja dönteni, hogy akarja-e végre a tanácsadást vagy inkább egy külön életet.

Mit gondoltok?


2017. dec. 28. 11:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetet. Én 4 éve váltam el. Nálunk nem hirtelen döntés volt a házasság sem. 4 éve jártunk már amikor elvett. 7 évet voltunk házasok, tehát 11 évig voltunk együtt. nálunk mondjuk kifejezetten az elhidegülés volt a válás oka, egymással éltünk de nem egymással, hamem csak mellette. Két évig csak kerülgettük egymást. Mikor végre leültünk és átbeszéltük, hogy ez így már nem mehet tovább, tulajdonképpen igazából akkor jöttem rá, hogy két évig semmit egyikünk sem lépett azért, hogy jobb legyen. Ő sem én sem. Egyértelmű volt a válás. Én nem csaltam mondjuk meg, de utólag tudod mit bánom. Lett volna lehetőség a 11'év alatt .... Ha nem ragaszkodunk ahhoz máshogy is alakulhatott volna lehet más mellett lehet nem, de persze ott volt a közös lakás a jogi herce-hurca. És valóban nehéz döntés a válás.

4 év után mai napig nem bántam meg hogy elváltunk. Jobb külön és nem készítjük ki egymást.

Amit leírtál az már rég nem házasság, csak jóformán lakótársak vagytok.

2017. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Szilveszteri huncutkodás sem lesz... Azt mondja, tuti fáradt lesz meg felébred a gyerek ezt meg kell előre tervezni.... Rákérdeztem. Van barátnőd? Reakció:

"Jaj már dehogy.... Pont az év utolsó napján kell kérdezni ilyeneket?"

A pont előtti részt komolyan mondta. A másodikat furán mosolyogva.

Szerintetek megcsal?

2017. dec. 31. 15:53
 23/24 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg.
2017. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Szerintem megcsal
2018. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!