Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyunak van igaza, vagy nekem?

Anyunak van igaza, vagy nekem?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most végzetem el az első évet egyetemen. Vidéken lakok, körülbelül 200 km-re Budapesttől, de Pesten járok egyetemre. Szinte minden hétvégén hazajártam, ez nem kevés pénzbe került, mert vonatról át kellett szállnom buszra, majd megint busz... De hazajártam ilyen sokszor, mert imádok itthon lenni a családommal és a legjobb barátnőmmel is csak hétvégén tudtam együtt lenni. Meg anyukám is mindig mondta, hogy jöjjek nyugodtan, a pénzen ne múljon, ő nagyon örül nekem, ha jövök.

Most nyár van, és erre a két és fél hónapra hazaköltöztem, szóval elvileg csak szeptemberben kéne visszamennem Pestre. Viszon év közben ott is nagyon jó barátokat szereztem, és szeretnék velük is találkozni nyáron... eddig a vizsgaidőszak vége óta (2 hete) egyszer utaztam oda 2 napra, és most hétvégén is menni szeretnék. Anya meg ki van akadva, hogy minek pazarlok el annyi pénzt vonat meg buszjegyre, mikor most nem muszáj, és szinte meg akarja tiltani, hogy elmenjek, mondván "legalább egy hónapig maradj a seggeden". Csakhogy a legjobb barátnőm külföldön van 2 hónapra, rajta kívül más itthon nincs nagyon, akivel sokat lehetnék nyáron... a pestiek meg hívnak mindenhova, velük nagyon jó nyaram lehetne, ha néha felugranék (mondjuk 2 hetente pár napra), de anyu folyton leszid, ha szóbahozom, hogy ne pazaroljak a pénzzel. Ráadásul egy fiú is van Pesten, akivel még nem járunk, de úgy érzem alakulnak már a dolgok, és nagyon rosszkor jött ez a nyári szünet... :(

A pénzzel a helyzet a következő: tudom, nem vagyunk gazdagok, de kényelmesen élünk, attól nem mennék csődbe, ha néha fizetném az utazás költségét, ráadásul a SAJÁT PÉNZEMBŐL, mert az egyetemen kapok ösztöndíjat, és egy-egy alkalomra munkát is vállalok, amiből már összejött egy kis pénz. Anya mégis mindig azzal jön, hogy a család pénzét szóróm el, pedig a nyári programjaimra egy fillért sem kérek tőle...


2010. jún. 30. 13:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
szerintem nem azt akarja az anyja, h ne menjen sehová, csak nem szereti látni, h baxod a pénzt. Te fizeted az összes megélhetésedet? Az albit/kolit, évközbeni kaját? Mert ha igen, akkor tényleg nincs joga visszatartani. Ha a saját keresetedet meg csak elbaxod, ami kell meg megveszi anyuci, akkor van!
2010. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg egy 18 év feletti személynek nem is kell engedély kérni h menejen vagy ne.Felnőtt basszus.Én a szülöket nem értem párszor :miért nem fogják fel hogy egy 18 19 éves embernek már van saját élete barátai ,párja,és nem csak a család létezik,hiszen ő is lassan saját családot alapít majd ,persze nem felejti el a régit,a szüleit csak neki is van élete,és ha erőszakol a szülő csak még jobban menekülni fog szegény,elhidegülés stb lesz a vége, aranyközépút,szeretem a gyermeke,de nem megfojtani akarom a szeretetemmel.
2010. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, az miért pénz-elbacáz, hogy vesz egy retkes vonatjegyet, hogy találkozhasson a barátaival, meg a szerelmével?
2010. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Mert 1-2 naponta ingázik több ezerért... ha ennyi a jegy, akkor miért nem marad egy helyen 1-2 hétig? Aztán 1-2 hetet a másik helyen?
2010. júl. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
62%
Talán mert ott vannak a barátai párja,és nem anyuci alegfiontosabb már az életében.Sokan meg szószerint menekülek otthonról a megfojtás miatt,és inkább hazudoznak h nekelljen még hétvégére se haza menniük.
2010. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
62%
És ha saját pénze ,üljön a négyfal között nyáron a szerettei nélkül kalitkában?Amúgy meg 18 éves régen nincs kérdés h mehet e vagy nem valaki.Amúgy az ilyen szülők el érik h a gyerek haza telefonál hónapokig.
2010. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Akkor meg minek rohangál haza 2 nap után??? Maradjon 1-2 hétig a haverokkal, pasival, stb.
2010. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
62%
javított :haza se telefonál.
2010. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
62%
talán mert anyuci addig sír a telefonba vagy érzelmi zsarolás miatt.uncsitesóm is igy volt aztán sarkára állt havonta jár haza akkor se szívesen.
2010. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azoknak, akik azt kérdezik, miért csak 1-2 napra megyek, és miért nem maradok akkor Pesten pár hétig: hát a szállás... Kollégista vagyok, onnen meg ugye nyáron ki kell költözni.


Aki szerint pént elb...ás, ennyi erővel én is többször mondtam évközben anyunak, hogy most akkor fent maradok hétvégére, akkor megspórolom azt a pénzt legalább, de akkor meg mondta, hogy a pénzzel ne törődjek, jöjjek haza, nagyon hiányzom stb. Szóval ha akkor nem tartotta felesleges pénznek...

2010. júl. 1. 17:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!