Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyunak van igaza, vagy nekem?

Anyunak van igaza, vagy nekem?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most végzetem el az első évet egyetemen. Vidéken lakok, körülbelül 200 km-re Budapesttől, de Pesten járok egyetemre. Szinte minden hétvégén hazajártam, ez nem kevés pénzbe került, mert vonatról át kellett szállnom buszra, majd megint busz... De hazajártam ilyen sokszor, mert imádok itthon lenni a családommal és a legjobb barátnőmmel is csak hétvégén tudtam együtt lenni. Meg anyukám is mindig mondta, hogy jöjjek nyugodtan, a pénzen ne múljon, ő nagyon örül nekem, ha jövök.

Most nyár van, és erre a két és fél hónapra hazaköltöztem, szóval elvileg csak szeptemberben kéne visszamennem Pestre. Viszon év közben ott is nagyon jó barátokat szereztem, és szeretnék velük is találkozni nyáron... eddig a vizsgaidőszak vége óta (2 hete) egyszer utaztam oda 2 napra, és most hétvégén is menni szeretnék. Anya meg ki van akadva, hogy minek pazarlok el annyi pénzt vonat meg buszjegyre, mikor most nem muszáj, és szinte meg akarja tiltani, hogy elmenjek, mondván "legalább egy hónapig maradj a seggeden". Csakhogy a legjobb barátnőm külföldön van 2 hónapra, rajta kívül más itthon nincs nagyon, akivel sokat lehetnék nyáron... a pestiek meg hívnak mindenhova, velük nagyon jó nyaram lehetne, ha néha felugranék (mondjuk 2 hetente pár napra), de anyu folyton leszid, ha szóbahozom, hogy ne pazaroljak a pénzzel. Ráadásul egy fiú is van Pesten, akivel még nem járunk, de úgy érzem alakulnak már a dolgok, és nagyon rosszkor jött ez a nyári szünet... :(

A pénzzel a helyzet a következő: tudom, nem vagyunk gazdagok, de kényelmesen élünk, attól nem mennék csődbe, ha néha fizetném az utazás költségét, ráadásul a SAJÁT PÉNZEMBŐL, mert az egyetemen kapok ösztöndíjat, és egy-egy alkalomra munkát is vállalok, amiből már összejött egy kis pénz. Anya mégis mindig azzal jön, hogy a család pénzét szóróm el, pedig a nyári programjaimra egy fillért sem kérek tőle...


2010. jún. 30. 13:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
45%
Á, nekem is ezt csinálja. Ma volt az utolsó vizsgám, már felhívott, hogy holnap délelőtt akkor haza is mehetek. Hogy valami dolgom lenne esetleg? Kit érdekel? Hogy megünnepelném a vizsgaidőszak végét a barátommal/csoporttársaimmal? Kit érdekel? Aztán ha hazamegyek, az egész abból fog állni, hogy nem csinálok semmit, ülök a 40fokban magamban otthon míg dolgoznak, hogy változatos legyen a napom főzhetek és moshatok nekik, ha meg hazajönnek különféle hülyeségekért fognak lecseszni. (pl. miért fordítva teszem le a mustárt) Szuper nyár lesz!
2010. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
ne menj haza,vagy pisztolyal kényszerítenek?ha már az induláskor görcsölsz minek mész,én sose megyek oda ahol nem érzem jol magam,ha már előre gyomorgörcs van h de szar lesz otthon akkor ott valami nem stimmmel,ne légy mazohista,mond meg h késöbb mész ,mert ünnepelni akarsz a barátaiddal,elvégre felnött vagy és nem bábú,ha nem értik meg,nincs miről beszélni.
2010. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
14.30 én mondtam neki, de kb szarik rá nagy ívben. Mi dolgom van nekem még? Eleget voltam ott. Állandóan ezt csinálják. Már előre félek, hogy megyek és lecsesznek, hogy miért nem keltem fel hamarabb, hogy hamarabb érjek haza. (Amúgy dolgoznak, szóval tök mindegy, de belekötnek.) Néha arra gondolok, hogy kettétöröm a sim-kártyámat és soha többé arra sem megyek.
2010. jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
24%
Előző ha dolgozol már és van miből élned,ne menj többé oda,törd ketté azt kártyát,gondolom boldog család lehetttek ha igy mész haza.sajnállak.És megértelek.
2010. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
45%
Én ezt a dolgot 18 évesen elintéztem,megmondtam h 18 vagyok innentől kezdve az életem az enyém,nincs beleszólás,vélemény tanács lehet de nemvagyok bábú,nálam be jött szuper a viszonyunk.Amúgy ha egy szülő értelems belátja h ha bezárja a gyereket a burokba az még jobban menekülni fog belőle.
2010. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
12%
Nem ilyen rendszeres fix, de van. Viszont ha hazamegyek azt sem tudom csinálni onnan. Nem is értem. De magamat, sem, hogy minek megyek?
2010. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
44%
nekem azon a mondaton borult a bili hogy azt mondtam hogy ott van az életem és a szertteim fent(sulitársak,lakótársak pasi)!üvöltés volt,de aztán megértettem velük h önnáló lény vagyok akinekmár meg van a saját kis élete,megértették azóta nincs gond,tanácsot adnak,de nem probálnak erőszakkal lenyomni,és maguk melett tartani.Mert tudják h akkor ugyis elveszítettek volna.
2010. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
44%
ne menj ,dolgozz inkább,légy önállő ,különben ugyis elnyomnak majd,sok és leláncolnak maguk mellé sok sikert,az elhatározás az első legfontosabb lépcső a szülöktől való leválásban,ami nem mindig egyszerű és nem mindig vita,harc és fájdalom mentes.
2010. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
23%
amúgy a legnagyobb probléma az h aki boldog családban él felse merül bennne a golndolat: h miért ne menne,ergo szeret menni haza ha teheti minnél többet.Szóval nálatok vmi biztos h nincs rendben.
2010. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
22%
14.12es válasza mondjuk nem tudom miért van lepontozva, szerintem mikor egy 20éves embernek az anyja ilyeneket mond, hogy ne menjen el otthonról, meg így meg úgy, akkor az a legnormálisabb válasz, hogy "na persze, hagyjál már".
2010. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!