Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen anya az ilyen?

Milyen anya az ilyen?

Figyelt kérdés
Ha te gimiben félénk lennél, szinte szociális fóbiád lenne, és nem nagyon barátkoznál a többiekkel, és egy szülői értekezleten azt mondaná az osztályfőnök név nélkül, hogy van az osztályban egy gyerek, aki nem fogad el semmi segítséget és nem lehet kommunikálni vele (nem rád), de az anyád úgy jönne haza a szülői értekezletről, hogy nagyon elszégyellte magát miattad, mert azt hitte, rád mondják, akkor te milyen kapcsolatban lennél a továbbiakban az anyáddal? Nem megkérdezi, hogy mi a gond, mit tudna segíteni, hanem szégyenli magát miattad.
2010. jún. 28. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégelje! Segítsen átlépni a helyzeten, adjon ötleteket, ne szégyenkezzen mert nem változtat sokat.
2010. jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tila_Tequila ***** válasza:
100%

Rosszul esne, az biztos... De lehet nem gondolt bele, hogy segítségre lenne szükséged.

Én megmondanám neki, hogy nem rólam beszélt az ofő, és hogy miért ennyire "kedves" velem, hogy szégyelli magát miattam? Mégiscsak a gyereke vagyok...


15/L

2010. jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Levonnám a tanulságot, hogy rá nem számíthatok.
2010. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én megkérdezném azt hogy hogyan jutott erre a következtetésre. Ha valóban nem rólad van szó akkor rosszul ítél meg téged. Ha te vagy az a szocfóbiás (bár én ezt a megnevezést már túlzásnak vélem), akkor milyen lépéseket akar ez ügyben megtenni, mert szégyenkezéssel nem sokra megy. Illetve a szégyenérzete mellett meg kellett volna kérdeznie, hogy nem e a lányáról/fiáról van e szó, s milyen eszközökkel lehet segíteni.

Az, hogy a szülő elképzel valamit a gyerekéről még nem biztos, hogy az a valóság. Sokan még saját magukat sem ismerik, nemhogy mást. :(

2010. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Őt minősíti, hogy magával van elfoglalva, amikor neked van problémád.
2010. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani, mint az előttem szólóak; rosszul esne és nem bíznék meg benne.
2010. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!