Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg vele?

Hogy értessem meg vele?

Figyelt kérdés

A férjemről lenne szó. Annyira mindennek az árát nézi, hogy az már sokszor kiborító. Addig jó mindenkinek, amíg ő nem tudja, hogy mi mennyibe kerül, és hogy hány forintunk van éppen. Ha nyaralni akarunk menni, előbb beszélem meg a főnökvel, mint vele. Ha le kell cserélni a szemüvegét, 1 nappal előbb bemegyek a boltba, hogy másnap kb mikor megyek a férjemmel, és nagyon kérem őket, árat semmire se mondjanak. Megnézik a szemét, kiválasztják a keretet, és a piszkos anyagiaknál derül ki, hogy menni kell a gyerekért, halálosan szomjas vagyok, és vizért küldöm, vagy bármi, csak ő menjen onnan. Ruhát úgy veszek neki, hogy méretre, és ő nincs ott. Cipőt, szintén. Nem tulzás, ha azt mondom, hogy azzal sincs képpen, hogy mennyi egy kg kenyér.


És elvileg kap karácsonyi pénzt. Kb egy havi fizetés összegét. Mivel jövőre le akarom cserélni a mosógépet, megbeszéltük, hogy akkor előrehozzuk, és lecseréljük ebből a pénzből. Elvileg hétfőn lesz ebből a pénzből valami, de ő már most nézi a gépeket a neten. Mivel erőlteti a témát, elmondtam neki, hogy mit várok egy mosógéptől. Természetesen erről sincs lila gőze sem, hiszen nem ő mos. Ha mellényúlunk, nem ő szív évekig.De az neki mindegy. Minél olcsóbb legyen az a lényeg. Természetesen ne legyen az egekben az ára, én sem a legdrágább holmit akarom megvenni. Hanem ami ár/érték arányban megfelelő, és ki is tudjuk fizetni.Melleseleg nem is sürgős a dolog, hiszen a jelenlegi mosógépünk is működik, és tisztára mos, viszont nincs öblítőillata a ruháknak, nem energiatakarékos, és nagyon hangos. Ötletem sincs, ebből hogy tudnám kihagyni, mert vagy veszekedés lesz, és azt a gépet vesszük a végén, amit én akarok. Vagy ráhagyom, és az új gépünk nem lesz jobb, mmint a régi, vagy nem veszünk semmit. Mit javasolnátok, mihez tudnék így kezdeni?



2018. dec. 14. 22:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de ha mindig kiveszed a kezéből a dolgokat, honnan kéne tisztában lennie az árakkal? Nem tudja, mennyi egy kiló kenyér? 16 év alatt nem fordult elő, hogy leugrott a kedvedért a boltba? Elég szégyen, de nem neki, hanem neked.

Ha ennyire kiszolgálod, hogy nem kell tisztában lennie hétköznapi dolgokkal se, akkor miért várod, hogy majd a nagyobbakat tudni fogja?

Ha abban a hitben élnék, hogy pàrezer forintból bevásárolsz egy hétre, mert anyu úgy csinálta harminc éve... nos, akkor én is kiakadnék a százezer forintos mosógépen.

Ezen már baromi nehéz lesz javítani, de azért próbáld meg: ne kezeld gyerekkènt, vond be a mindennapi pénzügyekbe is, a gépet meg együtt válasszátok ki, hogy ár-érték arányban jó legyen.

2018. dec. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam már bevonni. Mindig elhül a dolgokon. Vele úgy a legkönnyebb, hogy ha nem tud beleszólni az árakba. Persze mikor meglesz a gép, pár nap, és ő fogja a legjobban dicsérni.
2018. dec. 15. 17:58
 13/13 anonim ***** válasza:

Akkor meg ha szerinted az a legkönnyebb, hogy hülyének nézed és gyerekként kezeled a férjed, mi a kérdés?

Vedd meg, amit akarsz, nyeld le a balhét, és várd hogy pár nappal később örömködjön ő is.

Ez ugyan nem megoldás, de remekül elodázhatod vele a problémát, ahogy eddig is tetted.

2018. dec. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!