Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg vele?

Hogy értessem meg vele?

Figyelt kérdés

A férjemről lenne szó. Annyira mindennek az árát nézi, hogy az már sokszor kiborító. Addig jó mindenkinek, amíg ő nem tudja, hogy mi mennyibe kerül, és hogy hány forintunk van éppen. Ha nyaralni akarunk menni, előbb beszélem meg a főnökvel, mint vele. Ha le kell cserélni a szemüvegét, 1 nappal előbb bemegyek a boltba, hogy másnap kb mikor megyek a férjemmel, és nagyon kérem őket, árat semmire se mondjanak. Megnézik a szemét, kiválasztják a keretet, és a piszkos anyagiaknál derül ki, hogy menni kell a gyerekért, halálosan szomjas vagyok, és vizért küldöm, vagy bármi, csak ő menjen onnan. Ruhát úgy veszek neki, hogy méretre, és ő nincs ott. Cipőt, szintén. Nem tulzás, ha azt mondom, hogy azzal sincs képpen, hogy mennyi egy kg kenyér.


És elvileg kap karácsonyi pénzt. Kb egy havi fizetés összegét. Mivel jövőre le akarom cserélni a mosógépet, megbeszéltük, hogy akkor előrehozzuk, és lecseréljük ebből a pénzből. Elvileg hétfőn lesz ebből a pénzből valami, de ő már most nézi a gépeket a neten. Mivel erőlteti a témát, elmondtam neki, hogy mit várok egy mosógéptől. Természetesen erről sincs lila gőze sem, hiszen nem ő mos. Ha mellényúlunk, nem ő szív évekig.De az neki mindegy. Minél olcsóbb legyen az a lényeg. Természetesen ne legyen az egekben az ára, én sem a legdrágább holmit akarom megvenni. Hanem ami ár/érték arányban megfelelő, és ki is tudjuk fizetni.Melleseleg nem is sürgős a dolog, hiszen a jelenlegi mosógépünk is működik, és tisztára mos, viszont nincs öblítőillata a ruháknak, nem energiatakarékos, és nagyon hangos. Ötletem sincs, ebből hogy tudnám kihagyni, mert vagy veszekedés lesz, és azt a gépet vesszük a végén, amit én akarok. Vagy ráhagyom, és az új gépünk nem lesz jobb, mmint a régi, vagy nem veszünk semmit. Mit javasolnátok, mihez tudnék így kezdeni?



2018. dec. 14. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom esküvő előtt is ilyen volt.. ..

.

2018. dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem. Eskem-beskem előtt rosszabb volt. És 16 éve vagyunk együtt, nem ezért fogunk elválni, nem ezért fognak repkedni a csészealjak. Attól még bosszant.
2018. dec. 14. 23:20
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem rakjátok félre a pénzt és ne vegyetek egyelőre semmit. Hihetetlen hogy valaki ennyire fillérb@. zó legyen.

Párom is hasonló volt, nem mert pénzt költeni, de megtanitottam, hogyan tud takarékoskodni, azóta jobb a helyzet. Az tény és való, hogy az árak hihetetlenul6az egekben vannak, ami elég szomorú.

2018. dec. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy pl. olyan családban nőtt fel, ahol ezt látta, nagyon megtanították vele, hogy minden fillért meg kell becsülni?

Racionális érvekkel nem tudom mennyire lehetne meggyőzni: "igen, ennyibe kerül az adott termék, de szükségünk van rá", pl. a szemüveg bár drága, de nagy segítség...

Ha párszor szembesítve lenne azzal, hogy pl. valami amire nagyon vágyott, miután árat mondtak, nem lenne megvéve, hátha hatna...

2018. dec. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen volt a családja gyermekkorában. Amit tudok,hogy az apja külföldön dolgozott, ő az anyjával volt itthon. Az anyja is dolgozott. Elvileg nem voltak pénzszűkében. Az apjától soha nem hallottam, hogy nem kell, mert drága. Most is azt mondja: ami kell, az kell. Az anyja sem problémázott soha.
2018. dec. 15. 09:06
 6/13 A kérdező kommentje:
Mikor megismerkedtünk, élelmiszerből is pl mindig a legolcsóbbat vette. Pedig náluk otthon tele volt a hűtő a finomabbnál finomabb étellel. Időbe telt, míg megértette, hogy lehet, hogy a legolcsóbb, viszont xar az étel, akkor megy a kukába. Nem ér vele semmit. Ha a legolcsóbb mosószert veszi, abból valószínüleg többet kell használni. Nem mindig a legolcsóbb a jobb. Igen, van, hogy én is azt veszem, de akkor azért mert az nekem/nekünk az bevált. Pl a legolcsóbb mosogatószertőr annyira kiszárad a kezem, hogy a bőröm berepedezik, és vérzik. Akkor már venni kell egy nem is annyira olcsó kézkrémet, hogy helyrehozzam. A 2 eggyütt drágább, mintha eleve azt a mosogatószert vesszük, ami bár nem a legolcsóbb, viszont a kezemet nem teszi tönkre. Amúgy az sem drága, 450 ft/l. Ja, és abból kevesebbet kell használni egy mosogatáshoz, mint az olcsóból.
2018. dec. 15. 09:18
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Oszinten? Ilyen sz@revovel oda sem alltam volna es csak rosszabb lesz.
2018. dec. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez az egyetlen rossz tulajdonsága van. Nem iszik, nem csal meg, nem drogozik, nem veri szért a családot, kedves, figyelmes, jó apa, szorgalmas.
2018. dec. 15. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy persze hogy nem érti az árakat ha mindig más vásárol, intézkedik helyette. El kell küldeni őt nagy bevásárolni teljesen egyedül. Apám is ilyen volt soha sem értette hogy anyukám hogy tud ennyit elkölteni a boltba meg hogy mi gyerekek biztos másra költjük a pénzt ebéd helyett.
2018. dec. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi nállunk úgy történt ez hogy anyám is gépet kért karácsonyra apámtól, ők úgy csinálták hogy mind a ketten nézegették neten és a boltban is,márkában és az árban meg egyeztek közösen, végül anyámé volt az utolsó szó mivel ő fog mosni.
2018. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!