Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele?

Hogyan értessem meg vele?

Figyelt kérdés
2 hét múlva megszületik az első babánk, itthon vagyok, a férjem dolgozik napi 8 órában. Jól vagyok, csak már fáradékonyabb és nem minden esik jól, ennek ellenére minden munkát elvégzek itthon. Viszont jól esne, ha néha elmosogatna a férjem, felporszívózna, vagy nem kéne megszólítani, hogy ne menjen be cipővel a frissen takarított szobába. Megkérdezem tőle, hogy elpakolta-e a kaját a hűtőbe, amire az a válasz, hogy ne szólongassam, ne legyek zsorvás. Nem tudom, hogy lehetne vele megértetni, hogy ez nem szólongatás, hanem arra próbálnék rávilágítani, hogy nem vagyok rabszolga. Mindig megsértődik, amikor szóba kerül ez a téma,és még én érzem magam rosszul, hogy mindig ezen lovagolok,de ez így tarthatatlan.
2017. aug. 15. 08:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%

Te választottad. Készülj fel, ha megszületik.a gyerek, akkor is mindent neked kell csinálni, de ez van.

Ne mondd, hogy most lett ilyen, mert nem hiszem el .

Változni 90 százalék, nem fog, kösd fel a gatyád, szar éveid lesznek ha vele maradsz.

2017. aug. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
És nem érdekel, ha lepontozol, de érdekes, a párom nem nekem esik ha kérem, hanem megcsinálja, mert szeretne segiteni, ahol tud.
2017. aug. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy az ábra is mutatja, de bizony rabszolga vagy.

És nagyon úgy fest az is maradsz, akárhogy is potyogtatod majd a gyerekeket.

2017. aug. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem szoktam senkit lepontozni,csak mert elmondja a véleményét. Mivel én is dolgoztam,nem tűntek fel annyira ezek a hiányosságok,illetve akkor több mindent csinált, most valószínűleg úgy gondolja, hogy itthon vagyok, ráérek, csak én ebben nem kívánok partner lenni.
2017. aug. 15. 09:05
 5/24 anonim ***** válasza:
44%
Nincs is jobb időpont elválni, mint amikor megszületik az első gyerek.
2017. aug. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Kedves #1-2, nem azért fognak lepontozni, mert te frankón megmondod az igazságot és ez nem fog a kérdezönek tetszeni, hanem azért mert nem a kérdésre válaszoltál, hanem "jól megmondtad neki". Ergo, nem hasznos a válaszod, mert nem jutott vle közelebb a megoldáshoz. azt írtad le, amit ö is tud és váltiztatni szeretne.


Kedves kérdezö, beszélned kell vele szépen, nyugodtan. El ekll mondanod, hogy nem bírod, hiába szeretnéd és szükséged van a segítségére, ha továbbra is tiszta gatyában akar járni, meleg kaját akar enni és tiszta lakásba szeretne hazajönni. És ezután még több dolgod lesz a picivel, és neki is. Közös az életetek, közös a gyermek, közösek a tennivalók, közösen kell megoldani.

Ha nem segít, úgy is rendben, de akkor az ö dolgaira nem marad energiád és idöd, hiszen most a legfontosabb dolgod a kisbabád és vele járó tennivalók.

2017. aug. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
3%
Kérdező (#4) ",illetve akkor több mindent csinált, most valószínűleg úgy gondolja, hogy itthon vagyok, ráérek, csak én ebben nem kívánok partner lenni." - miért, talán nem vagy otthon, és nem érsz rá? Ha valamit nem bírsz megcsinálni, azt meg meg kell mondani, egyértelműen.
2017. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
#7 Te örülnél, amikor evés után tányér, evőeszköz ott maradna az asztalon a morzsával együtt, mondván, hogy majd te elteszed? Mindezt úgy, hogy a mosogató kb 2 lépéssel van arrébb, és aznap azzal foglakoztál, hogy makulátlan legyen a lakás, főztél, mostál, ruhát hajtogattál... Ilyenekre is gondolj. :-)
2017. aug. 15. 09:37
 9/24 anonim ***** válasza:
66%
Nektek nem kellett volna gyerek. Neked mar van egy amugy is, ott a ferjed. Kb. a gyerek elso szulinapjara fogod ezt a valasig megunni.
2017. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
utolsóval értek egyet, te lettél a férjed anyja (is)
2017. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!