Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele?

Hogyan értessem meg vele?

Figyelt kérdés
2 hét múlva megszületik az első babánk, itthon vagyok, a férjem dolgozik napi 8 órában. Jól vagyok, csak már fáradékonyabb és nem minden esik jól, ennek ellenére minden munkát elvégzek itthon. Viszont jól esne, ha néha elmosogatna a férjem, felporszívózna, vagy nem kéne megszólítani, hogy ne menjen be cipővel a frissen takarított szobába. Megkérdezem tőle, hogy elpakolta-e a kaját a hűtőbe, amire az a válasz, hogy ne szólongassam, ne legyek zsorvás. Nem tudom, hogy lehetne vele megértetni, hogy ez nem szólongatás, hanem arra próbálnék rávilágítani, hogy nem vagyok rabszolga. Mindig megsértődik, amikor szóba kerül ez a téma,és még én érzem magam rosszul, hogy mindig ezen lovagolok,de ez így tarthatatlan.
2017. aug. 15. 08:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
73%

Én rövid ideig voltam háztartásbeli, akkor minden házimunkát elvégeztem, mivel a barátom volt a kenyérkereső. De még így sokszor magának vasalta az ingeit, mert azokra kényes volt, stb. Most, hogy dolgozom, megosztjuk a házimunkát.

Szerintem, amikor az ember egyedüli kenyérkereső hatalmas stressz nehezedik rá, és ez frusztrálja, tudom, hogy a terhesség sem leányálom. Ki tudja milyenek a munkatársai is, ugráltatják-e bent, tömegközlekedésbeli stressz, stb. De most ő kaparja ki a gesztenyét. Írod, hogy amikor dolgoztál, megcsinált dolgokat. Lehet normálisan lekommunikálva jobban hallgatna rád.

2017. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
83%
Érdemes lenne egy párkapcsolati coach-hoz elmennetek, ahol egy külső személy előtt, keretek között elmondanátok egymásnak a sérelmeiteket, és aki segítene nektek kialakítani a célravezető kommunikációs formákat. Erre intelligens emberek esetén már 2 alkalom is elég, sok hónapnyi állandó feszültségnek lehet elejét venni ezzel a kis befektetéssel. Mindenesetre tanulmányozd az asszertív kommunikációt, ne a másikat minősítsd, hanem a saját érzéseidet közvetítsd, ne kérj számon, ne szólíts fel. Másképp értelmezi ő ugyanazt a mondatot, amit te csak egy egyszerű kérdésnek 'elpakolta-e a kaját', az számára számonkérés, rosszallás, egy verbális pofon. A humor, a könnyedség, a csináljuk együtt segíteni hívás sokat segít. A gyerek születése utáni időkre már most egyeztetni kell, arra a helyzetre senki nincs felkészülve. Akkorra fontos, hogy ne akarj mindent makulátlanra, mert az egész nem ér annyit.
2017. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
63%
#20 nem gondolom, hogy házsártos lennék...nyilván nem tetszik, ha csicskának néznek és ezt szóvá is teszem..nem abban a korban élünk már, amikor az asszony neve kuss! Ha valami bajom van inkább elmondom, mint hogy püffögjek és ha kérdezi azt válaszoljam, hogy semmi..így mi oldódna meg? Hál' istennek engem megmentett az olyan embertől aki nem képes egy kapcsolatban kompromisszumokra és együtt működésre! Nem tudom hány éves lehetsz, de valószínűsítem, hogy fogalmad sincs milyen egy normális párkapcsolatban élni, ahol egyik fél sem alárendelt a másiknak!
2017. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
23%

Nem fog besegiteni a gyereknél, ha beteg lesz, akkor elmegy a szeretőjéhez kurogatni.


Őszinteség.

2017. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!