Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele?

Hogyan értessem meg vele?

Figyelt kérdés
2 hét múlva megszületik az első babánk, itthon vagyok, a férjem dolgozik napi 8 órában. Jól vagyok, csak már fáradékonyabb és nem minden esik jól, ennek ellenére minden munkát elvégzek itthon. Viszont jól esne, ha néha elmosogatna a férjem, felporszívózna, vagy nem kéne megszólítani, hogy ne menjen be cipővel a frissen takarított szobába. Megkérdezem tőle, hogy elpakolta-e a kaját a hűtőbe, amire az a válasz, hogy ne szólongassam, ne legyek zsorvás. Nem tudom, hogy lehetne vele megértetni, hogy ez nem szólongatás, hanem arra próbálnék rávilágítani, hogy nem vagyok rabszolga. Mindig megsértődik, amikor szóba kerül ez a téma,és még én érzem magam rosszul, hogy mindig ezen lovagolok,de ez így tarthatatlan.
2017. aug. 15. 08:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%
Jajj istenem, az emberek mennyire ostobák tudnak lenni, ha párkapcsolatról van szó.
2017. aug. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Hogy? Van egy szép szád, ami arra is szolgál, hogy kommunikálj. Leulsz vele beszélgetni. Elmondod neki, hogy szeretnéd, ha többet segítene, mert ha megszületik a baba az első pár hónapban, kifejezetten több segítségre lesz szükséged. Amúgy én nagyon nem vagyok annak híve, hogy minden a nő dolga a ház körül, a férfi igen is segítsen!
2017. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
35%
Nem kellene összekeverni a napi feladatokat a nem-napi feladatokkal!Hiába sorolod fel,hogy mennyi dolgod van,mert amit minden nap megcsinálsz,az a nap 24 órájára nem sok.Főzöl.Mosogatsz.Esetleg boltba mész.Ennyi.A takarítás meg a mosás nem tartozik a napi teendők közé.Takarítani heti egyszer.Mosni heti kétszer elég.Szerintem veled van baj.Úgy tűnik,hogy a férjed rendetlen.Ebből az következik,hogy nem egy rabszolgahajcsár.Csak Te viszed túlzásba a házimunkát és ha nem tennéd,nem lenne következménye.Kétféle ember van: Aki evés után rögtön elmosogat meg az aki nem aggódik addig,míg tud elővenni tiszta tányért,evőeszközt.Utóbbi a vacsora vagy ebéd után leül újságot olvasni vagy tv-t nézni.Emészteni.
2017. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező (#7) "Te örülnél, amikor evés után tányér, evőeszköz ott maradna az asztalon a morzsával együtt," - tudod, én pont lex...om, ahogy szerencsére a párom is, egyikünk se rendmániás... majd lekerül, amikor bepakoljuk a mosogatógépet (valamelyikünk, amelyikünk épp nekiáll) és kész, nehogy már egy ilyenen kezdjünk stresszelni. Tudod, nem véletlenül vagyunk együtt 20 éve...
2017. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
#13 Igazad lehet a túlzásba vitellel kapcsolatban, ebbe még nem gondoltam bele. A ruháim is élre hajtva, színek szerint vannak a szekrényben, szeretem a rendet. Talán kicsit lazábban kellene vennem a dolgokat és nem annyira a maximumra törekedni. :-)
2017. aug. 15. 10:31
 16/24 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező (#15) pont ezt javaslom én is... a maximalizmus és a kisgyerek együtt életveszélyes kombó...
2017. aug. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%

A legrosszabb párosítás, amikor egy rendmániás és egy rendetlen él közös fedél alatt. Megőrjítik egymást és mindkettő folyamatosan zaklatott.

Te adj egy kicsit lejjebb ebből a diliből, a férjedet meg próbáld meggyőzni, hogy ne legyen ennyire "lezser"

Találkozzatok középen és akkor kevesebb lesz a konfliktus!

2017. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
93%
Kedves kérdező. Apukám is ezt csinálta,mikor mostoha anyum megszülte neki a húgomat. Apukám eléggé elfoglalt. Építkezési vállalat... szóval magától értetődőnek vette,hogy mostoha anyum a terhesség alatt és a terhesség után is, a munkahelyen és otthon is gürizik. Ez addig nem változott,míg nem lett elege mostoha anyumnak. Azzal vetett végett ennek a tévhítnek,hogy vitába keveredett apummal. Kiabált vele és a szeme elé vetette,hogy minek érzi magát. (egy rabszolgának,szoba asszonynak és stb.) Míg mostoha anyum nem borult ki és nem sértődött meg, addig apum fel sem fogta. Azóta minden más. Talán... neked sem szimplán beszélned kellene vele,mert arra (mint írtad) megsértődik. Talán,ha megmutatnád neki,hogy milyen is ez valójában, miközben egy baba van benned és rosszul létek kerülgetnek,akkor felnyílna a szeme. Te sem vagy egy robot,hanem egy élő érző emberi lény. .... Bár nem tudom. Csak egy ötlet. ..
2017. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk már nincs ez.. idővel rájött, hogy nem szórakozom...pl mikor fent hagyta a szennyesét a fürdőszobában vagy a szobában rendszeresen, akkor mondtam neki, hogy addig amíg nincs a szennyestartóban nem rakom be mosni, nem hitte el..kb 2 hétig rohadt a padlón a rövidnadrágja.. mikor felakarta venni kérdezte, hogy miért nincs kimosva, én meg mondtam neki, hogy nem nőtt lába, hogy bemásszon a szennyestartóba egyedül...vagy amikor porszívóztam, felmostam, szőnyeget sikáltam, főztem stb és végig trappolt az egész lakásban koszos cipővel kb minden nap/épitőiparban dolgozik/ akkor azt mondtam neki, hogy adja már meg a lakás/ház címét ahol dolgozik, mert amikor készen van és levonulna odamegyek és /bocsi/ odasz*rok a közepére, mert ő is így becsüli és tiszteli az itthoni munkám/akkor még itthon voltam a lányommal, most lassan 4 éves/ én szivesen megcsináltam/om a házimunkát, akármilyen fáradt vagyok, de nem mindegy, hogy elvárja tőlem hogy meg legyen csinálva vagy nem...van hogy ő főz és takarít mikor minden második szombaton dolgoznom kell és ő van itthon a lányunkkal, hogy vasárnap csak együtt legyen a család, fordítva is így van...sok idő és vita volt amíg idáig eljutottunk...bár ez embertől is függ, ha szeret annyira hogy változtasson akkor változni fog..viszont, ha már most így viselkedik mi lesz, ha megszületik a baba? Hozzá teszem nekem sem tűnt fel amíg nem lett gyerekünk, mivel nem ültem otthon, hanem dolgoztam ő is én is így azt az időt amit együtt töltöttünk nem ilyenekkel foglalkoztam...viszont mikor beszorúltam a 4 fal közzé, akkor és ugyanabban a körforgásban teltek a napjaink akkor még a plüss mackóba is belekötöttem..mindenképp beszéljétek meg nyugodtan, hogy mi a bajod és ne csak akkor említsd meg neki, mikor épp fent áll a probléma, hanem pl este is szóba hozhatod neki, hogy ez így nem oké most sem sem pedig ha megszületik a pici...
2017. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
27%
#19: Isten mentsen az ilyen házsártos nőktől...
2017. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!