Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki örököl, ha nem vagyunk...

Ki örököl, ha nem vagyunk összeházasodva?

Figyelt kérdés

A párommal 42 éve vagyunk együtt, de vallási okokból nem házasodtunk össze, és semmi egyéb hivatalos.


Nekem korábbi kapcsolatomból vannak felnőtt gyerekeim (az házasság volt, elváltunk), mostani párommal viszont nincs közös gyerekünk. És a páromnak egyáltalán nincs gyereke.


Neki két nővére meghalt már, azoknak sincsenek utódai, szülei sem élnek, hanem csak unokatestvérei.

A legközelebbi unokatestvéreivel jó a kapcsolata, de szerintem csak az örökség miatt jópofiznak a párommal.


KÉRDÉSEM:

Ilyen hosszú nem hivatalos együttélés után, ha a párom halna meg előbb, akkor lehetek én az örökös, vagy a bájolgó rokonai visznek majd mindent?


(Beszéltünk már róla, hogy írjunk mindketten végrendeletet, de nem nagyon hajlik rá. Azt mondja ne aggódjak még ilyenek miatt. Szerintem csak nem akar haragot a rokonaival.)


Mit tehetnék, hogy bebiztosítsam magam?

Vagy ha sose lesz hajlandó végrendelkezni a javamra és véletlen meghal, akkor tehetek valamit, hogy enyém legyen a ház? (A ház egyébként az ő saját tulajdona, amit örökölt szüleitől, én csak ott éltem vele és rengeteg munkát és pénzt áldoztam már bele.)


2018. nov. 3. 06:39
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
90%

Ha a férfi nem gondoskodott az élettársáról, nem alapított haszonélvezetet a lakásra, nem hagyott végrendeletet, akkor az örökösöknek miért kéne gondoskodniuk egy kvázi idegenről?

Érdekes, hogy akik az állam által biztosított intézményrendszert (házasság) elutasíjták, azok követelik az állam által biztosított rendszert (törvényes öröklés)

2018. nov. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
84%
Nem akar haragot a rokonokkal, de téged simán bizonytalanságban tart, hogy akár az utcára kerülhetsz. Szép kis kapcsolat.
2018. nov. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
12%

Nem válaszoltál a kérdésemre, tehát ismét felteszem:

Elvárod, hogy a párod végrendelkezzen a javadra, hogy majdan te örököld meg a házát.

Te cserébe, mit hagysz majd a párodra, ha te halsz meg előbb??!

Te is hagysz rá pl. egy házat vagy más ingatlant?

2018. nov. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

A nagyobb értékek (amibe én is pénzt és munkát áldoztam), azok az ő nevén vannak eleve, és minden értékem, holmin nála, mivel ott élek. Szerintem elég egyértelmű.


Még az előző kapcsolatomból van a nevemen valami földterület, de azt a gyerekeimre hagyom. Ha a páromra hagynám, majd én és ő is meghal, akkor még az is esetleg a rokonaié legyen, ami a gyerekeimet illeti?

A páromnak van elég nyugdíja, ha semmije nem lenne, akkor is elélne...

A ház pedig sokkal inkább illetné az én gyerekeimet, mint az ő rokonait, akik alig néznek feléje...

2018. nov. 5. 09:00
 35/42 anonim ***** válasza:
85%
Ezt így elmondtad neki? Mert konkrétan, nemhogy a gyereked nem fog örökölni, de még te is mehetsz az utcára. Tényleg nem értem ezt a kapcsolatot.
2018. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
70%
Mit nem értesz rajta? A kérdező ahelyett, hogy vett volna magának egy saját lakást, inkább a párja otthonába fektette a pénzét és az energiáját egy közös otthon reményében. Csak ugyebár ez csak a pár mindkét tagjának életében "közös" otthon, mivel jogilag a férfié a lakás. Én teljesen megértem a kérdezőt. Egy fél élet pénzét és munkáját ölte egy olyan ingatlanba, amihez jogilag semmi köze. Érthetően aggasztja a dolog. És hogy mit hagy a férfire, ha ő hal meg előbb? Nos azt a 40 év pénzét és munkáját, amit a férfi ingatlanába fektetett.
2018. nov. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó! Mit nem értesz?!

Attól, hogy csak most ébredt rá a kérdező, hogy 42 évig hiába mosogatott a férfi házában, attól még nem lesz az övé a pasas ingatlana.


Magyarul: hiába mész ki pl. Angliába mosogatni, attól még nem kerül egy idő után a nevedre London.

2018. nov. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
75%
De ha pénzt is tett bele, pl ablakcsere, fűtéskorszerűsítés, akkor jogos az igénye a házra, vagy inkább a ház egy bizonyos hányadára. Viszont bizonyítani szinte lehetetlen. Úgyhogy a kérdező vagy meggyőzi a párját, hogy írjon végrendeletet, vagy arra ébred, hogy fél életét azzal töltötte, hogy számára a párja rokonainak a házát gondozta.
2018. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
25%
...ahol 42 évig INGYEN lakott!!
2018. nov. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:

szia, nálunk ugyanez van, csak fordítva.

a ház az én örökségem,csak az én nevemen van, sajnos közös gyerekünk nincs, így végrendeletet írunk,hogy a páromnak haszonélvezeti joga legyen a házra míg él,mert a testvérem gyerekei fogják örökölni.Bár mi a papírt azért írtuk,hogy a párom gyereke még véletlenül se örökölhesse a házat (ez egy hosszú történet,komoly oka van) viszont az én örököseim nehogy kitegyék az utcára.

2018. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!