Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki örököl, ha nem vagyunk...

Ki örököl, ha nem vagyunk összeházasodva?

Figyelt kérdés

A párommal 42 éve vagyunk együtt, de vallási okokból nem házasodtunk össze, és semmi egyéb hivatalos.


Nekem korábbi kapcsolatomból vannak felnőtt gyerekeim (az házasság volt, elváltunk), mostani párommal viszont nincs közös gyerekünk. És a páromnak egyáltalán nincs gyereke.


Neki két nővére meghalt már, azoknak sincsenek utódai, szülei sem élnek, hanem csak unokatestvérei.

A legközelebbi unokatestvéreivel jó a kapcsolata, de szerintem csak az örökség miatt jópofiznak a párommal.


KÉRDÉSEM:

Ilyen hosszú nem hivatalos együttélés után, ha a párom halna meg előbb, akkor lehetek én az örökös, vagy a bájolgó rokonai visznek majd mindent?


(Beszéltünk már róla, hogy írjunk mindketten végrendeletet, de nem nagyon hajlik rá. Azt mondja ne aggódjak még ilyenek miatt. Szerintem csak nem akar haragot a rokonaival.)


Mit tehetnék, hogy bebiztosítsam magam?

Vagy ha sose lesz hajlandó végrendelkezni a javamra és véletlen meghal, akkor tehetek valamit, hogy enyém legyen a ház? (A ház egyébként az ő saját tulajdona, amit örökölt szüleitől, én csak ott éltem vele és rengeteg munkát és pénzt áldoztam már bele.)


2018. nov. 3. 06:39
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Hazassag pont erre lett kitalalva...

Utcara tehetnek a rokonok

Lattam mar tobb ilyen esetet az egyik foldonfuto lett a tarsa halala utan.

Sajnaltuk de torbeny az torveny

Hazassag gondoskodas arrol akit szeretsz

2018. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
19%

Itt mindenki a lakás tulajdonosát savazza.

Viszont lenne egy kérdésem a kérdező felé. Egyoldalúan csak a párod végrendelkezzen a javadra?

A kölcsönösség és az egyenjogúság nevében, te milyen vagyonelemeket ajánlasz fel cserébe a párodnak, ha te halnál meg előbb??!

2018. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
90%
#22 Ő 42 éven keresztül pakolta bele a saját vagyonkáját a másik házába, amihez jogilag semmi köze. Ez nem elég?
2018. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
25%
42 évig nem fizetett lakbért. Ez nem elég?
2018. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
72%
Miert kellett volna lakbért fizetnie egy párkapcsolatban, utolsó?
2018. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
78%
Lakbért kellett volna fizetnie? :D Érdekes felfogásod van egy párkapcsolat működéséről, valószínűleg nem volt még benne részed soha.
2018. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Ezt olvasgads végig.

[link]

2018. nov. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező nem fog örökölni. Az örökösök pillanatok alatt az utcára tehetik. A bíróság (ha arra kerül a sor) pedig azt fogja figyelembe venni, hogy az örökhagyó nem végrendelkezett a kérdező javára, tehát nem akarta, hogy ő örököljön.
2018. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

"42 évig nem fizetett lakbért. Ez nem elég?"


NEM, NEM ELÉG!!!!


Ugyanis a párja meg nem fizetett neki a háztartás vezetéséért, ha ezt elszámolnák, akkor egy szinten lennének.

2018. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Talan olvastatok ti is, hogy az uj hajlektalan torveny miatt elsokent birosag ele kerult no is tizenvalahany ev elettarsi kapcsolat utan kerult az utcara,amikor az elettarsa halala utan,a ferfi gyerekei kidobtak a lakasbol.
2018. nov. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!