Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unoka örököl? (Magyarázat lent? )

Unoka örököl? (Magyarázat lent? )

Figyelt kérdés

Bocs, nem engedte kiírni röviden.


Van egy ember, akinek van 2 vagy több gyereke.

Mindegyik gyerekétől vannak unokái.

Az egyik gyereke meghal.

Az elhunyt gyerek gyerekei örökölnek?


Csak mert vicces lenne, ha igen.


2017. aug. 3. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Vègrendelet szerint (ha van) akkor örökölhet
2017. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi vicces, annak a gyermeknek az örökrésze, aki meghalt, a gyerekeire száll a része tehát természetesen ilyenkor az unokák örökölnek.

(Én is így örököltem a nagyszüleim vagyonának egy részét az elhunyt apám után, a többi részt megkapták apám testvérei.)

2017. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És le lehet mondani erről?
2017. aug. 3. 20:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden örökségről le lehet mondani.
2017. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Amíg a nagyszülő él, addig tőle nincs mit örökölni, csak az elhunyt szülőtől örökölnek...

Természetesen ha a nagyszülőnek is eljön az ideje, akkor az elhunyt gyermekét illető rész az unokákra száll, és igen, bármilyen örökségről le lehet mondani.

2017. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De ez azért mekkora ökörség már. Na mindegy. Köszönöm a válaszokat. Azt hittem, ez csak vicc.
2017. aug. 3. 21:04
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

De miért lenn ökörség?

Ha elhunytak a szülők akkor a gyerekek örökölnek. Ha valamelyik gyerek előbb meghal mint a szülők, akkor annak gyerekei vagyis unokái örökölnek. Ez nem ökörség, csak megkapják az apjuk / anyjuk jogos örökségét. Mi ebben a vicces? Egyáltalán nem vicces az, ha a szülők túlélik a gyerekeiket.

2017. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mert anyukámat illette volna meg az örökség. De tudom, hogy lemondott volna róla a testvérei javára, úgyhogy én is le fogok.

Azért vicces, mert nekem nem hiányzik ez az egész. Mert emiatt lehet menni ügyvédhez. A gyerekeket illet minden, engem hagyjanak ki ebből.


Hogy ha meg én meghalok, és nincs valami szuperbiztos drága aláírás egy közjegyzőtől, akkor előkotorják valahonnan a 23 éve nem látott apámat, hogy kapja meg, amit anyu összegyűjtött, mert "egyenesági öröklés", nem a tesóm kapja, akit illetne.


Ennek semmi értelme. Az egész rendszer hülyeség.

2017. aug. 3. 21:25
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Lehet neked hülyeség, sok milliónak nem az. Ha nem kérsz édesanyád örökségéből akkor mondj le a nagynénik/ nagybácsik javára. De ezért kár volt kérdést kiírnod.
2017. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

"akkor előkotorják valahonnan a 23 éve nem látott apámat, hogy kapja meg, amit anyu összegyűjtött, mert "egyenesági öröklés"

Meggyőződésem, hogy be kellene vezetni az iskolákban a PTK és a családjog oktatását, mert sokkal fontosabb lenne az ismerete, mint sok mai tantárgy.

A házastárs nem EGYENESÁGI rokon, hanem "csak" közeli hozzátartozó, egészen mások a rá vonatkozó öröklési szabályok, mint pl az egyeneságiakra.

2017. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!