Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unoka örököl? (Magyarázat lent? )

Unoka örököl? (Magyarázat lent? )

Figyelt kérdés

Bocs, nem engedte kiírni röviden.


Van egy ember, akinek van 2 vagy több gyereke.

Mindegyik gyerekétől vannak unokái.

Az egyik gyereke meghal.

Az elhunyt gyerek gyerekei örökölnek?


Csak mert vicces lenne, ha igen.


2017. aug. 3. 20:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

De apám nekem egyenesági rokonom. Én örököltem anyukám után, és ha meghalnék, az apám kapná, hiába van testvérem. Házastársról szó sem volt.


Csak azért tettem ki a kérdést, mert tegnap megjelent az egyik nagybátyám, hogy mit tervezek tenni a pénzzel. Ő már temeti a nagypapámat, és kíváncsi volt, hogy én is lemondok-e a pénzről, mint anyu. De bennem fel sem merült, hogy örökölnék.

2017. aug. 4. 10:57
 12/14 anonim ***** válasza:
2017. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 kovpet ***** válasza:

"Én örököltem anyukám után, és ha meghalnék, az apám kapná, hiába van testvérem."


Ha még el akkor.

Amúgy az örökség visszautasításához nem kell ügyvéd vagy drága procedúra, simán kijelented a hagyatéki tárgyaláson, hogy visszautasítod és ennyi, akkor nem örökölsz. Csak nem értem, hogy ez miért jó neked, de ez már nem az én dolgom, persze :)

2017. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Anyukám is lemondani tervezett, én is azt teszem.


Csak az a baj, hogy a hagyatékira sem akarnék elmenni. Hogy ha nem mondják, hogy volt testvérük, vagy hogy a testvérüknek vannak gyerekei, akkor a közjegyző nem is tudja. Nálunk sem csinált semmit, azért kapta meg a jó sok pénzt, hogy hangosan felolvassa, amit mi magunkban is el tudtunk volna.

2017. aug. 4. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!