Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el a nők, hogy...

Miért várják el a nők, hogy egy harmincas férfinak legyen háza, lakása?

Figyelt kérdés

Ezt a megállapításomat az internetes társkeresés tapasztalatai alapján szűrtem le.

(tisztelet a kivételnek!)

Válás után, anyagi megfontolásból költöztem a szülőkhöz és ez egy átmeneti állapot. Én még attól ember vagyok, hogy most ép ilyenek a körülményeim és mert ezt a megoldást választottam az albérlet helyett.

Szóval nem értem, mi ez a nagy elvárás egyes hölgyek részéről, anélkül, hogy ismernék az előzményeket.

(ne a házért, lakásért keressen társat)


2010. jún. 24. 20:06
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

Jól van, én elfogadom, ahogy ti gondolkodtok.

Az a férfi jobb akinek van lakása és emiatt el van adósodva? Vagy napjaink férfijai és női annyira ügyesek, hogy mindenki tuti lábakon él?

Itt amennyi munkanélküli férfi van, sokuk külföldöt is megjárta és mégsem tudtak összeszedni egy lakást, vagy házat, azokkal mi van?

De, ahogy olvastam a hozzászólásokat, az, hogy van egy férfinek lakása, az nem garancia semmire. Attól még lehetnek nagy tartozásai.

Most komolyan, hová tűntek az emberi értékek?

Fordítsuk meg a témát, mer vannak harmincas nők is, akinek nincsen lakásuk, sőt sokan örülnek ha munkát találnak (itt vidéken), akkor azzal nem szabad megismerkedni, bármennyire is jó vele eltölteni egy napot, egy hetet? A férfinek meg legyen lakása, ahová ő beköltözhet?


Jó veletek ez a beszélgetés, komolyan jókat irtók a felvetéseimre:-)

2010. jún. 25. 21:04
 42/48 anonim ***** válasza:
Engem már csak az érdekel,hol éltél az elmúlt 10 évben és hol van az a pénz,amit kerestél....egy minigarzonra miért nem tellik a válás után?
2010. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

16:28, jó amit írtál.

Arra nem gondoltál, hogy lehet szerelmes beléd egy férfi önmagadért? És egyáltalán nem érdekli, hogy mid van?

Természetesen szerencsés, és örömteli, hogy ennyi anyagi javad van, de attól, még egy férfi lehet nagyon kedves, udvarias, támogató, dicsérő, hogy épp nincsen semmije.

Nem kell a rosszra gondolni, hogy a lakásod miatt keresik veled a kapcsolatot.


Tudjátok ismerek egy férfit (munkahelyemen ő volt a biztonsági szolgálat vezetője), aki tönkrement és az utcán élt, Próbált munkát találni és az utcáról járt be dolgozni egy építkezésre. Tehát nem volt jó állapotban ez időtáj.

Egy nő megkérdezte tőle az utcán, hogy kér-e valamit, ő azt kérte beszélgessenek. A beszélgetés alatt a nőnek szimpatikus lett ez a férfi és rá jött, hogy egy értékes férfiről van szó.

Egy év múlva összeházasodtak! A férfinek semmije nem volt, míg a nő jól menő könyvelő irodát vezetet. Ennek már jó tíz éve és azóta boldogan élnek és a férfi mindent megtesz ezért a nőért, a felségéért.

És ez valós eset, ismerem őket.

Az ilyen gondolkodású emberek egyre ritkábbak, de én ezt tartom normálisnak, legyen az illető nő, vagy férfi.

Természetesen nem kel velem egyet érteni.

2010. jún. 25. 21:17
 44/48 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagy? A nullából vetünk magunknak lakást, minden segítség nélkül.

Természetesen banki hitel kellet, hozzá.

Váláskor a lakás eladásra került, abból ki kellet fizetni a bankot, a fennmaradó részen osztoztunk ketten.

Ez az összeg elég valamire, de hogy lakást is lehessen belőle venni, ahhoz kell mellé hitel.

Sokat gondolkodom, vegyek-e garzont? Megéri-e nekem, ha megint tartozom egy banknak? Vagy egy kisebb nyaralót vegyek? Vagy fektessem be ezt az összeget? Végül úgy döntöttem várok és gyűjtök hozzá.

Gondolkodom azon is, hogy albérletbe megyek és nem verem magam hitelbe, így rugalmasabban tudok mozogni, ha a munka miatt kell.

Megtehetem, hisz magam vagyok, nincsen család, tehát most megtehetem, hogy átgondoljam.

Közben ismerkedem, mert miért ne, de mivel nem köt ide egy lakás, ezért ha pld az ország túlsó felében találok társat, akkor nagyobb a mozgás terem, mintha ide kötne egy lakás, hitelestől.

2010. jún. 25. 21:28
 45/48 anonim ***** válasza:
Nem is értek Veled egyet!Elváltam,3 gyereket nevelek egyedül.Van lakásom,autóm.Keményen megdolgoztam mindezért.Szerinted bedobnám a közösbe?A másik semmit nem hoz és talán még tartásdíjat is fizet?!Nem vagyok anyagias,várom az igazit,de bizonytalanba nem megyek bele!
2010. jún. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

Kedves 3gyerekes anyuka. Nem is kértem én tőled ilyent:-))) Csak felvázoltam egy másik nézőpontot.

Biztos ügyes vagy, emelem a kalapomat előtted, hogy mindezt össze tudtad hozni magadnak. De nem mindenki ennyire ügyes, és attól még azok is emberek.

2010. jún. 25. 21:37
 47/48 anonim válasza:

16.28-as vagyok.Bevallom,az én álláspontom is igencsak közelít a 3gyerekes anyukáéhoz.Itt nem is az a probléma,hogy nincs lakásod,hanem maga az egzisztencia,ami ugye mindenki esetében más és más.Egyébként,amit teszel,az teljesen ésszerű,és érthető.Nálad nem az a helyzet ezek szerint,hogy harmincas éveidre még semmit sem tudsz felmutatni,mert van megtakarításod és céljaid,amiért küzdesz.Ez most egy átmeneti állapot,ami a célod eléréséhez szükséges "rossz".Én legalábbis így értelmeztem,amit leírtál.

Azt meg hogy magamért "szerettek" volna...igazán egyik ismeretség sem jutott eddig,sőt igazából mind barátok által rám tukmált "randik" voltak...mind bizonytalan,kisebbségi és egyéb komplexusokkal terhelt férfi volt.Ettől még lehettek jó emberek,csak nem éreztem úgy,hogy bármelyikük kedvéért tudnék egy személyben pszichológus,pótanya,házvezetőnő és panziós lenni:).

Persze egy ici-picit túloztam,de nem nagyon:).

2010. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Bocs,de nem ügyes vagyok,hanem ,mint írtam keményen dolgoztam!

Értem azt is,hogy neked mi fáj.Mi,harmincas nők,már átestünk egy-két dolgon.Egy nő mindig jobban vágyik a biztonságra.Albérletből ennyi idősen már nehéz kikecmeregni,főleg,ha jön egy baba is.

Sok szerencsét!

2010. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!