Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el a nők, hogy...

Miért várják el a nők, hogy egy harmincas férfinak legyen háza, lakása?

Figyelt kérdés

Ezt a megállapításomat az internetes társkeresés tapasztalatai alapján szűrtem le.

(tisztelet a kivételnek!)

Válás után, anyagi megfontolásból költöztem a szülőkhöz és ez egy átmeneti állapot. Én még attól ember vagyok, hogy most ép ilyenek a körülményeim és mert ezt a megoldást választottam az albérlet helyett.

Szóval nem értem, mi ez a nagy elvárás egyes hölgyek részéről, anélkül, hogy ismernék az előzményeket.

(ne a házért, lakásért keressen társat)


2010. jún. 24. 20:06
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Hát most mondtam el miért. Ugyanúgy nekik is lehet átmeneti állapot ez, mint neked jelenleg. Szóval ez nem speciel rád irányul, hanem azokra, akik 30 évesen is eltartatják magukat és képtelenek az önfenntartásra. Ez nem rád vonatkozik, csak a társkeresőn olyan szűrés nincs, hogy "átmenetileg válás miatt lakik a szüleinél".
2010. jún. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
Ja és ez nem elsődleges szempont, hanem kritérium, úgynevezett buktató, mert gondolj bele, ha meglátsz egy 30 éves nőt, aki nem elvált, gyereke sincs, de még mindig otthon lakik 30 éves létére mi jut eszedbe?
2010. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

Emberek! Engemet marhára nem érdekel egy nőnél, hogy milye van, ha szimpatikus, jól érzem vele magamat, számíthatók rá, akkor egy sátorban is leélem vele az életem. Amire meg szükségünk lesz megoldjuk közösen.

Hogy én? Azért nem vettem újból lakást, mert nem fogom elcseszni a fizetésem egy lakáshitelre. Az albérlet meg megint pénz kidobás lenne, főleg addig amíg egyedül élek.

Csak azért, meg hogy legyen társam, azért nem fogok venni lakást. Akinek kellek, annak keljek így is.

Én így gondolkodom és bízom, hogy vannak a nők között is hasonló gondolkodásúak.

Egy vigasztal, hogy becsületes vagyok, dolgozom, nem iszom el amim van.

Másrész köszönöm az észrevételeket.

2010. jún. 24. 21:01
 24/48 A kérdező kommentje:
Itt vidéken sok nő van, aki a szüleivel él, harminc felett, mert pld nem tudták fizetni a lakás hitelt, hiába járt a férj BP-re dolgozni.
2010. jún. 24. 21:03
 25/48 anonim ***** válasza:
Hát, sajnálom ha bántó a véleményünk, de ez az igazság. Nem rosszindulat volt egyikünk részéről sem és mint mondtam a te helyzeted más. Viszont egy jó tanács: Vegyél magadnak lakást és soha többé ne közösködj senkivel. Én soha nem közösködnék senkivel, ami az enyém az az enyém. Nő vagyok, szóval váláskor is alapból esélyesebb,hogy jobban járok, mint a férfi, de akkoris. Gondolom nem akarod, hogy megint legyen majd egy fél lakásod, vagy egy sajátod, amiből váláskor nem rakhatod ki az asszonyt lakhatási jog címén. Ez már csak jó tanács, de érdemes végiggondolnod. Nem minden a bizalom.
2010. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Nem bántó, csak meglepődtem. És mint írtam, köszönöm.
2010. jún. 24. 21:07
 27/48 anonim válasza:
Én 26 éves nő vagyok,és őszintén megmondom,nekem is "feltétel" ,hogy legyen egy 30-as pasinak legalább egy albérlete.Nekem saját lakásom van,keményen megdolgoztam érte,TISZTESSÉGES munkával.Érettségim van és egy jó szakmám.Már 19 évesen elköltöztem otthonról,pedig a szüleimmel jó a kapcsolatom,de én úgy éreztem itt az ideje,először albérlet,aztán vettem lakást sok év múlva.És igen büszke vagyok ezért magamra,mert ennyi évesen ezt kevesen érik el...és a pasik ezt sajnos kihasználják.Az eddigi tapasztalom az, hogy bár nagyon szerettek az exeim,mégis sokkal kecsegtetőbb volt nekik, hogy van egy lakásom,azonnal beakartak költözni.Én viszont vagyok olyan régimódi,hogy nekem még kell, hogy udvaroljanak és meglegyenek a fokozatai a kapcsolatnak, mielőtt összeköltözésre kerül a sor.Arról nem beszélve, hogy jól kijöttem az anyós-após jelöltekkel,de azért az ő jelenlétükben mégis csak feszélyezve érzi magát az ember.Más szempontból pedig azért az elég lehangoló egy nő szemében,ha a férfi ennyi évesen még a szülőkkel él,ezzel abszolút nem azt az érzést kelti,mint aki tervez és szeretne önállóan élni.De ajánlom nézd meg "Az anyám nyakán" c. filmet,az elég jól összegzi ezt az egészet.Viszont a Te esetedben egy picit más,mivel Te próbálsz újra kezdeni.De gyanítom, hogy az ismerkedésnél nem az első levélben közlöd a részleteket.Szerintem ez túl személyes ahhoz.Tehát aki ezután lepattint,mert nincs lakásod/házad,az valószínűleg nem is érdeklődik irántad komolyan.Szóval Neked sem kell őket komolyan venni.És van szerintem egy harmadik ok is,az pedig az volna, hogy egy nő akarva/akaratlanul is úgy választ párt, hogy arról biztosan tudja, ha jön a baba,akkor a férfi képes lesz eltartani az egész családot és nem kell azért idő előtt az anyának visszamenni dolgozni,mert már "éheznek"...Szemét dolog, hogy ennyire minden a pénz körül forog,de szerintem az egészséges párkapcsolathoz kell,hogy mindkét fél jól keressen,mert ugye bármi nemű kikapcsolódáshoz is pénz kell.Akár nyaralás,akár buli stb.És az elég kellemetlen tud lenni,amikor az egyik fél igencsak szegényes...Nyugodtan meg lehet kövezni az itt elhangzottakért, de nekem ez a véleményem.
2010. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
Figyelj kerdezo, valamit meg mindig nem ertesz. Az, hogy kulon elnel, azt mutatna, hogy ONALLO vagy. Nem gazdag, csak onallo. Es a nok erre vagynak foleg, ha vannak vagy 30 evesek es te meg egy 30-on tuli pasi vagy. Ugyanis felnott ferfi vagy olyan korban, amiben elvarhato az onallosag es mivel tarsat keresel, az onallosagot kivan meg foleg ha egy no meg apajeloltet is keres. Mit gondol magaban egy no ilyenkor? Azt, hogy 1. vagy kihasznalod a szuleidet es lusta vagy, 2. lusta vagy es ha osszejottok vele fogod eltartatni magad, sehova sem fogtok jutni, vissza fogod ot huzni. Mert kivulre nem igy latszik a helyzeted? Dehogynem. Es egy no sem ilyen ferjet, apajeloltet akar. Mert aki 30 eves no az mar alt. meg akar allapodni, gyereket akar, de melletted ilyenre eselyt sem lat, mivel az onallosagnak nem mutatod jelet. A semmire anyagilag nem lehet szulni, senki sem a hid alatt akarja felnevelni a gyereket, a masik meg az, hogyha valaki onallotlannak tunik, az nagyon rossz benyomast tesz, hisz gondoljak, milyen apa lesz belole? Es nem elnel satorban egy novel. Most ezt mondod, de valojaban neked is vannak kriteriumaid. Ha nem anyagiakban merhetoek, akkor masban (bizonyos kulso vagy belso tulajdonsagok). Szoval persze, hogy fontos ez es ahogy mondtam, arra torekedj, hogy kikerulj ebbol a helyzetbol, aztan mar konnyebben alakitasz ki kapcsolatot, mert most a nagy semmire mit akarsz tulajdonkeppen? Nem tudnatok egyutt elni, egy korodbeli no meg nem fog 5 evig udvaroltatni maganak, hanem kb. 3-4 ev mulva legkesobb mar akarna gyereket esetleg. Bocs, ha bant az oszintesegem, de ez az igazsag, es szerintem igencsak van benne logika, hogy igy gondolkodnak az emberek. Mindenben a jobbat keressuk. A legjobbra torekszunk. Ez igy termeszetes mindenkinel.
2010. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj,de a bolondokházába keresd azt a nőt,aki egy sátorban elélne veled életed végéig....

Nem azért nem találsz barátnőd,mert a szüleidnél laksz,hanem azért ,mert egy komoly nőnél bizony olyan szövegre,mint a "ha szeretsz,neked így is jó,miért adjak ki pénzt,hogy albérletbe lakjunk,amikot anyámnál lehetek olcsón"-na beindul a vészcsengő.Valószínűleg jogosan is.Ezzel a flegmasággal a 20-as éveik elején járó lányokkkal próbálkozz.Majd ők elájulnak attól,hogy megmondod a tutit...

2010. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Es aki nem ismer rendesen, mert csak a neten ismerkedsz vele, honnan tudja az igazi okat, hatteret egybol annak, hogy te miert a szuleiddel elsz? Lehet, hogy van, aki arra gondol, hogy eljatekgepezed, eliszod, elpazarlod a penzedet vagy nem is dolgozol, csak ugy mondod, mert mondani barmit lehet.
2010. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!