Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el a nők, hogy...

Miért várják el a nők, hogy egy harmincas férfinak legyen háza, lakása?

Figyelt kérdés

Ezt a megállapításomat az internetes társkeresés tapasztalatai alapján szűrtem le.

(tisztelet a kivételnek!)

Válás után, anyagi megfontolásból költöztem a szülőkhöz és ez egy átmeneti állapot. Én még attól ember vagyok, hogy most ép ilyenek a körülményeim és mert ezt a megoldást választottam az albérlet helyett.

Szóval nem értem, mi ez a nagy elvárás egyes hölgyek részéről, anélkül, hogy ismernék az előzményeket.

(ne a házért, lakásért keressen társat)


2010. jún. 24. 20:06
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Ahogy irtad elég anyagias vagy, mert nem veszel uj házat, lakást nem akarsz kölcsönbe bele menni, de ez ellent mond esetleg egy sátorba is megférnél a kiszemelt növel ?

Ez elég ellentmondásos, azért 30 an felül már mindenkinél megfordul az amit elözö egyik hozzászoló irt mért lakik a szülöknél ( nem vált nincs gyerek, teljesen egyet értek ) , de ha vált és gyerek stb... van inkább olyan társat keres ( mert elöbb utobb ugyis lesz ) akinek van már ( esetleg válás után is ) valamilye, miért kezdje elölröl ?? Van kiböl választani hiszen rengetegen válnak, és megéri keresni, én 3 évig voltam egyedül 2 gyerekkel és már 10 éve nagyon jo társra találtam, ( ö is vált ) ketönk "fél házát " raktuk össze meg a szerelmünket, igy teljes 10 éve!!

2010. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

Látom, vannak akik csak írnak, és nem olvasnak. Már leírtam többször, hogy nem kérném egy nőtől sem azt, hogy a szüleimmel éljen, bátran mennék vele albérletbe, ha valóban úgy állunk egymáshoz.

Igaza van annak, aki azt írta, hogy a nő abból látná, hogy férfi vagyok, hogy külön élek. Jogos észrevétel! Egyetértek!

Én úgy gondolkodtam, hogy lakom a szülőknél és a pénzt félreteszem, hogy amint felbukkan egy újabb nő az életemben akivel társként tekintünk egymásra, akkor még jobb anyagi tartalékkal vágjunk bele a közös életünkbe. Addig minek fizessek a banknak, vagy egy albérletre?

A beírásaitokból megértetem most már, hogy mi is a helyzet. Köszönöm, aludjatok jól.

2010. jún. 24. 22:07
 33/48 anonim ***** válasza:
Várj egy kicsit! Nem akarsz lakáshitelt fizetni, inkább félreteszed, hogy amikor lesz valakid belevágsz a közös jövőbe! Ebbe nem látok semmi logikát... Nem veszel lakást csak, ha lesz valakid, és ha nem lesz soha többet senkid akkor életed végéig a szüleiddel laksz? Viszont, ha fizetsz egy lakáshitelt azt magadnak fizeted, te fogsz ott lakni benne, akár életed végéig, az már mindegy, hogy egyedül vagy valakivel. Mert azt a pénzt amit félreteszel, fizetheted lakáshitre is...
2010. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
65%-os nem jól látod, én spec. 21 vagyok, elég rendesen a 20-as éveim elején járok, de azért nálam is van vészcsengő :)
2010. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

Hogy nem veszek most hitelre lakást? A környezetemben mindenki óva int ettől. „örüljek, hogy nincsen hitelem”.

Vagy a másik érv, „lakj a szüleiddel, gyűjts pénzt és máris kisebb hitelt kell felvenni”.

Aztán itt vannak azok az érvek, amiket ti is irtók.

Szóval, ahány ember annyiféle:-)))

De amit korábban írtam azt most is fen tartom: Ha egy személyről van szó, legyen az nő, vagy férfi én nem nézem a körülményeit, mert maga a személy érdekel, nem az amilye van.

Lehet, férfi létemre túl empatikus vagyok, de nálam a párválasztáskor soha nem játszott szerepet az illető anyagi helyzete.

Akit szeretek azt legnagyobb szegénységében is szeretem és akkor is ha gazdag, hisz ez életszakaszonként változhat egy ember életében.

De látom, messze kilógok a sorból a gondolkodásommal.

Sebaj.

2010. jún. 25. 15:37
 36/48 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az anyagi helyzet nalad nem jatszik szerepet, de mas felteteleid biztos, hogy vannak...szoval ez ugyanaz es nem kell ezen kiakadni. Az jo, ha gyujtesz, de tudnod kell, hogy 30-askent anyagi hatter hianyaban nem olyan jok az eselyeid. Miert elvaras? Hat Istenem, volt idod minimum 8-12 evet dolgozni. Ha valaki ennyibol egy fityinget nem kepes felretenni, akkor az nagyon nem jo jel. Es nem mondom, hogy neked nincs egy forintod sem, de ha vki nem ismeri a pontos helyzetedet, csak ismerkedik veled, az nem fogja vagni, hogy miert elsz szulokkel stb. Nekem sem kellene olyan ferfi, aki a szuleivel el, ha ugy itelnem meg, hogy gyereket akarok mondjuk 3 even belul es meg egy pici hatteret sem tud biztositani az enyem melle. Szoval, most mar erted gondolom, hogy mirol van itt szo.
2010. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Es ne allitsd mar be ugy, hogy anyagias mindenki, csak te nem. Onallosag a kovetelmeny ilyen koru ferfitol, nem az, hogy gazdag legyen. Nem, nem mennel el satorba lakni egy novel, mondjuk az a no se lenne normalis, aki satorba menne el lakni...errol ennyit.
2010. jún. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Egy ház és autó szerintem nagyon nem gazdagság kategória. Ha valaki azért nem jön össze veled, mert nem új Lexusod van, meg nincs hidromasszázs kádad az lehet, hogy anyagias, de aki a minimális önfenntartástól teszi függővé az nem az.
2010. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Én pl. sose voltam anyagias, jelenlegi párom 29 éves 2éve vagyunk 1ütt, és nincs saját lakása, öccse lakásában lakik (öccse nem él ott) de elég bizonytalan, mert bármikor kijelentheti, hogy hazaköltözik, ez van! Sose néztem, hogy kinek milye van, mert nekem nem az a lényeg. Választhattam volna olyan párt akinek meg van mindene 3 autó, családi ház, vállalkozó csomó pénzzel, de nem voltam benne biztos, hogy boldog lennék és inkább nem őt választottam és nem bántam meg! Pedig nagyon sokan inkább a pénzeset választották volna! De ne aggódj nem mindenki gondolkodik így, ugyhogy biztos találsz magadnak valakit! :)

21/L

2010. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim válasza:

Hát igen,az a fránya vészcsengő:).Én pont fordított helyzetben vagyok,mint Te,az életkor is stimmel.Elváltam,van egy kisbabám,és egy normál,vagy lehet a mai világban már jónak számító egzisztenciám.Lakás (hitelmentes),nyaraló fele és "biztos" munka,amiből azért meg lehet élni.

Na és milyen pasik kezdtek el próbálkozni?37 éves,albérletben lakik,és az összes vagyona az előző kapcsolatából származó adóssága,amit felelőtlen luxus dolgokra vett fel...Másik 38 éves,már vagy 8 éve elvált,de azóta is a volt feleségével laknak egy házban...40 éves kb 10 éve elvált,anyukájával él,semmije sincs,de még egy félretett fillérje sem...:))))))

Na én mit mondjak?Én meg csak a lakásom miatt kellettem volna ezeknek a pasiknak?Lehet igen,de volt annyi eszem,hogy egyikkel sem jöttem össze.

És igen,nekem most már tuti alap lenne,hogy a partnerem igenis hasonló egzisztenciával rendelkezzen,mint én.Ja,és mielőtt bárki azt hinné,hogy a válásból tollasodtam meg,a lakás és a nyaraló is az enyém volt,és a váláskor még én fizettem (én csak menekülési pénznek hívtam) a férjemnek.

32N

2010. jún. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!